پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۹ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۲
قند هم سوخت خودروها می شود!
۱۲:۲۹ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۲
اجاره خودرو

قند هم سوخت خودروها می شود!

پرشین خودرو: محققان موسسه علوم زیستی انرژی آمریکا با ابداع فرایندی جدید موفق به تولید سوخت‌های زیستی از منابع تجدیدپذیر مانند قند و نشاسته شدند که بین پنج تا 10 سال آینده تجاری‌سازی خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، اگرچه هزینه تولید این سوخت‌ها در حال حاضر از مشتقات نفت بیشتر بوده، اما از انرژی بیشتری در هر گالن نسبت به اتانول برخوردار بوده و به گفته دانشمندان در صورت استفاده، انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از حمل‌ونقل را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

این رویکرد با یک فرآیند تخمیر باکتریایی آغاز شده که به ترکیبی از استون، بوتانول و اتانول منجر می‌شود. محققان دریافته‌اند که حلالهای آلی می‌توانند استون و بوتانول را با استفاده از تنها 10 درصد انرژی مورد نیاز رایج تقطیر کنند.

این فرآیند باعث بجا ماندن اتانول شده و ترکیب نهایی از نسبت صحیح برای تبدیل آسان به سوخت شبیه به دیزل مبتنی بر نفت با استفاده از یک فرآیند کاتالیزوری برخوردار است.

آزمایشات این محققان نشان داده که این سوخت زیستی تقریبا مانند یک سوخت دیزلی مبتنی بر نفت عادی می‌سوزد.

این فرآیند کاتالیزوری که حاوی پالادیوم و فسفات پتاسیم بوده، مواد شیمیایی را به هیدروکربن تبدیل می‌کند. مواد شیمیایی حاصله را همچنین می‌توان به پلاستیک تبدیل کرد.

این محققان در حال حاضر توانسته‌اند کاتالیزورهای جایگزین ارزانتر و با تاثیر مشابه را شناسایی کنند که این فرآیند را به مرحله تجاری شدن نزدیکتر می‌کند.

این پژوهش در مجله نیچر منتشر شده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
محققان
نظر بینندگان
!
!
!