شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۶ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۴
کاهش عمر خودرو فرسوده از 25 به 20
۱۲:۵۶ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۴
اجاره خودرو
برای استفاده از تسهیلات صورت می گیرد

کاهش عمر خودرو فرسوده از 25 به 20

پرشین خودرو: رئیس ستاد مدیریت، حمل و نقل و سوخت گفت: عمر متوسط خودروها برای استفاده از تسهیلات خروج خودروی فرسوده از 25 سال به 20 سال کاهش می یابد.

به گزارش «پرشین خودرو»، رئیس ستاد مدیریت، حمل و نقل و سوخت در دومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند و بازیافت اظهار کرد: با موافقت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست، متوسط عمر خودروها از 25 سال به 20 سال کاهش خواهد یافت.

محمد رویانیان افزود: باید نحوه استفاده از خودرو مدیریت شود و تدابیر لازم برای جلوگیری از آسیب رسانی به محیط زیست اتخاذ شود تا بهترین راهکارها مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: متاسفانه خودروها بیشترین آلایندگی را دارند و باید با کاهش سفرهای درون شهری از افزایش آلودگی هوا جلوگیری کرد.

رویانیان تصریح کرد: باید نیاز به سفر را کاهش داد و توسعه حمل و نقل عمومی را بیش از پیش مورد توجه قرار داد.

وی گفت: 92 درصد تاکسی ها اکنون زیر 10 سال عمر دارند و عمر متوسط آنها به 7 سال رسیده است.

رویانیان ادامه داد: امروز قراردادی با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد خواهد شد که طبق آن خودروهای سنگین و عمومی و تاکسی ها با وام 4 درصد از رده خارج خواهند شد.

رئیس ستاد مدیریت، حمل و نقل و سوخت ادامه داد: روند نوسازی و اسقاط خودروها کند نشده و خوشبختانه بانک ها و به طور مشخص بانک ملت، همکاری بسیار خوبی با ما دارند.

وی گفت: از سال گذشته تا کنون 300 هزار خودرو از رده خارج شده و جمع خودروهای از رده خارج و اسقاطی کشور به یک میلیون و 300 هزار رسیده است که آمار قابل قبولی را نشان می دهد.

رویانیان با اشاره به لزوم همکاری تمام دستگاه های مسئول برای مدیریت و حمل و نقل و سوخت گفت: ستاد حمل و نقل و سوخت کشور آمادگی دارد با تمام نهادها و ارگان های لازم، بالاترین همکاری را داشته باشد.

اعطای وام ۱۰ میلیونی با سود ۴ درصد به تاکسی‌های فرسوده

در حاشیه برگزاری نمایشگاه پسماند و بیومس در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران ستاد مدیریت حمل و نقل کشور با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

با امضای این تفاهمنامه وام 4 درصد از طریق بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای تاکسی‌های فرسوده پرداخته می‌شود.

محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل کشور در این باره گفت: ‌اولین اطلاعیه این تفاهمنامه از طریق سایت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اعلام خواهد شد.

وی گفت: وام‌‌هایی که برای از رده خارج کردن تاکسی‌های فرسوده پرداخهت خواهد شد تا سقف 10 میلیون تومان است و خوشبختانه این اتفاق برای اولین بار است که در کشور انجام می‌شود.

به گفته رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور ظرفیت ارائه تسهیلات در این طرح تا سقف 5 هزار خودرو است و از این پس نوسازی تاکسی‌های فرسوده از طرف بانک قرض‌الحسنه مهر ایران انجام می‌شود.

رویانیان ادامه داد: مرحله اول این طرح به صورت پایلوت در شهر مشهد با ظرفیت 5 هزار تاکسی فرسوده و سپس در کل کشور انجام خواهد شد.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اعلام کرد: سقف سهمیه بنزین آزاد از نظر من 500 لیتر است و در میزان سهمیه و قیمت بنزین در آذر ماه نیز هیچ تغییری رخ نخواهد داد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!