شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۴
عرضه خودرو باید تخصصی شود
۱۳:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۴
اجاره خودرو
برای کاهش سود دلالها

عرضه خودرو باید تخصصی شود

پرشین خودرو: افزایش قیمت خودرو به تنهایی نمیتواند سود دلالها را کاهش دهد بلکه در کنار آن عرضه خودرو به طور گسترده و تخصصی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی اصغر روشن، مدیر یکی از نمایندگیهای سایپا در مازندران با بیان اینکه متاسفانه سرمایههای کاذب به سمت بازار خودرو گرایش پیدا کرده است، گفت: افزایش قیمت خودرو به تنهایی نمیتواند سود دلالها را کاهش دهد بلکه در کنار آن عرضه خودرو به طور گسترده و تخصصی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: با در نظر گرفتن این موارد و همچنین تفاوت قیمت خودرو در بازار آزاد، بهتر است تمهیداتی جهت منطقی شدن قیمت خودرو اندیشیده شود.

سیدمحسن علوی نسب، مدیر یکی دیگراز نمایندگیهای سایپا در بندرعباس نیز با بیان اینکه نمایندگیها متعهد هستند که طبق دستورالعملهای گروه سایپا خودرو را به قیمت مصوب بفروشند، ادامه داد: تعیین قیمت خودرو باید تابعی از عرضه و تقاضا باشد و در ضمن حاشیه سود خودروسازان نیز در نظر گرفته شود.

وی گفت: به منظور کاهش اختلاف قیمت خودرو در بازار و قیمت مصوب، پیش فروش خودرو میتواند یکی از راهها یی باشد تا عطش مصرف کننده برطرف شود که در این صورت مشتری بجای خرید خودرو به صورت نقدی از بازار، ترجیح خواهد داد به صورت مرحلهای قیمت خودرو را پرداخت کند.

علوینسب با اشاره به اینکه قیمت خودرو به صورت کاذب افزایش پیدا کرده و این ناشی از شیوه نادرست قیمتگذاری است، افزود: به منظور کاهش سود دلالها در بازار آزاد، قیمتگذاری خودرو باید توسط خودروسازان انجام شود چراکه در این صورت بر اساس قیمت تمام شده قیمت خودرو مشخص خواهد شد و به دنبال آن نظارت و کنترل قیمت هم بهتر انجام میشود.

مدیر نمایندگی سازمان اقتصادی کوثر تهران نیز با بیان اینکه عرضه بیشتر خودرو موجب کاهش قیمت آن در بازار آزاد خواهد شد، گفت: بخاطر تفاوت قیمت خودرو ناشی از فرآیند دلالی در بازار آزاد، بهتر است که قیمت مصوب خودرو منطقی شود.

وی افزود: طبیعتا ارائه راهکارهای متفاوت فروش خودرو و همچنین عرضه فراوان آن در کاهش سود دلالی موثر است ولی باید این نکته را هم در نظر گرفت که با توجه به شرایط کنونی اقتصادی، تولید خودرو و عرضه آن برای خودروساز باید مقرون به صرفه باشد و قیمتگذاری بر اساس قیمت تمام شده توسط خودروسازان انجام شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فروش خودرودلال
نظر بینندگان
!
!
!