سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۹
حمله اختاپوسی دلالان به یک خودروساز !
۱۰:۳۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۹
اجاره خودرو
با تهدید و زور خودرو گرفتند

حمله اختاپوسی دلالان به یک خودروساز !

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان ایران از هجوم و تجمع حدود ۷۰ نفری تعدادی از دلالان و واسطه‌های خرید و فروش خودرو در یک خودروساز و اعمال فشار و تهدید آنها برای دریافت خودرو خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد نعمت‌بخش اظهار کرد: به دلیل اختلاف بین قیمت کارخانه و بازار خودرو، دلالان و واسطه‌ها مانند اختاپوسی بر شبکه‌های فروش خودروسازان چنگ انداخته و خودروهای عرضه شده را خریداری می‌کنند.

به نوشته ایسنا، وی با بیان اینکه نمونه روشن این موضوع حضور هماهنگ و برنامه‌ریزی شده حدود ۶۰،۷۰ نفر از این افراد در سیستم فروش یک خودروساز است، خاطرنشان کرد: اگرچه پس از برگزاری جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو در دوازدهم مهر ماه قرار شد خودروهای ثبت‌نامی تا قبل از این تاریخ به قیمت قبلی تحویل خریداران شود اما در کنار آن یک خودروساز تصمیم داشت پیشنهادی را مبنی بر پرداخت سود مشارکت و سود تاخیر در ازای تحویل خودرو به قیمت روز به سازمان حمایت ارائه کند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: در همین شرایط حدود ۶۰،۷۰ نفر از دلالانی که موعد تحویل خودروی آن‌ها قبل از دوازدهم مهرماه بود به طور هماهنگ و برنامه‌ریزی شده در محل یک خودروساز حضور یافته و با تهدید و اعمال فشار خودروها را دریافت کردند.

وی افزود: این در حالی است که اگر خریداران این خودروها مردم عادی بوده و از نقاط مختلف شهر این خودرو را خریداری کرده بودند امکان نداشت که ۶۰،۷۰ نفر آن‌ها در یک روز و ساعت معین برای دریافت خودرو در محل این خودروساز حاضر شوند.

نعمت‌بخش با بیان اینکه این موضوع ثابت می‌کند با توجه به اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار، دلالان و واسطه‌ها به خریداران اصلی خودروهای عرضه شده تبدیل شده‌اند، تصریح کرد: در این شرایط باید زمینه‌های رانت‌خواری دلالان از بین برود که راهکار آن نیز واقعی شدن قیمت خودرو است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
دلالان
نظر بینندگان
اريايي
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
خودت داري جواب خودتو ميدي پس خودرو موجوده شماها كه سودتون تو احتكاره نميدين به مردم.
علیرضا
vote
۱۰
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
آخیش طفلکی خودروساز مظلوم !!!
ناشناس
vote
۹
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
بهتر است الان هیچ کس اقدام به خرید خودرو چه از خودروساز و چه از دلالان و چه از نمایشگاه ها نکند
رضا
vote
۱۷
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
خودروسازان خودشان اختاپوس هستند به جان و مال مردم دست انداخته و با بازوهای دیگر مانع واردات خودرو و مانع کاهش تعرفه ها و نیز رعایت استاندارد( اجباری شدن ایربگ و . . ) می شوند
علی
vote
۱۱
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
آقای نعمت بخش عزیز مثل اینکه شما در مورد فروم ها و شبکه های اجتماعی چیزی نشنیده اید خریداران خودرو در این فروم ها مشکلات و مسایل را باهم در میان می گذارند و در مورد اعتراض به گرانی و غیره تبادل نظر می کنند بهتر نبود بگویید عوامل صهیونیستی و امپریالیسم تا حق اعتراض را بتوانید بهتر خفه کنید دلالان وابسته به خودرو سازان محتکر نیازی به اعتراض ندارند آنها از قبل از همه چیز با خبرند و به راحتی با رده های بالا لابی می کنند راستی مدت زیادی است که بهمن خودرو هیچ گونه فروش و پیش فروشی ندارد اما خودروی صفر در همه بنگاه ها فراوان لابد از طریق اختاپوس و هزار پا و مارمولک و . . . به بنگاه ها راه پیدا می کند
عباس
vote
۹
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
نعمت بخش سالهای قبل که 2 برابر میفروختین کجا بودی؟ مردم که حق انتخاب خرید خودرو ندارن ! شورای رقابت تکلیف شما رو روشن میکن. هر روز شما با این مصاحبه بازار خودرو رو اشفته میکنید!!
مجيد
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
افرين به مهدي و بخصوص ناشناس جناب همه تورو شناختن ديگه بسه بسه
مهران
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
نعمت بخش جان خيلي داري دست و پا ميزني برا اين هدفت يه جمله هم بيشتر نداري و بلد نيستي بگي تو اين دوماهه اونم دلالان ازادسازي و اين .... خودت خوب ميدوني كه عامل گروني خود خودروسازن هستن ك ماشين تحويل نميدن كه به اهداف خود برسن پيشنهاد من به شما اينه بيشتر از اينه خودتو سنگ رو يخ نكن ..... به مردم ندار فكر كن نه منفعت شخصي زودگذر احمد جان
ناشناس
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
همین اقای نعمت بخش بدونه مردم که پیش خرید کردن انتظار ندارن 10 میلیون گرون بشه . از بس که شما ساز کرونی زدید بازار اشفته شد وگرنه این اش... خیلی نمی ارز ! رقابتی نیست ! با پول مردم دارین کار میکنین ماشین بی کیفیت تحویل میدین !!!
ناشناس
vote
۱۰
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
خوده خودرو سازها رييس دلالها هستند....
مهدی
vote
۱۷
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
با سلام، حقشونه از بس سر مردم بازی در آوردنو ملت دم نزدن پررو شدن خودروسازای ما،وظیفه خودروساز هست که به موقع خودرو ها رو طبق موعد تحویل بدن،با اینکه دلال بودن ولی دستشون درد نکنه،درضمن هیچ وقت رطب خورده منع رطب نمی کند،خود خودروسازا دلال بزرگ هستن که هی تقاضای افزایش قیمت می دهند بی آنکه نه کیفیت محصولات افزایش می یابد ونه سر موعد تحویل می دهند و تا با در خواستشان موافقت نمیشود سایتهای فروششان را میبندن تا سازمان حمایتو زیر فشار ببرن
ناشناس
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۹
اينقدر يه عمر خون مردم تو شيشه كردين هيچ حرفي از شما براي عموم مردم باور كردني نيست....در ضمن خودروسازي قوانين مصوب دولت ،لايحه تصويب شده بودجه ،قانون ارتقاي كشور رو اجرا نميكنه ،تو جاده ها داره ادم ميكشه بزرگترين مافياي بازار خودر هستش مگه تهديدشم مي تونن بكنن؟؟!!يه حرفي بزن يكي باورش بشه لابد جمشيد بسم الله بوده؟ ....بسه نعمت بخش ساعتي 2تا مصاحبه ميكني پس كي كار ميكني؟ببين پرايد زورشو داري ميكني بر فرض 20 ميليون بازم خودرساز پولتونو نميده حالا سنگ انها به سينه بزن
!
!
!