شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۹
خیابان شانزدهم هنوز زنده است!
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۹
اجاره خودرو

خیابان شانزدهم هنوز زنده است!

پرشین خودرو: زندگی در خیابان شانزدهم ادامه دارد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از موج، این روزها و در شرایطی که از یک سو هیاهوی تحریم های اقتصادی بیگانگان و ارزیابی میزان اثر بخشی آن در سطح تعاملات سیاست داخلی کشورمان و رسانه های ارتباط جمعی داخلی و خارجی کشور قوی تر از هر زمانی به گوش می رسد و از سوی دیگر بازنگری شتاب زده سیاست ها و استراتژی های تجاری کشور در سطح اعلامی و اعمالی تا سطح قطع و ممنوعیت فیزیکی واردات پاره ای از کالاها از جمله واردات خودرو جسته و گریخته مطرح می شود، خیابان شانزدهم جاده مخصوص کرج، خیلی بی صدا و بدون تبلیغات، شاهد تصمیم گیری نهادهای نظارتی کشور(و در راس همه سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان) بر نمایندگی های رسمی خودرو در کشور، و تحویل هزاران خودروی پیش فروش شده به مصرف کنندگان در ماه های گذشته از سوی دو نمایندگی هیوندای و کیاست.

خبرهای خیابان شانزدهم زمانی شنیدنی تر می شود که اولا" این خودروها لوکس نیست و ثانیا" مبنای تحویل آن نرخ های ارز قبل از تحولات ارزی اخیر کشور و یا همان ارز مرجع است. شاید چون این خبر باور نکردنی است، کمتر نیز مورد توجه قرار گرفته است.

واردات خودروهای مزبور در چارچوب سیاست شکست پروژه تحریمی بیگانگان در زمینه تحمیل چهره یک کشور تحریم شده و تامین به هر صورت نیازهای مختلف کشور وارد جمهوری اسلامی ایران شده و حرکت در حال انجام به هر دو سیاست که طی دو سال اخیر مورد احترام بوده است، همچنان وفادار است.

اینکه روند سیاست گذاری های کشور در عرصه تجارت خارجی تحت تاثیر تحولات سیاسی و اقتصادی به کدام سمت و سو حرکت خواهد کرد، موضوعی است که نیازمند زمان می باشد و در عین حال دقت نظر همگانی است.

معهذا اینکه نمایندگی های رسمی تامین کنندگان خودرو در جمهوری اسلامی ایران، در اولین فرصت پس از تغییر و تحولات ارزی بسیار تعیین کننده در کشور به مسئولیت های خود در قبال قراردادهای امضاء شده عمل می کنند به هیچ وجه نباید در هیاهوی سیاسی و تبلیغاتی جاری نادیده گرفته شود.

مصرف کنندگان این روزها دست پر از خیابان شانزدهم به خانه باز می گردند تا یکبار دیگر ثابت شود که ایران اسلامی و کارگزاران اقتصادی اش همچنان قدرت عبور از مشکلات و عدم قطعیت ها را در قبال ترفندهای مختلف خارجی دارا هستند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!