سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۸ | ۱۳۹۱/۰۹/۰۷
ارزانی، وعده ای که محقق می شود؟
۱۰:۲۸ | ۱۳۹۱/۰۹/۰۷
اجاره خودرو

ارزانی، وعده ای که محقق می شود؟

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته در حالی خبر از وعده کاهش قیمت و افزایش تولید از سوی خودروسازان را داد که تاکنون دولت به اصلی ترین وعده خود مبنی بر پرداخت تسهیلات به خودروسازان، عمل نکرده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، اینکه با وجود تمام مشکلات مالی و محدودیت‌های بین‌المللی که خودروسازان را با افت 50 درصدی تولید مواجه کرده، آنها چگونه وعده کاهش قیمت و افزایش تولید را به وزیر صنعت، معدن و تجارت داده اند، جای سوال دارد.

واقعیت این روزهای خودروسازی به اذعان دست‌اندرکاران و مسوولان صنعت یاد شده، کمبود نقدینگی و به دنبال آن بدهی کلان به قطعه سازان و عدم تامین قطعات مورد نیاز داخلی و خارجی است.

حال با انکار این واقعیت می‌توان وعده کاهش قیمت و افزایش تولید را داد، این در شرایطی است که خودروسازان با وجود افزایش قیمت دوباره خودرو در مهرماه امسال باز هم در تدارک تهیه مدارک جدیدی دال بر افزایش هزینه‌های تولید هستند تا شاید بتوانند سازمان حمایت را مجاب به برآوردن خواسته خود کنند.

در هر صورت مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته در گفت و گو با شاتا با تاکید بر اینکه اخیرا خودروسازان توانسته‌اند کمبود نقدینگی خود را تا حدودی جبران کنند، عنوان کرده که خودروسازان به ما قول داده‌اند که روند تولید به حالت قبل بازگردد و حتی امکان تامین قطعات از خارج را که تا پیش از این برایشان میسر نبود دارند. وی اظهار داشته که خودروسازان عنوان می‌کنند به زودی خبرهای خوشی به لحاظ افزایش تولید و کاهش قیمت حاشیه بازارخواهند داشت.

وی در ادامه همچنین در مورد وضعیت واردات خودرو بر مبنای اولویت‌های 10 گانه گفت: در حال حاضر امکان واردات خودروهای کم مصرف به داخل کشور فراهم است و ثبت سفارش آنها انجام می‌شود.

وزیر صنعت با بیان اینکه خودروسازان همچون دیگر تولید‌کنندگان باید پاسخگوی مردم باشند، گفت: آنها باید در مورد کاستی‌های به وجود آمده در روند تولید به مردم توضیح دهند. وی با اشاره به برگزاری چند جلسه با خودروسازان گفت: آنها کاهش تولید تا 50 درصد داشتند، از نظر ما این وضعیت خیلی قابل قبول نبود.

وزیر صنعت در مورد اینکه آیا افزایش قیمتی برای خودروسازان را پیش‌بینی می‌کند، گفت: فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت نیست.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
غضنفری
نظر بینندگان
!
!
!