سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۱ | ۱۳۹۱/۰۹/۰۷
تلاش خودروسازان برای کاهش قیمت است
۱۳:۱۱ | ۱۳۹۱/۰۹/۰۷
اجاره خودرو

تلاش خودروسازان برای کاهش قیمت است

پرشین خودرو: دبیر انجمن قطعه سازان ایران روند تولید خودرو را رو به رشد اعلام کرد و گفت: اگر پشتیبانی های بیرونی عملی شود این روند پایدار بوده و در آینده شاهد افزایش تولید و کاهش قیمت خودروها در بازار خواهیم بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، ساسان قربانی در رابطه با اجرایی شدن مصوبات کمیسیون صنایع در خصوص حل مشکلات خودروسازان و بررسی راهکارهای اساسی برای افزایش تولید خودرو در کشور گفت: در حال حاضر صنعت خودروسازی کشور چند مشکل عمده دارد که بخشی هایی از آنها از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری بوده و به یکسری نتایج مهم و کاربردی دست یافته اند.

وی افزود: در خصوص تامین مواد اولیه این صنعت پایه وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت جدی در حال پیگیری این مسئله بوده به طوری که پیش بینی می شود با اجرایی و عملی شدن این تصمیمات در آینده روند بهتری از لحاظ تولید خودرو در کشور خواهیم داشت.

دبیر انجمن قطعه سازان در خصوص تصمیم های گرفته شده برای تامین مواد اولیه صنعت خودروسازی از سوی مسئولین ذیربط اظهارداشت: مسئولین با تصویب و ابلاغ بخشنامه ای به کارخانجات پتروشیمی، فولاد مبارکه، کارخانجات آلومینیوم و مس و دیگر مراکز تولیدکننده مواد اولیه، مبنی بر ممنوع شدن صادرات مواد اولیه تولید شده در کارخانجات برای تامین نیاز فعلی صنایع در شرایط موجود تاکید شد.

وی در ادامه تصریح کرد: شرکتهای خودروسازی روند پرداختها و بدهی های خود را به قطعه سازان بهتر کرده اند و شرکت ایران خودرو یکی از شرکتهایی بوده که روند پرداخت خود را بسیار بهتر کرده است.

قربانی افزود: ولی ما مشکلات دیگری داریم که خارج از صنعت خودروسازی بوده که یکی از آنها اهدای تسهیلات 2000 میلیاردی مصوبه رحیمی معاون اول ریاست جمهوری بود که به هیچ وجه عملیاتی نشد و فقط بخشی از آنها اختصاص یافته که تکاپوی نیاز فعلی صنعت خودرو را در این شرایط بحرانی نیست.

به گفته دبیر انجمن قطعه سازی ایران، در حال حاضر یک مقدار تولید شرکتهای خودروسازی افزایش یافته است و برای اینکه این روند پایدار باشد باید مشکلات بیرونی این صنعت برطرف گردد.

وی همچنین درباره وضعیت فعلی تولید قطعه در کشور نیز گفت: تولید قطعه متاثر از مواد اولیه، نقدینگی و نوسانات نرخ ارز است که اگر این شرایط پایدار مانده و روند حمایتها درست بشوند، تولید قطعه هیچ مشکلی نخواهد داشت.

قربانی ادامه داد: در حال حاضر مشکل خودروساز و قطعه ساز یکی بوده و می توان گفت الان کمترین تنش بین خودروسازان و قطعه سازان وجود دارد چرا که شرکت های خودروسازی با مشکلات دریافت تسهیلات، نقدینگی و نوسانات نرخ ارز مواجه بوده و با آن دست و پنجه نرم می کنند.

دبیر انجمن قطعه سازان ایران درباره این سوال که آیا احتمال دارد که در ماههای آینده روند تولید خودرو بهبود یافته و قیمت ها نیز کاهش یابد، اظهارداشت: درحال حاضر روند تولید خودرو از ماه گذشته، روند خوبی بوده به نحوی که اگر پشتیبانی بیرونی (بحث ارز، همکاری بانکها، مواد اولیه) بهبود یابد، می تواند این روند رو به رشد ادامه پیدا کند و تلاش شرکتهای قطعه سازی و خودروسازی افزایش تولید و به طبع آن کاهش قیمتها در بازار خودرو است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ساسان قربانی
نظر بینندگان
!
!
!