شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۶ | ۱۳۹۱/۰۹/۰۸
آئودی باز هم چشم ها را خیره می کند
۱۵:۱۶ | ۱۳۹۱/۰۹/۰۸
اجاره خودرو

آئودی باز هم چشم ها را خیره می کند

پرشین خودرو: آئودی خودرویی را در نمایشگاه لس آنجلس به نمایش می گذارد که دهان ها را باز و چشم ها را خیره کرده است. این خودرو می تواند به ازای هر گالن بنزین 282 مایل طی کند در حالی که سخت گیرانه ترین قوانین استاندارد در آمریکا 54 مایل به ازای هر گالن را برای سال 2020 اجباری کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، با آغاز به کار نمایشگاه بین المللی لس آنجلس از 10 آذر، اخبار نوآوری های خودرو نیز بیشتر از روزهای دیگر به گوش می رسند. اما یکی از خیره کننده ترین اخبار در این روزها پیمایش 282 مایلی خودروی آئودی به ازای هر گالن است.

این خبر از جانب خودروسازی منتشر شده که همیشه خریداران ثروتمند را مد نظر داشت و دغدغه ای در باره کاهش مصرف سوخت از خود نشان نمی داد و هرگز جزو خودروسازانی نبوده که موتورهایشان بنزین را مزمزه می کنند.

خودروی کم مصرف آئودی روی پلتفرم A1 طراحی شده است.

این خودرو که حجم موتور آن فقط یک لیتر است تمام ویژگی های مورد انتظار یک خودروی چهار نفره را خواهد داشت، حتی با این موتور کم حجم، سیستم کولر و تهویه مطبوع آن به راه خواهد بود. برای خریداران آمریکایی فقط خودروی اسمارت بنز و مینی کوپر بی.ام.و خودروهای بنزینی کم مصرف به حساب می آیند. در ضمن قرار هم نیست که موتور آن دو سیلندر دیزلی باشد که در خودروهای فولکس واگن به کار رفته است.

مسئولان امر گفته اند که این خودرو روی پلتفرم فولادی ساخته خواهد شد. این هم یک شگفتی دیگر است چون خودروسازانی که به مصرف پایین می اندیشند به فلزات سبکتر نظیر آلومینیم روی آورده اند. احتمالا در این مدل از قطعات فیبر کربنی استفاده خواهد شد. در عوض به جای سبک سازی در پلتفرم، از مواد سبکتری در تزئینات داخل استفاده خواهد شد.

تحلیل گران اعتقاد دارند که حداقل سه سال وقت لازم است تا چنین خودروهایی وارد جاده ها شوند و بعید است که آئودی این خودرو را در ایالات متحده عرضه کند. در حال حاضر آئودی بعد از بی.ام.و و مرسدس بنز سومین برند لوکس آلمانی به حساب می آید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آئودی
نظر بینندگان
!
!
!