جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تشدید برخورد با خودروهای دودزا
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۰
اجاره خودرو

تشدید برخورد با خودروهای دودزا

پرشین خودرو: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از آغاز طرح تشدید برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا در پایتخت خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار حسین رحیمی، با اشاره به پایداری جوی در پایتخت که از روز پنجشنبه آغاز شده است و روند افزایشی غلظت آلاینده‌های هوا گفت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر تداوم پایداری جوی تا روز سه‌شنبه و افزایش غلظت آلاینده‌ها خصوصا در روزهای شنبه و یکشنبه، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در ادامه اجرای طرح برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا که از ابتدای فصل پاییز آغاز شده است طرح تشدید برخورد با این وسایط نقلیه را از روز شنبه در تهران به مرحله اجرا می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون تردد خودروهای دودزا ممنوع بوده و این خودروها به پارکینگ منتقل می‌شوند تاکید کرد: پس از توقیف نیز این خودروها پلاک تعمیرگاه می‌گیرند و باید نسبت به رفع آلایندگی اقدام کنند و در غیر این صورت اجازه تردد مجدد نخواهند داشت.

رییس پلیس راهور تهران با تاکید بر این که پلیس در قبال جان مردم مسوول است به درخواست‌های مکرر شهروندان در خصوص برخورد جدی با خودروهای دودزا اشاره و خاطرنشان کرد: قطعا اجازه نخواهیم داد عده‌ای بی‌مبالات با ایجاد آلایندگی در تهران جان پایتخت‌نشینان را به خطر بیاندازند.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت جوی تهران انتظار می‌رود شهروندان ضمن افزایش گرایش به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود خصوص خودروهای دودزا اقدام کنند.

رییس پلیس راهور تهران تاکید کرد: برابر ابلاغیه صادره برخورد جدی با خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا از روز شنبه در دستور کار ماموران پلیس پایتخت قرار دارد و از سوی دیگر انتظار می‌رود مراکز معاینه فنی خودرو نیز با توان مضاعف در این خصوص به شهروندان خدمت‌رسانی کند.

مرحله جدید برخورد با موتورسواران متخلف از شنبه

سردار رحیمی در ادامه با اشاره به توقف طرح توقیف موتورسیکلت‌های متخلف از ابتدای ماه مبارک رمضان گذشته در پایتخت با توجه به درخواست‌های مکرر شهروندان و تعدادی از مسئولان به ایسنا گفت: بر این اساس از اول ماه رمضان پلیس طرح توقیف موتوسیکلت‌های متخلف را از دستورکار خود خارج کرد و تنها به اعمال قانون و آموزش موتورسواران متخلف پرداخت که بر این اساس تاکنون بیش از 50 هزار راکب موتورسیکلت آموزش دیدند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه پیش از توقف طرح توقیف موتورسیکلت‌های متخلف حدود 25 درصد کشته‌ها تصادف تهران را موتورسواران یا ترک‌نشینان آنها تشکیل می‌دادند افزود: متاسفانه آمارها نشان داد از زمان توقف اجرای این طرح تاکنون شمار کشته‌های تصادف موتورسواران به 41 درصد رسیده که این امر هشداری جدی است و نشان می‌دهد واقعا برخی موتورسواران اگر مورد برخورد جدی و اشد مجازات قرار نگیرند جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

وی با تاکید بر این که افزایش آمار مرگ و میر موتورسواران در تهران، پلیس را به شدت نگران کرده است تصریح کرد: بر این اساس از روز شنبه طرح تشدید برخورد با موتورسواران متخلف در پایتخت اجرا شده و برخورد با نداشتن کلاه ایمنی، انجام حرکات مخاطره‌آمیز، رفتارهای خارج از قوانین و مقررات، حرکت در خلاف جهت و تردد در خطوط ویژه به طور جدی در دستورکار ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خواهد بود.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به بکارگیری مجدد کفی‌ها در پایتخت برای انتقال موتورسیکلت‌های متخلف به پارکینگ گفت: تعداد قابل توجهی کفی در این خصوص در نظر گرفته شده است که راکبان موتورسیکلت‌های متخلف علاوه بر اعمال قانون و انتقال موتورسیکلتشان به پارکینگ، باید دوره آموزش اجباری را سپری کنند.

برخورد جدی با ورود موتورسیکلت و کامیون و اتوبوس به داخل تونل‌های تهران

وی در عین حال از رخ داد دو مورد تصادف منجر به فوت در تونل‌های توحید و رسالت طی دو هفته گذشته خبر داد و گفت: برابر اعلام قبلی ورود موتور سیکلت ، کامیون و اتوبوس به داخل تونل‌های پایتخت ممنوع بوده و در این راستا در ورودی و خروجی این دو تونل کفی‌های توقیف موتورسیکلت‌ها مستقر شده و ماموران پلیس به طور جدی با ورود موتورسیکلت‌ها و خودروهای سنگین به داخل این دو تونل جلوگیری می‌کنند.

رییس پلیس راهور تهران در پایان اظهار امیدواری کرد که با همکاری خوب راکبان موتورسیکلت‌ها بتوانیم درصد مرگ و میر آنها را که طی چند ماه گذشته افزایش هشدار دهنده‌ای داشته است به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

نظر بینندگان
غلام
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۲/۰۷
شما که موتور سیکلت های دودزا رابه پارکینگ انتقال میدهید پس اگر یک بنده خدا دومیلیون هزینه میکند و یک موتور دودزا دارد باید چه کار کند
!
!
!