جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۴۸ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۲
چه خاكی بر سر بنزین بریزیم؟!
۱۶:۴۸ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۲
اجاره خودرو

چه خاكی بر سر بنزین بریزیم؟!

پرشین خودرو: واقعا دولت بنده خدا مانده است كه با این مصرف‌گرایی مردم در راستای بنزین آتشپاره چه كار كند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از جام جم، بنزین را متناسب با قیمت جهانی و مدیریت جهانی‌اش گران می‌كند، علی‌القاعده باید دو اتفاق بیفتد:

۱ ـ مصرف بنزین كاهش پیدا كند.

۲ ـ قیمت خودرو پایین كشیده شود.

هر دو اتفاق می‌افتد، اما نمی‌دانیم چرا برعكس می‌افتد. هم مصرف بنزین افزایش می‌یابد، هم كه قیمت انواع خودرو بالا می‌رود. و این یعنی كه یحتمل یك جای كار مشكل دارد. كه چی؟...

راستش هر چه نشستیم فكر كردیم و كلاهمان را قاضی كردیم و از چند زاویه به قضیه خیره شدیم و حتی یك بار هم روی هر دو دستمان وارونه شدیم تا محض احتیاط این شكلی نیز به مساله نگاه كرده باشیم؛ اما در نهایت متوجه شدیم كه چیزی متوجه نشدیم.

ادعای ابوعلی‌سینا بودن نداریم، اما باور بفرمایید كه ما نیز در واكاوی قضیه مورد صحبت(مانحن فیه)، مصداق همانیم كه جناب ایشان فرمود:

دل در این بادیه بسیار شتافت

ذره‌ای موی ندانست ولی موی شكافت

اما از حق نگذریم، بعد از كلی زور زدن و سبك سنگین كردن، تا حدودی به این نتیجه متقن و محكم رسیدیم كه در این قضیه مستحدثه بنزینیه(!) بعید است كه مشكل از دولت بوده باشد؛ چون همه چیز برنامه‌ریزی شده و حساب شده است و كارشناسان بسیاری قبل از اجرای طرح، روی آن كار می‌كنند.

فلذا عقل نگارنده به هیچ‌جا نمی‌رسد، مگر به طرف دیگر قضیه یعنی ملت. به نظر می‌رسد كه مشكل از خود ملت بوده باشد. (خود بنده نیز یكی از همین ملت عزیز می‌باشم و بعید می‌دانم كه خدای نكرده به من بربخورد.)

استناد خبری: الان كه یكشنبه دوازدهم آذر است، شما به این خبری كه تازه به دست ما رسیده است توجه بفرمایید: «طی پنجشنبه دوم آذر، ۸۵ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بنزین در كشور مصرف شد كه این رقم، ركوردی بی‌سابقه از ابتدای سال‌جاری محسوب می‌شود.» (لابد مستحضرید كه در تاریخ فوق‌الذكر، همانند هر سال، سفرهای مردم به خاطر تعطیلات تاسوعا و عاشورا و رفتن به شهر زادگاهشان برای شركت در مراسم عزاداری، افزایش پیدا كرد.)

بسته پیشنهادی: ملاحظه فرمودید كه چطور راست گفتند كه گواه عاشق صادق در آستین باشد؟ این مطلب را دیگر ما از خودمان درنیاوردیم؛ جراید معتبر كثیرالانتشار كشور، آن را به نقل از منابع موثق اعلام كردند. فلذا چه باید كرد؟.... بله، طبق معمول خودمان، یك چند فقره راهكار اصولی داریم اگر كسی برایش تره خرد كند.

۱ ـ ارزان كردن: از آنجا كه بر اثر افزایش ۷۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما، طبیعتا گرایش مردم به استفاده از خودروهای شخصی بیشتر می‌شود؛ به نظر ما شاید بشود كه در قیمت بلیت هواپیما تجدید نظر بشود و مجددا به قیمت سابقش برگردد. (ظاهرا از طرف دولت دارند اشاره می‌كنند كه نمی‌شود. خب حتما كارشناسی شده است. الكی كه اشاره نمی‌كنند.)

۲ ـ گران كردن: شاید گرانی موجود بنزین آزاد تا لیتری ۴۰۰تومان، باز هم نمی‌تواند و قدرت آن را ندارد كه جلوی استفاده زیاد از بنزین را بگیرد. شاید نیاز هست كه باز یك تكانی به قیمت بنزین داده شود. شاید برای مردم صرف نكند كه بنزین آزاد داخل باك بریزند. مگر خیلی بی‌باك باشد (قرار معلوم، دارند از طرف ملت اشاره می‌كنند كه نمی‌شود.)

۳ ـ راهكار میانه: به نظر ما تا دولت و ملت، بر سر ارزان یا گران كردن قیمت بنزین كنار می‌آیند، ملت برای انجام سفرهای برون‌شهری و داخل شهری از قطار دراز استفاده كند. دولت هم عجالتا بر تعداد قطارهایش بیفزاید كه شما برای انجام یك سفر ناقابل، مجبور نشوید از دو سه ماه قبلش بلیت پیش‌خرید كنید؟.... از كجا بدانیم كه فلان قوم و خویش ما در شهرستان، خدای نخواسته قرار است كی فوت كند كه ما برای شركت در مراسم ختمش از الان بلیت بگیریم؟... خنده‌دار نیست؟ (نخند؛ مثل این كه قرار است طرف فوت كند!)

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنزین
نظر بینندگان
!
!
!