جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۳
رانتهای حیرت انگیز در واردات خودرو
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۳
اجاره خودرو

رانتهای حیرت انگیز در واردات خودرو

پرشین خودرو: طی 6 ماهه اول سال 91 مجموعاً 19380 دستگاه خودرو به ارزش 429 میلیون دلار خودرو وارد کشور شده که بیشترین این خودروها از کشورهای امارات، کره و کویت وارد شده است است.

به گزارش «پرشین خودرو»، دو شرکتی که بیشترین خودرو را در نیمه اول91 وارد کرده اند، آسان موتور و اطلس خودرو هستند و جالب اینکه ای دو شرکت متعلق به یک نفر با نام سید احمد گرامی است.

دو شرکت مجموعاً واردات 6194 خودرو و حدود 32 درصد کل خودروهای وارداتی 6 ماهه اول سال 91 را به ارزش 101 میلیون دلار در اختیار داشته است.

نکته قابل توجه اینکه در6 ماهه اول سال 91 بیش از دو و نیم میلیارد دلار ثبت سفارش برای واردات خودرو صورت گرفته است اما مجموعاً 429 میلیون دلار خودرو واردکشور شده است.

به گزارش الف، لازم به یادآوری است افرادی که موفق به ثبت سفارش واردات خودرو می شوند، می توانند تا شش ماه و یکبار قابل تمدید، خودروهای ثبت سفارش شده را ترخیص کنند.

در ماه های گذشته و با ممنوع شدن مقطعی واردات خودرو، امتیاز ثبت سفارشهای انجام شده در ماه های گذشته ارزش فوق العاده ای یافته و خریداران زیادی پیدا کرده است.

تغییرات ناگهانی در مقررات واردات خودرو در ماه های اخیر، رانتهای موجود در واردات خودرو را به شدت افزایش داده است.

این گزارش نشان می دهد طی ماه های گذشته فقط در یک ردیف ثبت سفارش، 374.999 خودرو به ارزش بیش از 8میلیارد دلار به ثبت رسیده است.

بانک مرکزی در تاریخ 26 تیر 91 طی ابلاغیه ای ثبت سفارش برای واردات خودرو را ممنوع کرد اما هنوز مشخص نیست کدام واردکننده خودرو، مجموعه های خودر را با نرخ ارز مرجع وارد کرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
واردکننده
نظر بینندگان
!
!
!