چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۳
در پایش دیشب چه گذشت؟
۱۲:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۳
اجاره خودرو

در پایش دیشب چه گذشت؟

پرشین خودرو: یک کارشناس بازار خودرو معتقد است: واردات خودروهای چینی و کره‌ای به کشور، بازار هدف داخلی تولید کنندگان داخلی را به شدت تهدید می‌کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، صفاری گفت: امسال 700هزار خودرو در داخل تولید شده است که حجم تولید در سال گذشته در حدود یک ملیون 400 هزار دستگاه بوده که با کاهش 50 تا 55 درصدی مواجه شده است و برای برطرف کردن نیاز بازار در کشور به واردات خودروهای میان قیمت چینی و کره ای اقدام شده است.

وی همچنین ادامه داد: قیمت خودروهای اینچنینی بین 25 تا 40 ملیون تومان است. این رقیبان اصلی تولیدکنندگان داخلی دارای استاندارهای جهانی را دارا هستند که با افزایش قیمت خودرو داخلی رقابت‌پذیری را برای این خودروها ایجاد کرده‌اند.

این کارشناس خاطر نشان کرد: با محدودیت خودروهای پرمصرف و لوکس رقابت پذیری چندین برابرشده که این واردات در حدود 50 هزار دستگاه در سال است.

او که برنامه اقتصادی پایش سخن میگفت، با بیان کاهش تعرفه واردات خودرو بیان کرد: وقتی خودروهای خارجی وارد شوند، باعث عدم رشد بازار سیاه و عدم افزایش قیمت خودرو داخلی می‌شود و برای صنعت خودروسازی و مردم مفید است.

صفاری خاطر نشان کرد: ثبت سفارش تعهدی بدون هزینه است که امسال نسبت به سال گذشته 8 برابر واردات تحقق یافته صورت پدیرفته است که ایجاد رانت خواری برای فروش و مشارکت در واردات را ایجاد می کند. از سال گذشته محدودیت واردات خودرو برداشته شده است که هر شرکت و یا فردی که مجوز واردات دارد می تواند ثبت سفارش خودرو را انجام دهند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پایش
نظر بینندگان
!
!
!