سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۴
اشتراک خودرو راه حل معضل ترافیک
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۴
اجاره خودرو

اشتراک خودرو راه حل معضل ترافیک

پرشین خودرو: تا یک سال شهر سیاتل به صاحبان خودرو اجازه می دهد خودرو خود را به اشتراک بگذارند. سپس اگر طرح موفقی از آب درآمد بعد از رفع مشکلات آن ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، طرح پایلوت یک ساله کارتوگو Car2Go در شورای شهر سیاتل تصویب شد که به موجب آن به رانندگان اجازه داده میشود به شکل دقیقه ای خودروی خود را به اشتراک بگذارند و از محل های پارک که پاکرومتر دارد، رایگان بهره ببرند.

این طرح برای مکان هایی مناسب است که ناوگان حمل و نقل از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی به اندازه کافی موجود نیست.

دپارتمان حمل و نقل موظف است بعد از شش ماه و سپس بعد از یک سال گزارشی از این طرح پایلوت به شورای شهر سیاتل ارائه دهد.

در طرح کارتوگو سیاتل، 250 خودرو اسمارت آبی و سفید که به اشتراک خودرو مشهور شده اند آماده اجرای این طرح پایلوت هستند.

به طور طبیعی ابتدا این طرح با مشوق هایی انجام می شود تا کابران با آن آشنا شوند. برای اشتراک در این طرح، ابتدا حق اشتراک 35 دلاری پرداخت می شود و بعد از عضویت نرخ آن 35 سنت به ازای هر دقیقه اشتراک است. کسانی که تلفن هوشمند دارند و می توان روی آن نرم افزار مخصوص تلفن همراه (App) نصب کرد می توانند نرم افزارهای مخصوص این طرح را به تلفن خود اضافه کرده و از طریق آن نزدیک ترین خودرو در این طرح را پیدا کرده و با آن تماس حاصل نمایند. با عضویت در این طرح تمام هزینه های بنزین، پارک خودرو، تعمیر و نگهداری و بیمه با حق اشتراک پوشش داده می شوند. در شهرهایی که خودروهای الکتریکی در آن رونق یافته، حق شارژ این خودروها هم از طریق حق اشتراک پوشش داده می شود.

در حال حاضر طرح کارتوگو در 5 شهر آمریکا و 2 شهر کانادا به اجرا گذاشته شده است.

در طرح کارتوگو درآمد شهر از خودروهای اشتراکی به 1330 دلار در سال می رسد، این درآمد بیشتر از طریق حق پارک خودرو در مناطق تعیین شده به دست می آید. به همین دلیل هم هست که این خودرو در محل پارکومترها نیازی به پرداخت ندارند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ترافیک
نظر بینندگان
!
!
!