جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۱۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
واردات قطعات جا ماند، واردات خودرو سبقت گرفت
۱۱:۱۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
اجاره خودرو
برای اولین بار در سال جاری؛

واردات قطعات جا ماند، واردات خودرو سبقت گرفت

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان ایران از پیشی گرفتن واردات خودرو از واردات قطعات منفصله مورد نیاز برای تولید خودرو در کشور خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد نعمت‌بخش، با بیان این مطلب اظهار کرد: برای اولین بار در سال جاری در مهرماه حجم واردات خودرو بیشتر از واردات قطعات منفصله برای تولید خودرو در کشور بوده است.

وی ادامه داد: طبق آمار گمرک در مهرماه امسال ارزش خودروهای وارداتی 90 میلیون دلار بوده در حالی که در همین مدت ارزش قطعات خودرویی وارداتی 80 میلیون دلار بوده است.

وی با بیان اینکه در این شرایط شاهد آزادسازی واردات خودرو با حجم موتور تا 2500 سی.سی تحت عنوان خودروهای کم‌مصرف هستیم، خاطرنشان کرد: طبق عرف رایج، خودروهای با حجم موتور کمتر از هزار سی.سی کم مصرف محسوب می‌شوند بنابراین مشخص نیست چگونه خودروهای با حجم موتور تا 2500 سی.سی را کم مصرف محسوب کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: جای تاسف است که تحت تاثیر این تصمیمات و در سالی که حمایت از تولید ملی نامگذاری شده، واردات خودرو از واردات قطعات منفصله مورد نیاز تولید خودرو در داخل کشور پیشی گرفته است.

نعمت‌بخش تصریح کرد: خودروسازان و قطعه‌سازان با مشکلاتی برای تامین ارز مبادلاتی مواجه هستند. تفاهم‌نامه منعقده با وزارت نفت برای تامین ارز مورد نیاز در اروپا نیز تاکنون اجرایی نشده است بنابراین در چنین شرایطی اولویت تامین ارز نه با واردات بلکه با تولیدکنندگان داخلی است.

نظر بینندگان
میثم
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۶
.....متاسفانه ما نمیتونیم خودرو ساز باشیم اصلا این چند دهه چیکار کردیم؟به غیر از حدر رفتن منابع و ریختن خون دهها هزار ادم بیگناه چیزی هم عایدمون شده؟ من و جوونای هم سن و سال من چیزی جز یک نسل سوخته نیستیم.. به امید روزی که فرزندان ما مثل تمام دنیا حق انتخاب داشته باشند
2
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۹/۱۸
خودروي كمتر از 1000 سي سي ميشه موتور سيكلت !!!بعدشم اقاي خودروساز الات ديگه علم پيشرفت كرده ملاك حجم موتور نيست خودرهاي هيبريدي كم مصرف ترند
مصرف کننده ناچار
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۹/۱۸
جای تاسف زمانی است که خودروسازی ما حتی با چین هم نمیتونه رقابت کنه ! و سالهای قبل خون مردمو تو شیشه میکردیدیا نه ؟
!
!
!