جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۴۸ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
شوک قیمتی در انتظار خودروهای وارداتی
۱۱:۴۸ | ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
اجاره خودرو

شوک قیمتی در انتظار خودروهای وارداتی

پرشین خودرو: خودروهای خارجی موجود در بازار ایران که این روزها با کاهش قیمت روبرو شده اند به زودی دور جدیدی از افزایش قیمت را تجربه خواهند کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، یک منبع آگاه به سراج۲۴ گفت که قیمت اکثر خودروهای وارداتی که این روزها سقوط کاذب داشته است به زودی با جهش قیمت مواجه خواهد شد.

وی گفت: اکثر خودروهای خارجی که هم اکنون توسط نمایندگی ها ثبت نام می شود با قید "علی الحساب" است و قطعی نیست، به این معنی که فعلا مبلغی به عنوان ودیعه در اختیار شرکت مذکور قرار می گیرد و پس از افزایش قیمت و مشخص شدن قیمت نهایی این اختلاف قیمت مجددا بایستی به شرکت مذکور پرداخت شود.

وی افزود: با توجه به اینکه اکثر خودروهای وارد شده به ایران با ارز دولتی و به قیمت روز بوده است و از سویی هم اکنون قیمت ارز در مرکز مبادلات ارزی به صورت روزانه مشخص می شود و این ماشینها نیز تابعی از قیمت روز ارز هستند افزایش قیمت این خودروها دور از انتظار نیست.

این منبع آگاه در ادامه اظهار داشت: هم اکنون شرکتهای بزرگ وارد کننده در حال مذاکره با سازمان حمایت از مصرف کننده هستند تا قیمت نهایی خودروها را جهت دریافت ما به تفاوت از مشتریان مشخص کنند.

وی گفت: برای مثال خودوریی چینی به نام جیلی که اخیرا وارد بازار شده و مورد استقبال نیز قرار گرفته با ودیعه ۳۸ وششصدهزار تومانی ثبت نام موقت شده ولی ظاهرا قیمت پیشنهاد شده از سوی وارد کننده به سازمان حمایت رقمی حول و حوش ۵۲میلیون تومان است و یا رقم پیشنهادی برای خودرو هیوندا جنسیس ۱۵۰میلیون تومان است. این وضعیت برای سایر خودروهای وارداتی نیز با رشد حداقل۴۰درصدی همراه خواهد بود.

به نظر می رسد با توجه به موارد فوق الذکر باید منتظر رشد ۵۰-۶۰ درصدی قیمت خودروهای وارداتی طی روزهای آتی در بازار آزاد باشیم.

نظر بینندگان
رضا
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۰
سلام همین الان هم دارند با دلار 3000 تومان به مردم خودرو میفروشن پس این خبر های الکی را چرا مینویسید من نمیدونم این کارشناسان خواب تشریف دارند یا اصلا تو این کشور زندگی نمی کنند
مصرف کننده
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۹/۱۹
بهتره بگیم سازمان حمایت از تولید کننده چون هرچی که تولید کننده خودرو بی کیفیت با قیمت بالا میده سارمان حمایت میکنه و مصرف کننده ناگزر به خرید و مصرف میباشد
مهدی
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۰۹/۱۹
اتفاقا همین خبر شما پیش درامدیه برای بالا بردن اقایوووووون!!شما پس مطمئنید که قیمت دلار میره بالا؟؟اونوقت ماشینای داخلی نمیره بالا با توجه به افزایش قیمت ها؟؟مردیم تو این مملکت ازبس مردم یه شبه پولدراو بدبخت شدن.
اروین
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۰۹/۱۹
سازمان حمایت از مصرف کننده ؟ هر شرکتی داره قیمته خودشو میده . این سازمان دقیقا نقش چه چیزی رو داره ؟؟؟ نه واقعا ؟ جدی ؟ این قیمت ها درسته ؟ پس تعرفه 45 چی هس ؟ مثل همیشه برای سرگرم کردن مردم ؟!!!!
!
!
!