سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
قیمت اتوبوس 2 برابر شد+جدول
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
اجاره خودرو

قیمت اتوبوس 2 برابر شد+جدول

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه شرکت‌های مسافری با اشاره به این‌که مالکان اتوبوس‌های فرسوده با مشکل مالی برای خرید اتوبوس‌ نو مواجهند، گفت: قیمت انواع اتوبوس از 28 آذر 89 تا کنون تقریبا دو برابر شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمدرضا عامری گفت: با وجود جای خالی حمایت‌های مالی از سوی دولت، تلاش کرده‌ایم با توجه به نیاز روز افزون جامعه به وسایل حمل‌ونقل عمومی، ناوگان مورد نیاز خود را تامین کنیم.

وی با اشاره به این‌که در دو سال اخیر قیمت‌ها اتوبوس به شدت افزایش یافته است این امر را نشات گرفته از نوسانات نرخ ارز دانست و تصریح کرد: ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت به‌عنوان متولی نوسازی ناوگان عمومی هیچ اقدامی در خصوص نوسازی اتوبوس‌ها در کشور انجام نداده است و همه اتوبوس‌های جدید توسط فعالان این بخش وارد ناوگان حمل‌ونقل می‌شود.

وی در ادامه به قیمت اتوبوس اشاره کرد و گفت:‌ اتوبوس‌ها در چند کلاس طبقه‌بندی می‌شوند که قیمت آنها بین ۳۰۰ تا ۵۵۰ میلیون تومان است. عامری با تاکید بر این‌که قیمت اتوبوس در یک‌سال اخیر بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، افزود: در حال حاضر قیمت اتوبوس‌های ویژه و وی آی پی به ترتیب ۳۰۰ میلیون و ۳۸۰ میلیون تومان است،‌این در حالی است که قیمت همین اتوبوس‌ها سال گذشته ۱۲۵ میلیون و ۲۶۰ میلیون تومان بود.

وی ادامه داد: همچنین قیمت اتوبوس‌های وی آی پی جدید سه محور حدود ۵۵۰ میلیون تومان است.

رئیس اتحادیه شرکت‌های مسافری با اشاره به این‌که برای خرید اتوبوس انتظاری از دولت و سازمان‌ها و دستگاه ذی‌ربط نداریم، گفت: در حال حاضر و با توجه به شرایط حاکم بر کشور اولویت ما برای خرید، تولیدکنندگان داخلی هستند، اما متاسفانه مشخص نیست به چه دلیلی کارخانه‌های داخلی از شرایط موجود کشور سوءاستفاده می‌کنند.

عامری در گفت‌و‌گو با تسنیم، توضیح داد: هم‌اکنون اکثر تولیدات داخلی بی‌کیفیت هستند،‌ ضمن آن‌که میزان عرضه اتوبوس به بازار مصرف در مقایسه با گذشته بسیار کم شده است.

وی با تاکید بر این‌که حاضریم خانه‌های خود را برای تهیه اتوبوس بفروشیم،‌ گفت: با توجه به افزایش تقاضا برای مسافرت آستانه سال جدید باید فکری اساسی برای افزایش ناوگان عمومی مسافری کشور شود، در غیر این‌صورت با یک نابسامانی مواجه خواهیم شد.

این فعال حمل‌ونقل مسافری با پایین ارزیابی کردن نرخ کرایه‌ها گفت: وضعیت ما شبیه اتوبانی است که در آن قیمت همه اقلام مورد نیاز اتوبوس از جمله لاستیک و ‌سوخت و... در حال حرکت است، اما نرخ کرایه به دلایلی همچنان در این اتوبان بی‌حرکت مانده است.

جدول افزایش قیمت انواع اتوبوس از سال ۸۹ تا کنون در فایل پیوست آمده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
افزایش قیمت
نظر بینندگان
!
!
!