یكشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۳۷ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
بازگشت خودروهای قراضه از قبرستان
۱۲:۳۷ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
اجاره خودرو

بازگشت خودروهای قراضه از قبرستان

پرشین خودرو: معاون شهردار تهران گفت: اگر دولت به سرعت تصمیمی برای نوسازی تاکسی‌ها و خودروهای فرسوده نگیرد، خودروهای قراضه و دودزا از قبرستان ماشین‌ها به شهر برمی‌گردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سیدجعفر تشکری هاشمی با اشاره به وضعیت نابسامان نوسازی تاکسی‌های فرسوده، اظهراداشت: علت اصلی توقف نوسازی تاکسی‌ها وضعیت بی‌ثبات قیمت خودرو در کشور است.

وی ادامه داد: نه قیمت خودرو مشخص است و نه نحوه حمایت از تاکسیرانانی که قصد نوسازی تاکسی فرسوده خود را دارند. تاکنون وام داده می‌شد و تاکسی جاگزین با قیمت مناسب به افراد داده می‌شد اما درحال حاضر باتوجه به افزایش جهشی قیمت خودرو امکان تصمیم گیری در این مورد نیست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان این که مشکل افزایش قیمت خودروها و میزان تسهیلات وام برای نوسازی تاکسی ها همچنان پابرجاست،گفت: امیدوارم با مذاکره با نهادهای مسئول به ویژه خودروسازها و وزارت کشور و پلیس این مشکل را هرچه زودتر حل کنیم.

گرانی خودرو مساوی افزایش کرایه تاکسی

تشکری هاشمی با تاکید براین که گرانی قیمت خودرو و مسائل این چنینی موجب افزایش هزینه تاکسیرانان‌ها می شود، اظهارداشت: در این شرایط نمی توان انتظار داشت کرایه‌ تاکسی‌ها افزایش پیدا نکند.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: اگر دولت به سرعت تصمیم شفافی برای نوسازی تاکسی ها در جهت تامین منافع رانندگان تاکسی نگیرد، به طورقطع خودروهای قراضه از قبرستان ماشین‌ها بیرون می آیند.

وی افزود: این نگرانی فقط در بخش تاکسی وجود ندارد بلکه در بخش نوسازی خودروهای شخصی نیز این دل نگرانی است که با این شرایط دیگر هیچ خودرویی از این به بعد اسقاط نشود و تمام خودروهای فرسوده و دودزا، آلاینده و ناایمن به دلیل گرانی قیمت خودرو‌ها مجدد به چرخه ترافیکی برگردند.

تعلل بیشتر به قیمت آسیب به سلامت شهر تمام می‌شود

تشکری هاشمی بابیان این که امیدواریم مسئولان هرچه سریع‌تر تصمیم لازم را برای حل این مشکل بگیرند، گفت: این یک تهدید جدی برای سلامت شهر است که می تواند موجب افزایش بیشتر آلودگی هوا و بسیاری دیگر از معضلات شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با تاکید بر حمایت سازمان تاکسیرانی از رانندگان، گفت: برای شماره‌شدن تاکسی های نوسازی شده نیز که به دلایلی تاکنون پلاک گذاری نشده بودند هم اکنون در حال مذاکره با مسئولان مربوطه هستیم و پیگیرهای لازم در حال انجام است.

برچسب ها:
تشکری هاشمی
نظر بینندگان
!
!
!