یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۹ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
خودرو بی شک گران می شود
۱۲:۳۹ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
اجاره خودرو
مدیربازاریابی و پیشبرد فروش سایپا:

خودرو بی شک گران می شود

پرشین خودرو: مدیر بازاریابی و پیشبرد فروش محصولات سایپا گفت: در فروش فوری، قیمت نهایی خودرو با آپشن ها از مشتری دریافت می شود اما در فروش غیر نقدی یا پیش فروش، خودروها بدون آپشن قیمت گذاری شده و زمان تحویل، قیمت نهایی دریافت می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسن فروزان مهر در خصوص مشخص نبودن قیمت نهایی فروش محصولات سایپا و تعیین آن در زمان تحویل خودرو عنوان کرد شرایط فروش متفاوتی برای خودرو بسته به نوع فروش در نظر گرفته شده است که در فروش فوری و نقدی، قیمت نهایی از همان ابتدا به مشتری اعلام می شود اما در فروش غیرنقدی یا پیش فروش خودروسازی ها شرایط متفاوتی را لحاظ می کنند.

وی به ایرنا گفت: در پیش فروش مقداری از قیمت خرید خودرو در زمان ثبت نام از مشتریان گرفته می شود و مابقی در زمان تحویل خودرو و بسته به قیمت روز خودرو و براساس مصوبه سازمان حمایت از آنان اخذ می شود.

وی بیان کرد: آپشن های مختلف مانند فرمان هیدرولیک، ایربگ، روکش صندلی، دزدگیر، سنسور دنده عقب و غیره در خودروهایی که پیش فروش می شود تا زمان تحویل خودرو مشخص نیست و مشتریان در زمان تحویل خودرو می توانند طبق سلیقه خود آپشن های دلخواه را انتخاب نمایند.

مدیربازاریابی و پیشبرد فروش محصولات سایپا همچنین درباره فروش فوری محصولات این شرکت که بدون آپشن انجام می شود اظهارداشت برخی خودروها به صورت آپشن دار فروخته شده است که ما متعهد به تحویل این خودروها به صورت تعهد داده شده هستیم و برای مدیریت بازار ،فروش فوری را در برخی محصولات که مازاد تولید داریم باز کردیم تا مشتریانی که نیاز فوری به خرید خودرو دارند از این طریق بتوانند اقدام کنند و در غیر این صورت متقاضیان خودروهای آپشن دار باید چند ماه در نوبت تحویل خودرو باشند.

افزایش قیمت قطعی است

فروزان مهر با عنوان اینکه سایپا تقاضای افزایش قیمت خود را به سازمان حمایت ارائه کرده است تصریح کرد ما آنالیز قیمت خود را براساس دلایل موجود به سازمان حمایت مصرف کنندگان ارائه کرده ایم و منتظر اعلام قیمت های جدید از سوی این سازمان هستیم.

وی با بیان اینکه میزان افزایش قیمت ها هنوز مشخص نیست، تاکید کرد به طور قطع امسال افزایش قیمت خواهیم داشت اما اینکه چقدر به قیمت تولیدات ما اضافه شود بستگی به نظر سازمان حمایت دارد.

پیش از این و طبق روال معمول فروش خودرو، مشتریان در هنگام ثبت نام آپشن های مورد نظر خود را انتخاب و براساس آن خودرو ثبت سفارش می شد، البته نباید از نظر دور داشت مواردی مانند ایربگ از مدت ها پیش قرار بود جز استانداردهای اجباری خودرو در نظر گرفته شود اما شرکت های خودروسازی هر بار به دلیلی زمان اجرای آن را به تعویق می اندازند.

از سوی دیگر قید شدن موضوع بدون آپشن یا آپشن در زمان تحویل خودرو مشخص می شود در قرارداد باعث شده تا خریداران به نوعی مجبور به پذیرش و تحویل خودروهایی باشند که بعضا ممکن است از وجود بسیاری امکانات اولیه محروم باشند به طوری که دیده شده در برخی موارد خودرو حتی بدون سپر تحویل داده شده، بنابراین به نظر می رسد خودروسازان باید برخی امکانات ابتدایی که در خودرو بعنوان آپشن در نظر گرفته می شود را در هنگام قرار داد ذکر کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
افزایش قیمت
نظر بینندگان
!
!
!