شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
صادرات ایران خودرو 2 برابر می شود
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
اجاره خودرو

صادرات ایران خودرو 2 برابر می شود

پرشین خودرو: قائم‌مقام مدیرعامل ایران‌خودرو در حاشیه بازدید هیئت رسانه‌ای مولداوی از این شرکت، از تولید ۱.۵ میلیون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴ توسط ایران‌خودرو خبر داد و گفت: صادرات این شرکت تا سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، اصحاب رسانه‌ای کشور مولداوی که به دعوت خبرگزاری فارس وارد ایران شده‌اند، طی بازدیدی از مجموعه شرکت ایران‌خودرو با مدیران ارشد این شرکت به بحث و تبادل نظر پرداخته و با روند تولید خودرو با حضور در یکی از خطوط تولیدی آشنا شدند.

میرجواد سلیمانی، قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو با حضور در جمع اهالی رسانه‌ای کشور مولداوی با ابراز خرسندی از برگزاری چنین مراسمی، اظهار داشت:‌ ایران خودرو به عنوان بزرگترین شرکت خودروسازی خاورمیانه نگاه ویژه‌ای در رابطه با محصولات خود دارد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ سنگینی در رابطه با حضور در بازارهای عمده جهانی انجام داده‌ایم تا صادرات به نحو احسن انجام شود.

سلیمانی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در روند انعکاس اخبار، گفت:‌ رسانه‌ها نقش مهمی در رابطه با انعکاس فعالیت‌های تولیدکنندگان ایفا می‌کنند.

سلیمانی در پاسخ به سؤال یکی از نمایندگان اصحاب رسانه مبنی بر اینکه آیا ایران‌خودرو برنامه‌ای برای صادرات محصولات به کشور مولداوی دارد یا خیر، گفت:‌ با بازارهای این کشور آشنایی نداریم و امیدواریم با رایزنی‌ها و اتخاذ تدابیر لازم روزی شاهد حضور محصولات ایران خودرو در شهرها و خیابان‌های این کشور باشیم.

سردبیر یکی از رسانه‌های مولداوی نیز با اشاره به اینکه در کشورش صنعت خودروسازی بومی وجود ندارند، گفت: من به همراه همکارانم تنها از ایران به صورت داستان‌وار شنیده بودیم اما امروز یک حماسه را شاهد بودیم که قهرمانان آن رباط‌های تمام اتوماتیک تولید خودرو بودند.

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در پاسخ به سؤال این عضو هیئت رسانه‌ای مولداوی مبنی براینکه چه میزان صادرات در سال انجام می‌دهند، گفت: میزان صادرات تقریباً 40 هزار دستگاه در هر سال بوده که امیدواریم برای سال آینده این رقم به دو برابر یعنی 80 هزار دستگاه برسد.

وی افزود: ایران خودرو آمادگی دارد در تمام بازارهای مولداوی حضور یابد و هیچ محدودیتی از سوی این گروه صنعتی خودروسازی وجود ندارد.

وی تصریح کرد:‌ با توجه به نیاز بازار مولداوی و متناسب با استانداردهای این کشور، عرضه خودرو انجام خواهد شد تا به لحاظ قیمتی نیز قدرت رقابت داشته باشیم. بر همین اساس باید قوانین کشور مولداوی را ارزیابی کنیم.

قائم مقام ایران خودرو در ادامه با بیان اینکه توانایی احداث سایت تولید خودرو نیز در مولداوی وجود دارد، گفت: در صورت وجود حجم بالای تقاضا، قطعاً احداث چنین سایتی امکان‌پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از سایت‌های تولیدی احداث شده ظرفیت بیشتری نسبت به تولید آن وجود دارد به عنوان مثال ظرفیت تولید سایت بلاروس 300 هزار دستگاه است که هم‌اکنون 1500 دستگاه تولید می‌شود.

206 داخلی نتیجه اقتصاد مقاومتی است

علی مصریان، مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل ایران‌خودرو نیز در این بازدید با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای شرکت ایران‌خودرو طی سالهای گذشته، اظهار داشت: ایران‌خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه بخش بزرگی از توانمندی خود را در جهت صادرات محصولات تولیدی خود به کار گرفته است.

وی ادامه داد: تولید انبوه خودروهایی مانند دنا و رانا در دستور کار این گروه است.

مصریان افزود: جایگاه ایران در جهان به لحاظ رشد تولید خودرو بعد از 12 کشور است، به طوری که تولید کمتر از 800 هزار دستگاه در سال 2004 هم اکنون با جهشی قابل توجه به یک میلیون و 650 هزار دستگاه رسیده است.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون خودروهای تولیدی ایران به کشورهایی مانند بلاروس، آذربایجان، ونزوئلا،‌ سنگال، مصر، سوریه و روسیه صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو بیش از 60 صنعت دیگر را با خود درگیر کرده است، گفت: اشتغال بسیار زیادی از طریق این صنعت در کشور به وجود آمده است.

مدیر ارتباطات ایران خودرو با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی یکی از استراتژی‌های مهم این شرکت طی ماه‌های اخیر بوده است، تصریح کرد: ماحصل محور قرار دادن اقتصاد مقاومتی تبدیل تهدیدها به فرصت بوده است.

وی ادامه داد: با عنایت خداوند متعال با توانمندی، سعی و تلاش متخصصان صنعت تولید خودرو تا جایی پیشرفت کرده که امروز می‌توان با افتخار اعلام کرد که خودروی 206 ساخت داخلی شده که این مهم، عصاره اقتصاد مقاومتی است و با تدابیر مدیرعامل ایران‌خودرو محقق شد.

وی تأکید کرد: محدودیت‌های بین‌المللی نه تنها جلوی پیشرفت را نگرفت، بلکه موجب موفقیت‌های بسیاری نیز شده است.

به گفته وی، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط مدیریت ایران خودرو تا سه سال آینده، سالانه 15 درصد از تولیدات خودرو به بازارهای جهانی صادر خواهد شد.

مصریان با اشاره به برنامه‌های ایران خودرو تا افق 1404 گفت: با برنامه‌ریزی‌ انجام شده تا افق 1404 حداقل 35 درصد از محصولات ایران خودرو معادل 1.5 میلیون دستگاه به بازارهای هدف صادر خواهد شد.

نصب اکثر قطعات، بدون دخالت دست

یکی از مدیران فنی ایران‌خودرو نیز در جریان بازدید از خط تولید 405 گفت:‌ یک اپراتور و تنها سه کارگر در این خط تولید مشغول به کار هستند.

وی افزود: سرویس خودروها سالانه در روزهای تعطیل مانند تعطیلات عید انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ورق‌های مورد استفاده در خودروها در مقابل خوردگی مقاوم هستند، گفت: اکثر‌ قطعات بدون دخالت دست به طور تمام اتوماتیک نصب می‌شوند.

اطلاع‌رسانی صحیح از دستاوردها، لازمه پیشرفت هر مجموعه است

در ادامه این بازدید، محمد حسین زیارتی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل خبرگزاری فارس ضمن تشکر از میزبانی شرکت ایران خودرو و آماده‌سازی شرایط برای بازدید هیئت رسانه‌ای کشور مولداوی از فعالیت‌ها و دستاوردهای تولیدی صنعت کشور، تصریح کرد: به طور یقین یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های پیشرفت در هر مجموعه‌، اطلاع‌رسانی صحیح از دستاوردها است.

وی ادامه داد: رسانه‌ها به‌عنوان چشم بیدار جامعه در صدد انعکاس فعالیت‌ها، دستاوردها و اقدامات هستند.

زیارتی که در جمع مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو و اصحاب رسانه کشور مولداوی سخن می‌گفت، ادامه داد: ایران خودرو به عنوان یکی از موفق‌ترین خودروسازی‌های خاورمیانه موجب افتخار کشور جمهوری اسلامی ایران و هر ایرانی بوده که موفقیت‌های این گروه زبانزد خاص و عام در حوزه بین‌الملل شده است.

حاشیه‌های بازدید

در این بازدید، مدیران رسانه‌ای کشور مولداوی با حضور در خط تولید کاملاً اتوماتیک خودروی ایران خودرو در جریان چگونگی کار این شرکت قرار گرفتند.

همچنین هیئت رسانه‌ای کشور مولداوی سؤالاتی درباره نحوه جای‌گیری قطعات بر روی بدنه خودرو پرسیدند و در جریان خودکفایی‌ و دستاوردهای برخی محصولات قرار گرفتند.

یکی از حاشیه‌های قابل توجه این بازدید نیز مقارن شدن آن با اذان ظهر بود که حضور تمام کارگران و پرسنل این شرکت در مراسم نماز جماعت برای بازدیدکنندگان جالب بود.

هیئت رسانه‌ای مولداوی در ادامه از موزه ایران‌خودرو بازدید کردند که در آن خودروهای قدیمی مانند اتوبوس، پیکان کار، پیکان جوانان و همچنین خودروهای جدید مانند رانا،‌سریر، پارس و سمند به نمایش گذاشته شده بود.

در این موزه از نخستین خودروهای شرکت ایران خودرو تا مدرن‌ترین خودرو‌های تولیدی این شرکت به نمایش گذاشته شده بود که موجب شگفتی و تعجب این اصحاب رسانه از روند پیشرفت صنعتی ایران شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
شكوري
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۶
قولي كه يك خودروساز ميده بايد برايحفظ ابروش اون رو حتما اعمال كنه نه اينكه هرروز يه ساز بزنه .همش بهانه است .اقاي غضنفري بگيد حواله هاي خودروهاي ثبت نامي رو بدند ما گروهي از پرسنل ايران خودرو و دوستان ما از بازار هستند كه تصميم بدي به لحاظ تحويل خودرو داريم . ماشين ثبت نامي ال 90برج 4 مارو كه تحويل 30 اذر است هنوز حواله اش نيومده ديگه وزارت صنايع مثل اينكه جوابگو نيست بايد به رياست جمهوري و رهبري شكايت كنيم .ايرانخودرو مارو اذيت ميكند .
!
!
!