شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۹ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
نعمت بخش: مخالف واردات خودرو نیستیم
۱۰:۰۹ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
اجاره خودرو

نعمت بخش: مخالف واردات خودرو نیستیم

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: هنوز نتوانسته ایم ارز مبادله ای دریافت کنیم!

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایلنا، احمد نعمت بخش با بیان اینکه مخالفتی با واردات خودرو نداریم اظهار داشت: جای تعجب است که ما هنوز نتوانسته ایم ارز مبادله ای دریافت کنیم اما تسهیلات مناسبی برای ثبت سفارش واردات خودرو صورت گرفته است.

وی افزود: در مهر ماه جاری آمار واردات خودرو از آمار قطعات بیشتر شده است.

نعمت بخش با اشاره به اینکه از دو سه ماه گذشته مرکز مبادلات ارزی اعلام کرد شرکت‌ها می توانند برای گرفتن ارز مبادله‌ای مراجعه کنند تصریح کرد: تاکنون شرکت‌ها موفق به دریافت ارز مبادله‌ای نشده‌اند و جوسازی غیر واقعی بوده است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: خودروی 2500 سی سی کم مصرف نیست که وارد می‌شود خودروهای زیر 1000 سی سی کم مصرف محسوب می شوند.

وی گفت: اواخر سال گذشته فعالان صنعت خودرو به خصوص قطعه‌سازان نسبت به اوضاع بحرانی این صنعت هشدار داده بودند، هشداری که دولتی‌ها آن را جدی نگرفتند و نتایج این بی‌خیالی از همان آغازین روزهای سال 91 خود را نشان داد.

وی با بیان اینکه تولید خودرو در هفت ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 47 درصد افت کرده است گفت: با این شرایط، صنعت خودرو تنها یک قدم تا نصف شدن تولیدش فاصله دارد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در ادامه با تاکید بر اینکه اگر فکری به حال صنعت خودرو نشود، اوضاع بدتر از این خواهد شد،افزود: خودروسازی با شیبی تند در حال نزول است، اما گویا مسوولان هنوز این را باور ندارند و خودشان را به خواب زده‌اند و با این حساب نمی‌توان بیدارشان کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
یک نفر
vote
۵
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۷
خودرو ساز در ایران به بزرگترین دروغ گو تبدیل شده. من یک خودرو 8 ماه پیش اسم نوشتم و 70 درصد پولو دادم و یک بار این خودرو 44 درصد گرون شده حرف نزدیم ولی الان به بهانه ی دلار میخوان دوباره گرونش کنن.من میخوام بپرسم که مگر پول من که 8 ماه پیش پرداخت شده از سر راه اومده.اگر راست میگید خوب پول منو هم با دلار حساب کنید.
فرامرز
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۱
گل گفتي عباس آقا من هم نسبت به ايشون چنين نظري دارم به نظر من يكي از عوامل افزايش قيمت خودرو شخص آقاي نعمت بخش ميباشد كه فقط ساز گرون كردن خودرو رو ميزنه
رضا
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۱
براي غولهاي خودروسازي تعريف خودتو از ماشين كم مصرف ارسال كن با ذكر سمتت ،حتما طنز سالشون ميشه!! پژو ،رنو ،تحريم كردن واردات چي مي خواين انجام بدين مگه بعد از 30 سال 405 و پارس و پرايد وابسته به واردته هنوز؟
عباس
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۱
این اقا که همش ساز گران شدن خودرو میزنه و قیمت بازار با کارخانه حداقل شده چرا هزینه های سربارو کاهش نمیدید همه صنایع همچنین وضعی دارن . مگه شماخونتون رنگینتره؟! بعد 40سال از میراث خیامی هنوزوابسته به تکنولوژی قدیمی فرانسه هستیم . اقای نعمت بخش بهتره در ها باز بشه ببینین کسی ماشین ایرانی حتی پراید 14 میلیونی نمیخره !مردم ناچارا" حق انتخاب ندارن پول یه ماشینو از 6 ماه پیش دادن 5 بار افزایش قیمت میخوره!!!
!
!
!