شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
خودروسازان: نمی توانیم، سازمان استاندارد: مجوز نمی دهیم!
۱۰:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
اجاره خودرو
تولید تندر با دو ایربگ مساله ساز شد

خودروسازان: نمی توانیم، سازمان استاندارد: مجوز نمی دهیم!

پرشین خودرو: در حالی که دبیر انجمن خودروسازان ایران از درخواست رنوپارس برای تولید تندر 90 با یک ایربگ خبر می دهد، معاون سازمان ملی استاندارد تاکید می کند که به هیچ وجه اجازه تولید دیگر محصولات بدون اجرای استاندارد کیسه هوا صادر نمی شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد نعمت‌بخش اظهار داشت: شرکت رنوپارس به عنوان تامین کننده قطعات تندر 90، قادر به تامین و تحویل سیستم کیسه هوای سرنشین به دلیل محدودیت‌های ناشی از تحریم نیست بنابراین از ابتدای سال آینده امکان تولید این خودرو با دو ایربگ وجود ندارد.

وی تصریح کرد: بر این اساس رنوپارس درخواست کرده که از ابتدای سال 92 تندر 90 بدون کیسه هوای سرنشین و تنها با کیسه هوای راننده تولید شود.

وی گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی کیسه هوای خودرو پاسخ گوی نیاز خودروسازان نیستند و خودروساز نیز برای واردات این محصول نیازمند تخصیص ارز مبادله ای است که به آن تعلق نمی گیرد!

دبیر انجمن خودروسازان ایران با تاکید بر اینکه البته در سال جاری مشکلی برای ادامه تولید تندر 90 با یک کیسه هوا وجود ندارد، ادامه داد: اما با توجه به اجباری شدن نصب دو کیسه هوا بر روی سواری‌های داخلی از ابتدای سال آینده، تولیدکنندگان تندر90 این درخواست را مطرح کرده تا تمهیدات لازم در این باره از سوی سازمان استاندارد اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: اگر در سال آینده در تحریم های مالی علیه ایران تخفیفاتی داده شود خودروسازان در تولید تندر با دو ایربگ مشکلی نخواهند داشت اما آنچه از شواهد امر بر می آید این است که از ابتدای سال 92 تولید این خودرو با دو کیسه هوا ممکن نخواهد بود.

مجوز تولید، بدون استاندارد ایربگ تا پایان امسال آن هم فقط برای پراید

اما معاون سازمان ملی استاندارد گفت: مجوز تولید خودرو بدون استاندارد ایربگ فقط برای محصولات خانواده پراید آن هم تنها تا پایان امسال صادر شده است و دیگر خودروها از آن مستثنی هستند.

بهادر کاظمی اظهار داشت: هم اکنون این استاندارد تنها در برخی محصولات خانواده پراید رعایت نمی شود که گروه خودروسازی سایپا تا پایان امسال مهلت اجرای این استاندارد را دارد.

وی ادامه داد: پس از این مهلت قانونی به طور قطع اجرای استاندارد کیسه هوا برای تمام خودروهای تولیدی اجباری شده و در صورت عدم اجرا از شماره گذاری خودرو جلوگیری خواهد شد.

کاظمی در پاسخ به این سوال که اگر تا پایان این مهلت، خودروسازان مشکل نصب ایربگ در دیگر محصولات پیدا کنند، می توانند آن محصول را بدون ایربگ به بازار عرضه کنند یا خیر گفت: مجوز تولید خودروی بدون ایربگ تنها برای پراید آن هم تا پایان امسال است و به هیچ وجه اجازه تولید دیگر محصولات بدون اجرای استاندارد کیسه هوا صادر نمی شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایربگ
نظر بینندگان
!
!
!