شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۳ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
اصرار بر افزایش 40 درصدی قیمت خودرو
۱۱:۱۳ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
اجاره خودرو

اصرار بر افزایش 40 درصدی قیمت خودرو

پرشین خودرو: به دنبال افزایش شدید قیمت مواد اولیه و عدم تامین ارز مرجع و مبادلاتى براى واردات این مواد، خودرو سازان بر افزایش 40 درصدی محصولات خود اصرار دارند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از عصر ایران، استدلال مدیران خودرویى بر این اصل استوار است که جبران تمامى افزایش قیمت مواد اولیه با بهینه سازى خطوط و مقیاس تولیدى ممکن نیست و ناگزیر باید بخشى از افزایش قیمت مواد اولیه با افزایش قیمت محصول جبران شود.

به باور خودروسازان براى رسیدن به نقطه سربه سر و جلوگیرى از تعطیلى خطوط تولید خودرو باید دست کم 40 درصد به قیمت خودرو افزوده شود.

این در حالی است که سازمان حمایت از مصرف کنندگان 17 مهر گذشته موافقت خود را با افزایش قیمت خودروها تا سقف حداکثر ۲۰ درصد (با ارز 1800 ) تومان اعلام کرد.

این افزایش نه تنها نتواست در حد یک مسکن موقتى ظاهر شود بلکه فرصتى رویایى و استثنایى را براى دلالان و حاشیه سازان بازار فراهم کرد تا اگر خودروساز ۱۵ درصد افزایش قیمت داده است آنان بتوانند بیش از ۳۰ درصد سود ببرند، سودى که هیچ تلاشى براى کسب آن صرف نکرده اند!

بررسى هاى بازار حکایت از آن دارد که در آینده اى نه چندان دور خودرو سازان و تولیدکنندگان دو راه بیشتر بر سر مسیر خود ندارند ، اول افزایش چندباره قیمت محصولات براى جبران حاشیه زیان ناشى از افزایش قیمت مواد اولیه و دوم کاهش شدید تولید محصول که به تبع آن اقتصاد، تولید و اشتغال دچار صدمات فراوانى خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
افزایش قیمت
نظر بینندگان
!
!
!