جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۴۰ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
افزایش قیمت خودروهای وارداتی در سایه سکوت مسوولان+ جدول
۱۴:۴۰ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
اجاره خودرو
لوس بازی خودروسازان خارجی در مقابل جدیت داخلی ها!

افزایش قیمت خودروهای وارداتی در سایه سکوت مسوولان+ جدول

پرشین خودرو: واردکنندگان خودروهای خارجی با سوء استفاده از افزایش قیمت دلار اقدام به افزایش بی ضابطه قیمت‌ها بدون هیچ قاعده و منطقی نموده اند. این امر باعث تشدید نوسانات قیمت خودروها در سایه سکوت مسئولان شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سالهای سال بود که چشممان فقط به جمال خودروهای رنگ و وارنگ و با کیفیت و متنوع! داخلی روشن می‌شد و فقط توفیق اجباری در بهره مندی و لذت بردن از این خودروها را داشتیم. دیگر عادت کرده بودیم وقتی خودروی صفر کیلومتر می خریدیم یک سالی بدویم تا عیب ها و نواقص آن را برطرف کنیم.

اصلا حتما حکمتی داشته که خودروسازان عزیز این از نظر ما نواقص را درون این خودروها قرار دادند. با همین منطق بود که اصلا و ابدا تعجب نمی کردیم وقتی می دیدم هنوز ماشین خود را که با آن همه پز و تفختر بین فامیل و با سلام و صلوات بعد از مدتها انتظار تحویل نگرفته، بین راه، جاده مخصوص هنوز به تهرانسر نرسیده موتور می سوزاند.

به نوشته تسنیم، حتما دلیلی داشته که خودروسازان عزیز سرسیلند خودروهای دست دوم روی ماشین صفر کیلومتر من بستند! حتما من متوجه نیستم این کار چه محاسنی برایم دارد! قطعا خودروسازان گرامی صلاح من خریدار را بهتر از خودم می دانند! این که چیزی نیست، حتی وقتی دیدم درب عقب خودروی صفر کیلومترم اینقدر با بدنه ماشین فاصله دارد که درست بسته نمی شود هم شکه نشدم، تازه خدا را هم شکر کردم.

مخصوصا وقتی نمایندگی خدمات بعد از فروش با قیافه حق به جانب و استدلال دندانشکن! در مقابل ناراحتی و اعتراض من گفت "برو آقاجان" چه دل خوشی دارید شما. مشتری داشتیم درب عقب ماشینش اینقدر فاصله داشته که موش داخلش می رفته، ماشین شما که خوبه. اصلا این مدل ماشینا (پراید ۱۱۱)همشون اینطورین، قالباشون مشکل داره! خوشحال هم شدم و خداروشکر کردم که ماشین خوبه به من رسیده. موش داخلش نمی‌ره بازم این که همه ماجرا نیست.

حتی وقتی از دوستان شنیدم پژو ۴۰۵اونها هنوز یک سال نشده پوست انداخته و تمام رنگش پریده و انگار اسید به اون پاشیدن، ککم هم نگزید.

شما هم اگر استدلال خودروساز رو در پاسخ به دوستمان می شنیدید نه تنها ناراحت نمی شدید که تشکر و قدردانی هم می کردید. ظاهرا این خودروهایی بوده که فرصت نکردن وارد حوزچه رنگ بشوند و داخل کوره، رنگ آنها پخته شود. به خودروساز چه که این اتفاق افتاده؟ حتما خود خودرو بازیگوش بوده و توی صف درست مثل بچه ادم نایستاده که نوبتش بشه و درست و حسابی رنگش کنند. اصلا تقصیر مصرف کننداست که نتونسته این خودرو رو از بقیه خودروهای سربراه تشخیص بده.

وقتی یاد خودروسازای خارجی و لوس بازی اونا می افتم و با خودروسازای داخلی مقایسه می کنم حالم به هم می خوره! یعنی چی خودروساز یک سال بررسی کنه تا ببینه مصرف کنندش از چه خودرویی خوشش میاد و چی دوست داره؟

چه معنی داره مشتری حق داشته باشه دستور بده به خودروساز داخل خودرو براساس سلیقه اون تزیین بشه؟ گی گفته خودروساز دو هزار مهندسو استخدام کنه تا ببیننه خودروی اونها به لحاظ کیفیت و ظاهر نسبت به رقبا چجوریه تا نظر مشتری به بهترین نحوه براورده بشه؟

این چه لوس بازیه که خودروسازای خارجی حتی یک میلیمتر فاصله ناچیز درها رو که حتی به چشم هم نمیاد و قبول نکنن و خودرورو برگردونن؟

چه معنی داره خودروساز خارجی برای خودروی که توی جاده مشکل پیدا کرده هلیکوپتر بفرسته؟ همین کاراها رو کردن که مصرف کننده هاشون بدعادت شدن.

یعنی چی خودروساز خارجی سعی کنه هر سال مدلی جدید با ویژگیهایی کاملا متفاوت با خودروهای قبلی و با قیمت مناسب تر و امکانات بیشتر ارائه بده؟

اصلا کی گفته اونا خودروهای خودشونو از دم قسط اونم با شرایط عالی و پرداخت اولین هزینه سفر به مشتریان خودشون ارائه کنن؟ مگه گرفتن پول پیش و کلی خلف وعده کردن و در انتظار گذاشتن خریدار چه عیبی داره که خودروسازای خارجی از این سوسول بازیا در میارن؟ این چه قرتی بازیه که خودروسازای خارجی اجازه میدن مصرف کننده تمام خودروهاشونو تست کنه و بعد تصمیم بگیره؟

مگه شرایط ترکمن چای تحمیلی خودروسازای داخلی و خریدار بی نوا چه عیبی داره که ما به این کارای بی دلیل و بی قاعده خودروسازای خارجی فکرکنیم و ذهن مبارک رو مخدوش. اینا بود که من رو رنج می داد و بد عادت کرده بود شاید اومدن این خودروهای خارجی طی یکی دو سال گذشته مارو سر به هوا کرد و از راه درست گمراه.

ما که به شرایط یک طرفه خودروسازان داخلی عادت کرده بودیم. ما که عادت کرده بودیم سوار همین اتولهای داخلی که عین خمیر وقت تصادف وا میرن، بشیم.

دیگه چه مشکلی وجود داشت که اجازه دادن خودروهای خارجی وارد کشور بشن؟ هر چند خداروشکر مثل اینکه دست اندرکاران و متولیان امر فهمیدن داریم بد عادت می شیم و بهمون خوش می‌گذره سریع مشکل و حل کردن.

اینقدر این خودروهای خارجی که چند سالی میهمان ما بودن را به بهانه بالا رفتن قیمت ارز گران کردند که توان خریدن یک همچین خودروهایی که بد آموزی داره و مصرف کننده رو بد عادت میکنه، نداشته باشیم.

دلم می‌خواست با این گزارش بفهمم واقعا غیر از دلایلی که عنوان کردم و به یکباره سفره دل خودمو پیش همه اونایی که لذت سوار شدن خودروی داخلی‌ و چشیدن باز کردم، دلیل دیگه ای هم برای این همه گرونی و افزایش سرسام آور قیمت خودروهای خارجی وجود داره یا نه؟

گرونی که رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس را هم نگران کرده و گفته خودروهای ۹۰ میلیون تومانی را ۱۷۰ میلیون تومان می فروشند با این تصورات و با خیال حل کردن مشکل! شال و کلاه کردم و رفتم سراغ فعالان بازار و کسانی که به قول خود بازاریا کف بازارن.

هر چند همه دلایلی که برای افزایش سرسام آور قیمت خودرو مطرح کردند دلایل درستی نبود و ادله و شواهد خلاف گفته‌های آنها رو ثابت می‌کرد.

واقعیت این بود که واردکنندگان خودروهای خارجی را با ارز مرجع یعنی ۱۲۰۰ تومان خودرو وارد کردند و با قیمت ارز آزاد یعنی ۳ تا ۴ هزار تومان به مردم فروختند به همین دلیل شکایت مردم و خریداران تا کمیسیون اصل ۹۰ هم رفت.

جریمه ۱۷۰ میلیاردی واردکننده‌های خودرو خارجی هم یکی دیگر از نشانه‌هایی است که خلاف گفته فعالان بازار خودرو‌های خارجی را ثابت می‌کند. اما به هر حال باید نظرات آنها را منعکس کرد قضاوت در مورد درستی و نادرستی این استدلال ها و ادله به عهده خواننده‌های گرامی.

گرانی خودروهای وارداتی غیر قانونی نیست

مسئول یکی از نمایندگی‌های فروش خودروهای وارداتی که محصولات یکی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی را در سطح کشور به فروش می‌رساند، در خصوص علت تغییرات قیمتی خودروهای وارادتی، گفت: این روزها قیمت خودرو با نوسانات دلار در حال تغییر است به نحوی که روزانه قیمت‌های جدیدی را به مشتریان ارائه می‌کنیم.

وی کاهش قیمت این روزهای خودروهای وارداتی را موقتی دانست و افزود: هنوزشرکت ما به تعرفه های گمرکی جدید خودرویی را وارد کشور نکرده به همین دلیل نمی توان در مورد تأثیر این سیاست بر قیمت خودروهای وارداتی تصمیم گیری کرد. اما به عقیده بنده تغییری در قیمت‌ها به وجود نخواهد آمد.

نکته قابل تأمل در فعالیت این شرکت وارد کننده انعقاد قرار دادهای خرید و فروش است که براساس آن مشتریان در صورت خرید اتومبیل به مدت دوماه تا تسویه باید در سود و زیان شرکت سهیم بوده و در صورت نوسانات دلار مبالغ مابه التفاوت را پرداخت نماید.

بازار کشش افزایش قیمت خودرو وارداتی را ندارد

میردامادی دیگر نماینگی فروش خودروهای وارداتی پیش بینی افزایش قیمت خودروهای وارداتی را در هفته آینده دارد و می گوید: درهفته گذشته با کاهش قیمت تعرفه گمرکی و ثبات قیمت دلار، بازار قیمت خودروها نیز با تغییر چندانی روبه رو نبود اما به دلیل آنکه این کاهش تعرفه‌ها عملاً اوضاع را برای وارد کننده بهترنمی کند به نظر بنده قیمت‌ها با نوسان چندانی روبه رو نخواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر ما خودروهای خود را ازطریق واسطه گرها که از امارات وارد می کنند تهیه می‌کنیم.

البته این فروشنده خودرو متذکر می شود که اگر قیمت اتومبیل‌ها با افزایش قیمت دلار بالا می رفت الان بازار رقم های نجومی را تجربه می کرد که فقط قشر خاصی توانایی خرید این خودروها را داشتند.

وی با اشاره به اینکه کشش بازار هم در تعیین قیمت ‌خودروها مؤثر است، افزود: فروشنده به دلیل محدودیت بازار و نوسانات ارز در حالتی قرار گرفته که بیشتر در حال پرداخت ضرر است تا کسب سود مناسب.

فروشنده دیگری با ورود به موضوع گرانی خودروهای وارداتی با انتقاد از اینکه این خودروها کالاهای لوکس به شمار نمی آیند، گفت: من به عنوان یک فروشنده می خواهم خودروها را با قیمت مناسب عرضه کنم اما چه کنیم که بازار بی ثبات این امکان را به ما نمی دهد به نحوی که هر روز قیمتی جدیدی از سوی شرکت ها معیین و ما باید به مشتریان خود اعلام نماییم.

هزینه باربری بهانه گران کردن خودرو

هاشمی که یکی از نمایندگی‌های بزرگ فروش اتومبیل یک شرکت خودروساز اروپایی را برعهده دارد، ضمن اشاره به اینکه ما برای واردات یک خودروی ۱۰۰ میلیونی هزینه‌های زیاد گمرکی و باربری را پرداخت می کنیم، گفت: ارزان فروشی زمانی معنا پیدا می کند که خود فروشنده برای تهیه آن کالا دوبرابر هزینه نکرده باشد.

به گفته وی امروزه بازار برای واردکنندگان خودرو بسیار بی ثبات است و نرخ دلار هر لحظه در حال دگرگونی است به نحوی که اگر فروشندگان می خواستند با توجه به افزایش دلار قیمت‌های خود را بالا ببرند بازار با ارقام دیگری مواجه می شود که به هیچ عنوان پیش بینی آنها را نمی کرد.

مصوبه کاهش تعرفه ها برای خود گمرک هم نامفهوم است

در مقابل اظهارات این فروشنده خودرو فردی که گویا او نیز درخرید و فروش بازار اتومبیل‌های خارجی فعالیت پررنگی را دارد ضمن تأکید با اتفاقات بازار خودرو به کالایی لوکس‌تر از سابق تبدیل خواهد شد، افزود: به عقیده بنده این کاهش تعرفه‌ها نیز نخواهد توانست قیمت‌های سرکش اتومبیل را کاهش دهد.

به اعتقاد نوری، در گذشته تعرفه‌ها براساس نرخ ارز مرجع با میزان ۹۰ درصد پرداخت می شود که اکنون میزان تعرفه ۴۵ درصد اما نرخ مبادله معیار واردات قرار گرفته که همین امر تغییری را در قیمت‌ها به وجود نخواهد آمد.

وی تصریح کرد: البته گویا همچنان این میزان تعرفه نیز برای گمرک نامفهوم است زیرا ما همزمان با اتخاذ این تصمیم از سوی دولت در ترخیص کالاهای خود با مشکلات زیادی روبه رو هستیم.

چوب حراج به خودروها به دلیل مشکل مالی!

عارفی دیگر مسئول فروش نمایندگی یگی از شرکت های خودروساز خارجی با اشاره به اینکه در گذشته یک خودرو با دلار ۱۲۲۶ تومانی با تعرفه گمرکی ۹۰ درصدی حدود ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته می شد، گفت: در حال حاضربا نرخ دلار ۲۵۰۰ تومان این ۵۰ میلیون به ۷۵ میلیون رسیده که به اضافه ۲ تا ۵ درصد هزینه شماره‌گذرای درنهایت با گرانی ۴۰ درصدی گمرک باید عرضه شود.

وی افزود: به شرط ثبات قیمت دلار خودروسازان با این سیاست ها نمی توانند کالاهای خود را ارزان تر به مشتریان عرضه کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود این ارقام خودروسازان درهفته اخیر اقدام به کاهش قیمت‌های خود کرده‌اند، گفت: در حال حاضر فروشندگان با کمبود نقدینگی مواجه هستند همین امر باعث شده تا خودرو ها را برای جلوگیری از ورشکستگی با قیمت پایین تر به خریداران ارائه کنند.

به گفته وی البته تعدادی از فروشندگان هم هستند که اتومبیل های خود را با درهم های ارزان وارد نموده و به همین واسطه قیمت‌های کمتری را اعلام می کنند.

این فعال بازار خودرو با اشاره به اینکه این میزان کاهش قیمت به عقیده بنده موقتی بوده و با سیاست جدید تعرفه‌ای قیمت‌ها افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: فعلا بازار خرید و فروش خودرو ثبات چندانی ندارد هر زمان مصوبه جدیدی ابلاغ می شود تصمیم گیری قطعی را مشکل می کند.

براساس دستورالعمل فعالیت گمرک ایران، پنج درصد از مجموع حقوق ورودی و ارزش گمرکی کالاها به عنوان مالیات بر ارزش افزوده که به صورت جداگانه ۲.۹ درصد و ۲.۱ درصد محاسبه می‌شود.

البته بعد از خروج خودرو از گمرک، در هنگام شماره گذاری خودرو به غیر از هزینه های بیمه شخص ثالث خودرو، عوارض شهرداری، عوارض سالیانه خودرو، هزینه شماره گذاری و هزینه خروج خودرو فرسوده، مبلغ ده درصد ارزش گمرکی خودرو(ارزش سیف) در مراکز شماره گذاری دریافت می شود.

تعرفه گمرکی ثبت سفارش‌های شرکتی کاهش نیافته است

حسین زمانی افشار درخصوص علل افزایش قیمت خودروهای وارداتی طی ماه‌های اخیر، اظهار داشت: در حال حاضر یک ماشین ۱۰۰ میلیون تومانی در بازار با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد، باید مهمترین عامل این گرانی‌ها را نوسانات دلار و سوء استفاده دلالان از بازار خودرو دانست.

وی با اشاره به اینکه این روزها قیمت ارز دولتی تا حدودی ثابت و ارز آزاد همچنان با نوسان قیمت روبه رو است، افزود: به عقیده من با وجود التهابات ارزی تصمیم اخیر دولت در کاهش تعرفه‌ها هم نمی‌تواند تأثیر مطلوبی را بر بازار قیمت خودروهای وارداتی داشته باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران اتومبیل اضافه کرد: کاهش تعرفه های گمرکی فقط برای ثبت سفارش‌های انفرادی لحاظ شده و برای ثبت سفارش های شرکتی هنوز چنین امری پیش بینی نشده است.

زمانی افشار ضمن تأکید براینکه اگر کاهش تعرفه‌های گمرکی برای شرکت‌های واردکننده هم لحاظ شود تا حد قابل توجهی قیمت خودروها کاهش خواهد یافت، تصریح کرد: هم اکنون به واردکننده ها امکان ثبت سفارش کالا به هر میزان که متقاضی هستند داده نمی شود.

به گفته رئیس اتحادیه کشوری نمایشگاه داران اتومبیل، اگر دلار با افزایش قیمت روبه رو شود قیمت خودروها نیز هم راستای آن با تغییر مواجه خواهند شد.

همه واردکنندگان خودرو شامل کاهش تعرفه می شوند

عباس معمارنژاد رئیس کل گمرک ایران در واکنش به اظهارات رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان اتومبیل، اظهارداشت: تصمیم دولت بر کاهش تعرفه های گمرکی مشمول تمام واردکنندهای خودرو شده و تفکیکی میان درخواست های انفرادی و شرکتی وجود ندارد.

رئیس کل گمرک ایران ضمن اشاره به اینکه دولت با دو برابر کردن نرخ ارز محاسباتی، تعرفه‌های گمرکی را به نصف رسانده است، افزود: البته اتخاذ این سیاست به هیچ عنوان در میزان پرداخت حقوق ورودی و خروجی کالاها تغییری را به وجود نیاورده است.

وی ضمن تأکید براینکه هم راستای این تصمیم؛ مبلغ پرداختی خودروهای وارداتی نیز با ۵ درصد افزایش روبه رو شده‌ است، افزود: حقوق ورودی کالاها با کاهش تعرفه‌ها نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.

رئیس کل گمرک ایران در خصوص روند رو به رشد واردات خودروهای خارجی به کشور از سال گذشته تاکنون، گفت: یکی از دلایل این امر کاهش روند تولید خودروهای داخلی است البته گمرک فقط در ترخیص کالا دخالت داشته و ثبت سفارش در بخش های دیگری اعمال می‌گردد که آنان باید چرایی این گونه اقدامات را پاسخگو باشند.

تعرفه ها در جدولی ۵ ساله تغییر کند

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران نیز ضمن تأکید براینکه در حال حاضر کاهش تعرفه‌ها عملاً تأثیری را بر قیمت خودروهای وارداتی نخواهد گذاشت، اظهارداشت: در این شرایط پرداختی واردکنندگان به گمرک تغییری نیافته و نباید توقع کاهش قیمت‌ها را در سطح بازار داشت.

وی با اشاره به اینکه در خصوص کاهش تعرفه‌ها چندین سال است که خودروسازان پیشنهادی را به دولت ارائه کرده اند، گفت: اگر تمام تعرفه‌ها را طی جدولی ۵ ساله کاهش پیدا کند به نتایج مطلوبی در حوزه مدیریت واردات کالاها خواهیم رسید.

در نهایت اینکه بحث گران شدن خودروهای وارداتی به بهانه افزایش ارزش دلار اگرچه تا حدودی قابل قبول است اما این حد افزایش باورنکردنی و غیر قابل تصور به نظر می‌رسد. سوؤ استفاده واردکنندگان از آشفته بازار ارز و عدم برخودر حدی با انها از سوی مسئولین مربوطه و نهادهای قضایی بر این آشفته بازار دامن زده است.

کاهش تعرفه واردات از ۹۰ درصد به ۴۵ درصد خود یکی از عواملی است که به کاهش قیمت این خودروهای وارداتی تأثیر به سزایی خواهد داشت.البته به شرط آنکه واردکنندگان اعمال کنند دست از این رفتارسودجویانه بردارند. بهانه اصلی واردکنندگان برای افزایش قیمت خودروهای خارجی محاسبه خودرو و تعرفه های آن با نرخ ارز شناور است. استدلال واردکنندگان این است که قبلاً به نرخ ارز ۱۲۰۰ تومان خودروهای انها محاسبه می شد لذا با تغییر این محاسبه با ارز ۲۵۰۰ تومان قاعدتاً باید قیمت خودروها افزایش پیدا کند. انچه در این خصوص قابل تأمل می رسد نحوه محاسبه قیمت گذاری واردکنندگان است.

آنها بعد از گران شدن نرخ ارز خودروهای خود را با قیمت ارز افزایش یافته در بازار آزاد یعنی تا ۴ هزار تومان به مردم فروختند و همچنان بر این سیاست و گران فروشی پافشاری می‌کنند.

در حالی که با قانون جدید هم تعرفه‌ها کاهش پیدا کرده هم دلار با واردکنندگان به جای ۳ تا ۴ هزار تومان به نرخ ۲۵۰۰ تومان محاسبه می‌شود. لذا با توجه به شرایط جدید " کاهش ۵۰ درصدی تعرفه در واردات و کاهش دلار محاسبه شده برای خودروهای وارداتی از ۳ تا ۴ هزار تومان به ۲۵۰۰ تومان" واردکنندگان باید قیمت خودرو خود را کاهش دهند.

خودرو

قبل از افزایش قیمت دلار

هم اکنون

بنز S350 مدل 2012

450میلیون تومان

 540 میلیون تومان

بنز S500 مدل 2012

570 میلیون تومان

630 میلیون تومان

بی.ام.و 523 مدل 2011

220 میلیون تومان

300 میلیون تومان

بی.ام.و 750 مدل 2011

440 میلیون تومان

465 میلیون تومان

بی.ام.و X6 مدل 2012‌

365 میلیون تومان

420 میلیون تومان

تویوتا لندکروز V6 مدل 2012

180 میلیون تومان

270میلیون تومان

تویوتا اریون مدل 2012

98 میلیون تومان

147 میلیون‌ و 900 تومان

تویوتا لکسوز RX350 مدل 2012

175 میلیون تومان

285 میلیون تومان

تویوتا یاریس هاچ‌بک

45 میلیون تومان

    موجود نیست

تویوتا اوریون

93 میلیون تومان

    موجود نیست

تویوتا VXR.V8 لندکروز

   موجود نیست

   موجود نیست

تویوتا کرولا XLI

82 میلیون تومان

90 میلیون‌و 400هزار تومان

تویوتا GLXکمری فول 2012

 

120 میلیون تومان

تویوتا لکسوس RX350

140 میلیون تومان

265 میلیون تومان

تویوتا پرادو دو در 4 سیلندر

125 میلیون تومان

 210 میلیون تومان

تویوتا پرادو چهار در 4 سیلندرمدل 2011

125 میلیون تومان

210 ملیلیون تومان

هیوندای توسان IX35 مدل 2012

93 میلیون‌و 500 تومان

114 میلیون تومان

هیوندای ورکراوز IX55 مدل 2012

110 میلیون تومان

150میلیون 500 هزار تومان (مدل 2013)

هیوندای سنتنیال مدل 2012

155 میلیون تومان

244 میلیون تومان

هیوندای جنسیس مدل 2012

90 میلیون تومان

180میلیون تومان

هیوندای سانتافه مدل 2012

88 میلیون تومان

126 میلیون تومان

هیوندای سوناتا مدل 2012

57 میلیون تومان

120 میلیون تومان

هیوندای آزرا گرانجور مدل 2012

85 میلیون تومان

155 میلیون تومان

هیوندای سوناتا YF

82 میلیون تومان

118 میلیون تومان

هیوندای I30

40 میلیون تومان

85 میلیون تومان

هیوندای I20

30 میلیون تومان

 70میلیون و800 تومان

کیا سراتو کوپ موتور 1600

40 میلیون تومان

80 میلیون تومان

کیا اسپورتیچ

75 میلیون تومان

130 میلیون تومان

کیا ماهاوی

90میلیون تومان

165 میلیون تومان

کیا ماهوی 8 سیلندر مدل 2012

86 میلیون تومان

 164 میلیون تومان

سورنتو مدل 2012

69 میلیون تومان

144 میلیون تومان

کیا سراتو مدل 2012

45 میلیون تومان

 90 میلیون تومان

اپتیما4 سیلندر مدل 2012

65 میلیون تومان

110 میلیون تومان

لکسوس RX350

260 میلیون تومان

310 میلیون تومان

مزدا  3

40 میلیون تومان

95 میلیون تومان

مزدا 2

30 میلیون تومان

55و 500 هزارتومان

پورشه کاین

260 میلیون تومان

480 میلیون تومان

ام وی ام MVM X33

28 میلیون تومان

45میلیون و 300 تومان

ام وی ام MVM 530

 

31 میلیون 800 هزار تومان

لوبو

 

15 میلیون تومان

لیفان 620

 

35 میلیون تومان

لیفان 520

17 میلیون تومان

30میلیون تومان

پورشه کاین S

 

700 میلیون تومان

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
Davoud
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۳
اين جدول قيمت از پايه اشتباهه.. قيمت خودروها قبل از افزايش دلار كه گزاشتين براي 6 ماه پيشه!!!! درستش اينه!! براي مثال بنز اس350 _ 290 ميليون بنز اس 500 _ 330 ميليون بي ام و 523 _ 165 ميليون بي ام و 750 _ 260 ميليون تويوتا لندكروز _ 105 ميليون تويوتا آريون _ 65 ميليون لكسوز آر آيكس _ 110 ميليون واقعيت خيلي تلخه!!
دانشجو
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۲
اگه تعرفه واردات رو پایین بیارین و واردات تمام ماشین ها آزاد باشه البته بدونه محدودیت دیگه این جوری ماشین خا گرون نمی شن
!
!
!