چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
تکذیب افزایش قیمت کارخانه ای پراید به 14 میلیون تومان
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
اجاره خودرو
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

تکذیب افزایش قیمت کارخانه ای پراید به 14 میلیون تومان

پرشین خودرو: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هیچگونه مصوبه جدیدی برای افزایش مجدد قیمت خودرو صادر نشده است، از افزایش تولید خودرو در آبان ماه خبر داد و گفت: با هرگونه افزایش خوسرانه قیمت خودرو برخورد می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، محسن صالحی‌نیا درباره آخرین وضعیت عرضه و قیمت خودرو گفت: آخرین افزایش قیمت خودرو در مقطع حدود سه ماه گذشته انجام گرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع و اقتصادی با اعلام اینکه در شرایط فعلی کاهش تولید خودرو را قبول داریم، تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون تولید خودرو توسط خودروسازان داخلی کاهش یافته اما در آبان ماه نسبت به ماه‌های ماقبل آن، تولید خودرو با افزایشی 3 تا 4 درصدی همراه بوده است.

افزایش تولید خودرو در آبان ماه

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود چهار ماهه پایانی سالجاری تولید خودرو از روند مطلوب تری برخوردار شود، بیان کرد: در حال حاضر بازار داخلی دارای افزایش تقاضا برای خودرو است.

وی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص دلایل کاهش تولید خودرو توسط کارخانجات داخلی در هفت ماهه اول امسال، بیان کرد: تامین نقدینگی به ویژه در بحش واردات برخی از از اقلام کالا و تجهیزات یدکی منجر به کاهش تولید خودرو در سالجاری شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قطعا در ادامه سالجاری امکان دستیابی به رکورد تولید خودرو مطابق با سال 1390 وجود ندارد، اظهارداشت: اما با افزایش تولید در چهار ماله پایانی سالجاری قطعا جبران کاهش تولید در ماه‌های ابتدایی سال خواهد شد.

برخورد با گرانی خودسرانه قیمت خودرو

صالحی نیا همچنین در پاسخ به سئوال دیگر مهر مبنی بر افزایش خودسرانه قیمت فروش برخی از خودروهای صفر کیلومتر در تعدادی از نمایندگی های مجاز، تاکید کرد: بر اساس مصوبات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، محدوده قیمتی انواع خودرو تعیین و مشخص شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه خودروسازان داخلی هم مطابق مصوبه سازمان حمایت اقدام به قیمت گذاری خودرو می کنند، گفت: از این رو با هرگونه افزایش خودسرانه قیمت خودرو بر خلاف مصوبات سازمان حمایت برخورد قانونی خواهد شد.

وی همچنین با رد افزایش قیمت هر دستگاه پراید صندوق دار صفر کیلومتر به 14 میلیون تومان، خاطرنشان کرد: هیچگونه افزایش قیمت جدیدی برای فروش پراید صفر کیلومتر انجام نشده است.

صالحی‌نیا معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشتر با تاکید بر اینکه افزایش تولید خودرو، 90 درصد مشکلات این صنعت را مرتفع می‌کند، گفته بود: در 7 ماهه نخست سالجاری حدود 40 درصد کاهش تولید خودرو داشتیم اما در تلاشیم تا کاهش تولیدات در سالجاری به حداقل برسد.

حباب قیمت خودرو با تثبیت نرخ ارز از بین می رود

معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تثبیت نرخ ارز در مرکز مبادلات ارزی، حباب بوجود آمده بین قیمت خودرو ساز و بازار از بین خواهد رفت.

صالحی نیا تصریح کرد: با تمهیداتی که در خصوص کاهش قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید بواسطه کاهش نرخ ارز اندیشیده شده به دنبال این هستیم تا حباب قیمت خودرو را از بین برده و موجبات تنظیم بازار را فراهم کنیم.

صالحی نیا تصریح کرد: با تمهیداتی که در خصوص کاهش قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید بواسطه کاهش نرخ ارز اندیشیده شده به دنبال این هستیم تا حباب قیمت خودرو را از بین برده و موجبات تنظیم بازار را فراهم کنیم

وی با اشاره به اینکه قیمت خودرو داخلی مترتب از نرخ مواد اولیه، نرخ نهاده های تولید و نرخ ارز برای برخی مواد وارداتی است، خاطر نشان کرد: تثبیت و منطقی شدن نرخ ارز نقش مهمی را در راستای مطلوبیت قیمت خودرو ایفا خواهد کرد.

معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: خودروسازان مدعی هستند که قیمت کارخانه ای خودرو در شرایط فعلی پایین تر از قیمت واقعی آن می باشد و تولیدات در حاشیه زیان است اما با تمهیداتی که اندیشیده شده و افزایش تولید این قیمت به سمت منطقی شدن پیش خواهد رفت به نحوی که مطلوب همه باشد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
افزایش قیمت
نظر بینندگان
مصرف کننده
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۵
اینجور تکذیب یعنی چراغ سبز! به مصاحبه چند روز گذشته این اقا که با این قیمتها خودرو سازان انگیزه افزایش تولید ندارن . با هم مقایسه کنید ! مردم خواهش میکنم فعلا" نخرید.
!
!
!