یكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
صدور بیمه نامه شخص ثالث ممنوع شد
۱۱:۲۶ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
اجاره خودرو
توسط شرکت های جدید بیمه ای

صدور بیمه نامه شخص ثالث ممنوع شد

پرشین خودرو: رییس کل بیمه مرکزی از ممنوعیت صدور بیمه نامه شخص ثالث توسط شرکت های جدید بیمه ای خبر داد و گفت: این امر در طرح اولیه کاری این شرکت ها گنجانده شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سیدمحمد کریمی با بیان اینکه، شرکت های فعالی که صدور بیمه شخص ثالث برایشان صرفه اقتصادی ندارند، از این صرفه نظر کنند، افزود: این بیمه نامه توسط سایر شرکت ها صادر می شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر به صرفه نبودن صدور بیمه نامه شخص ثالث برای برخی از شرکتها به دلیل افزایش میزان دیه توسط قوه قضاییه و تعیین سقف پنج هزارم تعهدات شرکت بیمه توسط دولت، اظهار داشت: هم اکنون شرکت هایی هستند که کمتر از 25 درصد اعلامی بیمه مرکزی تخفیف ارایه می کنند.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه دیه در ماه حرام 126 میلیون تومان، دیه جرح تا سقف بیمه نامه و میزان دیه مالی نیز سه میلیون و 150 هزار تومان است، اظهار داشت: اگر صدور بیمه نامه شخص ثالث دارای صرفه اقتصادی نباشد، شرکت های جدید اصراری برای صدور مجوز فعالیت ندارند، زیرا هم اکنون هشت گروه درخواست صدور مجوز بیمه را از بیمه مرکزی دارند.

کریمی اظهارداشت: این امر نشاندهنده وجود صرفه اقتصادی در این صنعت است، زیرا بخش خصوصی فشارهای زیادی را به بیمه مرکزی برای دریافت مجوزها وارد کرده است.

رییس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: برخی از شرکت ها با برخی از خودروسازان قرارداد بسته اند و یا اینکه برخی از خودروسازان عمده سهامدار شرکت های بیمه ای هستند و این شرکت ها زمانی که می خواهند خودرو را به صورت اقساط به فروش برسانند، بیمه نامه را به خریدار فروخته و وجوه حاصل از آن را به دلیل آنکه سهامدار شرکت بیمه است، دریافت می کند.

وی ادامه داد: در این شرایط زمانی که خریدار خودرو را تحویل می گیرد سه تا چهار ماه از مدت زمان بیمه نامه گذشته ضمن آنکه به شرکت بیمه ای نیز حق بیمه ای پرداخت نشده و خودرو سازان برنده این شرایط هستند.

کریمی از انجام مذاکراتی با سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان علیرغم اعتراض خودورسازان خبر داد و ابراز امیدواری کرد این مشکل در صنعت بیمه رفع شود.

برچسب ها:
بیمه شخص ثالث
نظر بینندگان
!
!
!