سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
آیا خودرو باز هم گران می شود؟
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
اجاره خودرو

آیا خودرو باز هم گران می شود؟

پرشین خودرو: در هفته گذشته كاهش قیمت خودروهای داخلی خبر خوبی بود كه بواسطه اقدامات موثر خودروسازان در پیش فروش و افزایش تولید محصولات دو خودروسازی بزرگ كشور شكل گرفت. اما فعالان بازار روند كاهش قیمت خودروهای داخلی را بی ثبات و موقتی می دانند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از موج، برخلاف تصور عمومی از ادامه كاهش قیمت خودروها در ماه های آینده، این روند با توجه به نزدیكی به شب عید مطمئناً از ثبات قابل توجهی برخوردار نخواهد بود و همچنین بدلیل تقاضای بسیار زیاد خرید خودرو در ماه های پایانی سال می توان پیش بینی كرد كه قیمت خودرو در ماه های آینده افزایش خواهد یافت.

به گفته فعالان بازار در ماه های بهمن و اسفند معمولاً بازار خرید خودرو با رونق بسیار خوبی در همراه می شود و مردم به دلیل برنامه ریزی های خود برای سفرهای نوروزی اقدام به خرید یا تعویض خودروهای خود می كنند و این امر موجب بوجود آمدن بازاری پر رونق برای خرید و فروش خودرو خواهد شد.

در این میان به دلیل حجم بالای تقاضای خودرو در آخر سال و با توجه به افت تولید خودرو در واحدهای تولیدی خودروسازان مطمئناً قیمت خودروها در بازار با افزایشی چشمگیر نسبت به سال گذاشته مواجه خواهد شد.

خبرنگار موج علت افزایش قیمت خودرو را در گفت و گو با یكی از دارندگان نمایشگاه خودرو در تهران جویا شد، كیومرث غلامی در این خصوص گفت: بهترین بازار برای ما، ماه های پایانی سال است چرا كه در این زمان فروش خودرو با توجه به نیاز بالای مشتریان از این كالا، با افزایش حدود 70 درصدی همراه خواهد شد و معمولاًٌ بخاطر همین موضوع قیمت خودروها با افزایش مواجه می شود.

وی پیش بینی كرد با توجه به افت تولید خودرو در سال جاری طبیعتا قیمت خودروهای داخلی نسبت به گذشته با افزایش بیشتری همراه باشد.

طی چندماه گذشته افت تولید خودرو در ایران خودرو و سایپا در ماه های میانی سال كه استقبال از خرید خودرو نسبت به شب عید كمتر است موجب نایابی برخی از خودروها شد و با ادامه این روند به طور حتم قیمت خودرو در ماه آینده افزایش خواهد یافت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!