شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
انجام معاینه فنی خودرو در 80 مرکز
۱۴:۰۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
اجاره خودرو

انجام معاینه فنی خودرو در 80 مرکز

پرشین خودرو: معاینه مخازن و تست فنی خودروها در 80 مرکز کشور اجرا می شود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد نادری مدیرعامل شرکت فن آوران پارسیان با بیان این مطلب گفت: این شرکت از 4 سال پیش مجری طرح تبدیل 520 هزار خودرو، سوخت دوگانه سوز برابر با قرارداد وزارت نفت و شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی در آذرماه امسال انجام داده است.

وی تصریح کرد: غیر از خودروسازی بزرگترین سهم تبدیل کارگاهی کشور توسط این شرکت انجام می شود.

نادری تاکید کرد: 520 هزار دستگاه خودرو دوگانه سوز در 80 مرکز تبدیلی در سطح کشور به صورت زنجیره ای از سازندگان در این بخش در خصوص انتقال تکنولوژی برای تبدیل ژکلاتور از کشورهای اروپایی داشته و در تولید خط CNG نیز فعالیت می کند.

مدیرعامل شرکت فن‌ آوران پارسیان اضافه کرد: علاوه بر تولید خط CNG در 80 مرکز بحث تست فنی خودرو معاینه مخازن نیز انجام می شود و در این رابطه مذاکرات اولیه با وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی داشتیم امیدواریم کارهای خوبی در این زمینه صورت گیرد.

وی تاکید کرد: برای آینده نیز معاینه فنی خودروها و تست مخازن را در دستور کار داریم، همچنین مرحله تست و بازرسی دوره ای و استانداردسازی تبدیل کارگاه ها انجام خواهد شد.

نادری افزود: شرکت فن آوران پارسیان در 4 حوزه نفت و گاز، CNG، صنایع معدنی و انرژی نو فعالیت می کنند، همچنین در حال حاضر ساخت بزرگترین دکل های حفاری کشور توسط این شرکت انجام می شود که سبب شده 70 درصد تولیدات در کشور انجام شود و مابقی از خارج وارد می شود که ارزآوری بیشتری را به همراه داشته به نوعی که انقلابی را در صنعت نفت به وجود آورده است.

برچسب های معاینه فنی خودروهای گازسوز نشانه ایمنی مخازن است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران عنوان کرد: پس از اجرایی شدن طرح بازرسی فنی خودروهای گازسوز در کشور، برچسب های معاینه فنی خودروهای گازسوز بعنوان نشانه ایمنی در اختیار خودروها قرار می گیرد.

نظام الدین برزگری در حاشیه مراسم آغاز بازرسی فنی از جایگاه های عرضه سوخت CNG در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ،اظهار داشت: برچسب های معاینه فنی خودروهای گازسوز نشانه ایمنی مخازن و قطعات سی.ان.جی استفاده شده در این خودروها است که به صورت تجمیع شده با برچسب های معاینه فنی قبلی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه صنعت سی.ان.جی در کشور ما یک صنعت در حال توسعه است، اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد همگام با این حرکت رو به جلو به توسعه استانداردهای مربوط به صنعت CNG می پردازد.

به گفته برزگری، سازمان ملی استاندارد ایران از سال 1386 به تایید صلاحیت 10شرکت بازرسی پرداخته و تاکنون پیشرفت های چشمگیری در زمینه استاندارد سازی مخازن و جایگاه های سی.ان.جی داشته است.

یادآور می شود که از ابتدای دی ماه سال جاری تست ادواری خودروهای گازسوز در پنج استان تهران، زنجان، قم، مرکزی و قزوین آغاز خواهد شد و در مرحله بعدی که از سال92 شروع می شود تست فنی خودروهای گازسوز در تمام کشور صورت می گیرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معاینه فنی
نظر بینندگان
!
!
!