شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
کشف نیم میلیون لیتر سوخت قاچاق
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
اجاره خودرو

کشف نیم میلیون لیتر سوخت قاچاق

پرشین خودرو: حضور میدانی فرماندار بندرعباس در عملیات‌های مقابله‌ای با قاچاق سوخت علاوه بر کشف مقادیری قابل توجه سوخت، سبب کشف منابع ذخیره دفن شده و خطوط لوله زیرزمینی انتقال سوخت قاچاق به ساحل نیز در غرب این شهرستان شده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، پدیده قاچاق سوخت در سال‌های اخیر علی‌رغم سهمیه‌بندی سوخت نیز در استانی همانند هرمزگان از رونق نیفتاده است.

هر چند که نوع سوخت برای قاچاق از بنزین در سال‌های اخیر به گازوئیل تغییر کرده است، اما قاچاق این نوع سوخت نیز نگرانی مسئولان اقتصادی و انرژی را برانگیخته است.

در همین راستا پلیس هرمزگان و دستگاه‌های مربوطه در سال‌جاری بارها اقدام به اجرای عملیات‌های گسترده در مقابله با قاچاق سوخت در شهرستان‌های بندرعباس و میناب کرده‌اند.

اما در مبحثی قابل توجه که سه سال پیش در ساحل پشت شهر بندرعباس کشف شد، قاچاقچیان با لوله‌کشی به ساحل و در نهایت آرامش از چندین کیلومتر آن‌ طرف‌تر سوخت را در منازل و انبارهای خود در درون لوله‌ها می‌فرستند و شناور مورد نظر نیز شیر را باز می‌کند و بدون اینکه کسی مشکوک شود اقدام به دریافت سوخت قاچاق در حجم‌ قابل توجه می‌کنند.

پس از لو رفتن این سیستم در بندرعباس، چندین مورد مشابه در گچین بندرعباس و ساحل غربی این شهرستان نیز توسط پلیس کشف شد.

اما در موردی که امروز فرماندار بندرعباس اعلام کرده است، گویا در روستای بوستانو بندرعباس کشف یکی از این سیستم‌ها سبب کشف 500 هزار لیتر سوخت قاچاق نیز شده است.

احمد مرادی در همین راستا از اجرای دومین مرحله عملیات بزرگ پاکسازی مناطق آلوده به قاچاق سوخت در روستای بوستانو از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرعباس خبر داد.

فرماندار با اشاره به مرحله نخست اجرای عملیات مبارزه با قاچاق سوخت در روستای گچین اظهار داشت: نخستین مرحله عملیات پاکسازی مناطق آلوده با کشف و انهدام بیش از دو میلیون لیتر سوخت قاچاق با موفقیت صورت گرفت و در راستای تداوم طرح‌های مبارزه با قاچاق سوخت دومین مرحله از این اقدام در روستای بوستانو با کشف و انهدام بیش از 500 هزار لیتر سوخت و 50 عدد مخزن پنج تا 30 هزار لیتری همراه بوده است.

وی افزود: همزمان با پاکسازی روستا از حیث سوخت قاچاق از اراضی دولتی که توسط قاچاقچیان مورد استفاده و بهره‌برداری قرار می‌گرفت نیز رفع تصرف صورت و چهار هکتار در 15 نقطه از متصرفات غیر قانونی قاچاقچیان تخریب شد.

رئیس شورای تامین شهرستان بندرعباس هدف از این عملیات را مبارزه جدی با قاچاق سوخت در سطح شهرستان عنوان کرد.

مرادی تاکید کرد: مقابله با قاچاق سوخت در این راستا در روستاهای ساحلی ادامه می‌یابد.

سوخت گازوئیل و نفت کوره همواره به دلیل عبور شناورهای متعدد از آب‌های پیرامونی بندرعباس و نیاز کشورهای جنوبی خلیج فارس، متقاضیان زیادی دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
گازوئيل قاچاق
نظر بینندگان
!
!
!