یكشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۱ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
قیمت خودرو آزاد شد، آزاد نشد!
۱۶:۰۱ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
اجاره خودرو

قیمت خودرو آزاد شد، آزاد نشد!

پرشین خودرو: در حالی که اخیرا اعلام شده بود که قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت واگذار شده و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در این زمینه فقط نقش نظارتی خواهد داشت، امروز دوباره در برخی خبرها به نقل از سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد که قیمت گذاری خودرو آزاد شده و این مسوولیت به تشکل‌ها و انجمن‌های خودرویی سپرده شده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، در این باره حسن رادمرد، سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد که اعلام آزاد‌سازی قیمت‌ خودرو به عهده این معاونت نیست و متولی پاسخ‌گویی به این موضوع سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران نیز درباره احتمال آزادسازی قیمت خودرو اظهار کرد: تاکنون ابلاغی در این باره به ما وخودروسازان صورت نگرفته است.

احمد نعمت‌بخش افزود: اگرچه شایعاتی در این باره منتشر شده اما تاکنون این موضوع به طور رسمی تایید و ابلاغ نشده است.

وی با بیان این‌که اگر آزادسازی قیمت خودرو صورت گیرد خودروسازان بازار این محصول را به خوبی مدیریت خواهند کرد خاطرنشان کرد: در آن صورت طبق روش 15 سال گذشته قیمت ها براساس نرخ تمام شده تولید و متناسب با حاشیه بازار تعیین خواهد شد. به گونه‌ای که نه تولیدکننده ونه مصرف کننده، هیچ کدام متضرر نشوند.

وی ادامه داد: در آن صورت دلالان و واسطه‌ها از بازار خودرو خارج شده و قیمت‌ها نیز در سطح معقول و بر حسب عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: با آزادسازی قیمت خودرو، خودروسازان تلاش خواهند کرد با افزایش تولید و ارز بازار این محصول را تنظیم کرده و قیمت‌ها را در حد معقولی تعیین کنند.

پیش از این رییس شورای رقابت به ایسنا گفته بود که هر خودروسازی که بخواهد قیمت‌ها را افزایش دهد باید درخواست خود را به شورای رقابت اعلام کند.

جمشید پژویان افزود: همان طور که قبلا هم اعلام کردیم بازار خودرو متمرکز بوده و از انحصار بالایی برخوردار است و آن چیزی که در جلسه آخر شورای رقابت مصوب شد این است که افزایش قیمت خودرو وجاهت قانونی ندارد.

وی افزود: هر خودروسازی که بخواهد قیمت‌ها را افزایش دهد باید درخواست خود را به شورای رقابت اعلام کند تا مورد بررسی قرار گیرد.

برچسب ها:
آزادسازی
نظر بینندگان
!
!
!