چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
دولت مابه التفاوت قیمت بالای خودرو را بپردازد
۱۱:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
اجاره خودرو
به دلیل دولتی بودن قیمت گذاری

دولت مابه التفاوت قیمت بالای خودرو را بپردازد

پرشین خودرو: به دلیل غیر واقعی بودن قیمت خودرو، خودروسازان از ابتدای سال تا کنون بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان زیان داده اند بنابراین از دولت درخواست داریم ما بعدالتفاوت قیمت بالای خودرو را به شرکتهای خودروساز بپردازد.

به گزارش «پرشین خودرو»، دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه دولت خواستار قیمت گذاری خودرو است بنابراین به استناد تبصره 2 ماده 101 قانون برنامه پنجم، دولت باید ما بعدالتفاوت قیمت بالای خودرو را به شرکتهای خودروساز بپردازد.

احمد نعمت بخش با تاکید بر اینکه زیان 2 هزار میلیارد تومانی خودروسازان باید پرداخت شود، اظهار داشت: نهادهای مسوول تا پایان امسال نیز حدود هزار و 500 میلیارد تومان دیگر برای جبران خسارات خودروسازان در بودجه پیش بینی کنند در غیر این صورت اجازه دهند قیمت خودرو واقعی شده و بر اساس حاشیه بازار تعیین شود.

دبیر انجمن خودروسازان ایران با تاکید بر اینکه خودروسازان هنوز ارز مبادله ای دریافت نکرده اند، ادامه داد: از زمان آغاز فعالیت مرکز مبادلات ارزی، خودروسازان خواستار دریافت ارز مبادله ای بودند که تا کنون موفق به دریافت آن نشده اند بنابراین برای جلوگیری از توقف تولید ناگزیر به استفاده از ارز آزاد شدند.

وی افزود: حال بعد از گذشت این مدت، اعلام شده که به خودروسازان ارز مبادله ای ارائه می شود بنابراین باید منتظر ماند و دید که این تعهد چه زمانی عملی شده و ارز مبادله ای به خودروسازان ارائه خواهد شد.

نعمت بخش تاکید کرد: با پرداخت ارز مبادله ای به خودروسازان، شرکتها بهتر می توانند مواد اولیه و CKD را ثبت سفارش کرده و تیراژ تولید را افزایش دهند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
مسعود
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۹
قیمت ماشین توی ایران باید همون قیمت جهانی خودرو در بازارهای بین المللی باشه بیشتر از اون دزدیه... همه چیز رو به بهانه قیمت جهانیش گرون میکنند چرا ماشین رو مثل قیمت جهانیش ارزون نمیکنند؟
vote
۵
vote
۱۳۹۱/۰۹/۳۰
ایشون مثل اینکه نفسشون ز جای گرم درمیاد. آره قیمت هارو ازاد کنید، بعد ببینید کسی ماشیناتونو میخره یا نه !
مهدی
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۹
هیچ کس تو این مملکت نیست درد من مشتری رو بفهمه؟....من 25 تومنمو وسط تابستون دادم به این .... که بهم یک مگان بدن که اون موقع صفرش 37.5 بود...یک بار گرون کردن 44.7 کمم بود که حالا آزادش کردن و حرف از 55 تومن میزنن....بابا ولله این از نا مسلمونی هم بدتره....آخه اگر کفار با این ملت این ظلمو میکردن اینقدر نمیسوختم .......
محمد
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۹
خوب اینا همشون دنبال بازار حاشیه هستند مواد اولیه تموم اجزا خودرو از خارج،طرح خودروها از خارج،خودروهای ملی هم فقط تغییر ظاهری مثل تغییر در چراغ ها اخیرا هم رانا که فقط جلو و عقی تغییر جزیی دادند خود sd هستش خوب بهتر نیست مهندسین ما خودشون یه خودرو واقها ایرانی بسازند تا دیگه محتاج به بیگانگان نباشیم ما از ژاپن نه از کره یا چین چی کم داریم ببینید چقدر تنوع در محصول دارند تا زمانی که ما فقط مونتاژکار باشیم یا به قول اقتصاددانان واردات گسترش باشیم وضعمون از اینم بدتر میشه ما در صنایع نظامی پیشرفت کردیم مگه اونا مواد اولیه ندارن چطور داد اونا در نیومده خیلی دلم پره هر چیزی رو نمیشه گفت. موفق باشید
ارسلان
vote
۱۴
vote
۱۳۹۱/۰۹/۲۹
اقای نعمت بخش که خودشان از سازمان دولتی حقوق گرفته و میگیرند لطف کنند سود سرشاری که با فروش ماشینهای که اتیش میگرفتن و مردمی که این ماشینهای بی کیفیت با نداشتن حداقل امکانات جونشان از دست رفته بپردازن یا به مراجع قانونی جواب بدن!
!
!
!