شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۳ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
جک قیمت در بازار تجاری ها بالا رفت
۱۱:۴۳ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
اجاره خودرو

جک قیمت در بازار تجاری ها بالا رفت

پرشین خودرو: بازار خودروهای تجاری این روزها روی نوار صعود قرار دارد. کاهش عرضه و تولید از جمله دلایلی است که کارشناسان رشد قیمت این روزهای تجاری ها را به آن نسبت می دهند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از رانه، به گفته کارشناسان از ابتدای سال جاری تاکنون بیشترین افزایش قیمت در بازار تجاری های اروپایی صورت گرفته به طوری که کامیون های اروپایی طی این مدت رشدی در حدود 100 میلیونی را تجربه کرده اند، در حالی که تجاری های چینی رشدی در حدود 50 میلیون را داشته است.

به گفته فعالان بازار خودرو، کشنده اسکانیا G380 که در فرودین ماه با قیمت 165 میلیون تومان معامله می شد در آذرماه با رشد 100 میلیون تومانی به قیمت 275 میلیون تومان رسید.

اما کشنده ولوو FH480 رشد 125 میلیونی را طی این مدت تجربه کرده و قیمت آن از 185 میلیون تومان در فرودین ماه به 300 میلیون در آذر ماه رسیده است. کشنده رنو پریمیوم 440 نیز رشد 80 میلیونی داشت و از 190 میلیون تومان در اولین ماه سال به 260 میلیون در آذر ماه رسید.

در میان کشنده های چینی نیز دانگ فنگ T375 نیز با افزایش 55 میلیونی در آذرماه با قیمت 130 میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.

آمار و ارقام منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز بیانگر تاثیر افت تولید تجاری ها در بازار است. بر اساس آمار اعلام شده از سوی انجمن خودروسازان، در هفت ماه امسال در مجموع 12 هزار و 851 دستگاه انواع کامیونت، کامیون و کشنده تولید کردند که افت 42.6 درصدی را نشان می دهد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروهای تجاری
نظر بینندگان
!
!
!