یكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
به چه قیمتی می خواهیم خودروساز باشیم؟
۱۲:۲۹ | ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
اجاره خودرو
عضو فراکسیون محیط زیست:

به چه قیمتی می خواهیم خودروساز باشیم؟

پرشین خودرو: یک عضو فراکسیون محیط زیست با بیان اینکه بنزنی که وارد هوا می شود از بمب شیمیایی هم بدتر است و بیماری های بسیاری را نصیب مردم خواهد کرد، تصریح کرد: هنوز خودروهایی تولید می شود که مصرف بنزین آنها بالاست و هر 100 کیلومتر 13 تا 14 لیتر بنزین مصرف می کنند که موجب افزایش آلودگی هوا می شود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از سلامت نیوز، محمد جواد نظری مهر گفت: ما جلساتی با مسئولین محیط زیست درخصوص آلودگی هوا داشتیم که بیان کردند با شهرداری، وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت نفت و دستگاه های مرتبط صحبت کردند و کارهایی را پیگیری می کنند اما گمان می کنم که تنها نجات دهنده ما از آلودگی هوا بارش برف و باران است چرا که برای یک تصمیم گیری جدی و یا تغییر تصمیماتی برای کاهش آلودگی هوا زمان زیادی لازم است و دولت ها پشت سرهم می آیند و می روند اما هیچ کاری در این مورد صورت نمی پذیرد.

وی ادامه داد: اراده دولت برای کاهش آلودگی هوا بسیار ضعیف است و در حال حاضر دولت بودجه ای برای کاهش آلودگی هوا پرداخت نکرده است که باید جوابگو باشد اما متاسفانه رئیس جمهور به هیچ جا پاسخگو نیست و خود را عقل کل می داند و در حال حاضر نه به مجلس و نه به مردم پاسخگو نیست و تمام مسائل را سرسری می گیرد.

نظر مهر تاکید کرد: بسیاری از محصولات آزبستی همچنان وارد کشور می شود که موجب تشدید آلودگی هوا می شود و متاسفانه مردم باید هوای آلوده را تنفس کنند.

وی در پاسخ به اینکه مجلس چه اقدامی برای برطرف کردن تناقضات موجود بین برخی از قوانین طرح جامع کاهش آلودگی هوا کرده است گفت: اگر همین قوانینی که برای کاهش آلودگی هوا تعریف و مصوب شده را رئیس جمهور و دستگاه های مرتبط انجام دهند تصور می کنم مملکت بر روی ریل خود قرار گیرد.

وی با انتقاد از ادامه تولید خودروهای بی کیفیت که عامل اصلی آلودگی هوا است گفت: میلیاردها خودروی بی کیفیت در کشور تولید می شوند اما به چه قیمتی می خواهیم صنعت خودروسازی را داشته باشیم وقتی که خوردوها با استانداردها هماهنگی نداشته باشد به چه دردی می خورد جز اینکه مثل این است که بمب هسته ای منفجر می کنیم و مردم تنفس می کنند.

این عضو فراکسیون محیط زیست افزود: ما نمی گوییم این صنعت را نداشته باشیم اما هنوز خودروهایی تولید می شود که مصرف بنزین آنها بالاست و هر 100 کیلومتر 13 تا 14 لیتر بنزین مصرف می کنند که موجب افزایش آلودگی هوا می شود در حالی که در کشورهای دیگر چنین نیست.

نظری مهر در پایان تاکید کرد: بنزنی که وارد هوا می شود از بمب شیمیایی هم بدتر است و بیماری های بسیاری را نصیب مردم خواهد کرد.

برچسب ها:
آلودگی
نظر بینندگان
!
!
!