پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۲ | ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
تندر۹۰ و مگان گران شدند
۰۹:۵۲ | ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
اجاره خودرو
در بازار پاییزی خودرو

تندر۹۰ و مگان گران شدند

در شرایطی که ماه محرم تمام شده و فردا نیز وارد اولین روز از زمستان می‌شویم، بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد و مشتریان میلی به خرید از خود نشان نمی‌دهند.

فعالان بازار می‌گویند در حال حاضر بی میلی مشتریان به خرید خودرو که از یک ماه پیش شروع شد، همچنان ادامه دارد، حال آنکه بیشتر خودروها در این یک ماه با ثبات قیمت روبه‌رو بوده و حتی در مواردی با افت نیز روبه‌رو بوده‌ایم.

بازار وارداتی ها

با این حال، نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت می‌گویند با فرا رسیدن زمستان کم کم تمایل مشتریان برای خرید خودرو نیز بالا خواهد رفت، زیرا معمولا همه ساله در این ماه‌های پایانی، بازار خودرو رونقی تدریجی می‌گیرد و در شب عید به اوج می‌رسد.

این در شرایطی است که دولت قصد دارد قیمت خودرو را به تدریج آزاد و قیمت‌گذاری را به خودروسازان بسپارد و کارشناسان معتقدند اجرایی شدن این تصمیم، به صعود قیمت خودرو دامن خواهد زد.

دولت در اولین قدم قیمت مگان را آزاد کرده و حالا دیگر پارس خودرو می‌تواند این محصول مونتاژی خود را بدون دخالت دولت قیمت‌گذاری کند، برخی كارشناسان معتقدند كه این مقدمه‌ای است تا دیگر خودروهای تولید داخل نیز آزاد و قیمت شان بر اساس حاشیه بازار تعیین شود.

در حال حاضر بازار خودروهای داخلی با وجود افت قیمت‌هایی که داشته هنوز هم حبابی است و بازار وارداتی‌ها نیز دست کمی از داخلی‌ها ندارد.

به نوشته دنیای اقتصاد، این در شرایطی است که ثبت سفارش خودروهای خارجی هم‌اکنون متوقف بوده و واردکنندگان و مشتریان نمی‌دانند دولت می‌خواهد با واردات خودرو چه کند.

هم اکنون در بین خودروهای وارداتی، هیوندایی IX55 163 میلیون تومان به فروش می‌رود و این به معنای افت قیمت دو میلیون تومانی آن است.

دیگر مدل هیوندایی به نام IX35 نیز در حال حاضر 132 میلیون تومان به فروش می‌رود و سوناتا هم 117 میلیون تومان قیمت دارد. همچنین آزرا نیز 160 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و دیگر مدل‌های هیوندایی به نام‌های i30 و سانتافه در حال حاضر به ترتیب قیمتی برابر با 85 و 130 میلیون تومان دارند.

در بین محصولات کیا نیز هم اکنون اسپورتیج 125 میلیون تومان به فروش می‌رسد و سراتو هم با همان قیمت 85 میلیون تومان خود خرید و فروش می‌شود.دیگر مدل کیا به نام اپتیما نیز در حال حاضر 125 میلیون تومان به فروش می‌رسد و این موضوع نشان می‌دهد، اپتیما دو میلیون تومان افت قیمت داشته است.

به گفته فعالان بازار، هم‌اکنون تویوتا کرولا نیز قیمتی برابر 90 میلیون تومان دارد و اوریون نیز 150 میلیون تومان به فروش می‌رسد. برای خرید سوزوکی کیزاشی نیز باید 116 میلیون تومان هزینه کرد.

مگان گران شد

به سراغ خودروهای داخلی برویم و ببینیم اوضاع قیمتی آنها در هفته جاری به چه شکل بوده است.

در حال حاضر پژو 206 تیپ 2 که چند ماه پیش تا مرز 31 میلیون تومان نیز پیش رفت، 27 میلیون تومان به فروش می‌رسد و این به معنای تثبیت قیمت آن در هفته جاری است.

قیمت 206 تیپ 6 نیز در این هفته ثابت ماند تا مشتریان مجبور باشند برای خرید آن 39 میلیون و 700 هزار تومان هزینه کنند. در بین مدل‌های صندوق دار پژو 206 نیز V9 با همان قیمت 39 میلیون و 700 هزار تومانش به فروش می‌رسد و V8 هم 27 میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارد.

دیگر مدل 206 صندوقدار به نام V20 نیز تثبیت قیمت را در هفته جاری تجربه کرده و در حال حاضر 27 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این در حالی است که پژو 207 اتومات همچنان بر قیمت 45 میلیون تومان خود پافشاری می‌کند.

در بین دیگر محصولات ایران خودرو در حال حاضر پژو 405 دوگانه سوز قیمتی برابر با 21 میلیون و 500 هزار تومان دارد. این خودرو همچنین در مدل TU5 قیمتی برابر با 19 میلیون تومان به خود می‌بیند. از بازار پارس نیز خبر می‌رسد قیمت مدل سال آن به 25 میلیون تومان رسیده و مدل دوگانه سوز این خودرو نیز 27 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

در بین مدل‌های سمند نیز در حال حاضر سمند SE نیز با قیمتی معادل 19 میلیون تومان به فروش می‌رود.سوزوکی گرندویتارا نیز در مدل فول خود 91 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. از بازار سایپا و پارس خودرو نیز خبر می‌رسد مگان بلافاصله پس از آزادی قیمت، یک میلیون و 500 هزار تومان گران شده و هم اکنون 58 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رود.

ماکسیما نیز که پارس خودرو قیمت آن را در نمایندگی‌ها به 85 میلیون تومان رسانده، 89 میلیون تومان قیمت دارد. تندر-90 پارس خودرو نیز در مدل E2 قیمتی برابر با 25 میلیون تومان دارد و مدل E1 تندر نیز که یک میلیون تومان گران شده، 22 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. تیبا و پراید 111 نیز به ترتیب قیمتی برابر با 15 میلیون و 700 و 13 میلیون و 800 هزار تومان دارند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازار خودرو
نظر بینندگان
آنتی
vote
۵
vote
۱۳۹۱/۰۹/۳۰
خوش به حال ... حالا دیگه 5%زیر قیمت بازارش بیشتر هم شد....فقط نمیدونم وقتی قیمت بازار پایین اومد کی میتونه به اینها بگه که قیمت کارخونه رو بیارین پایین؟....مطمئن باشید یکی دوهفته صداشون در نمیاد و با تیم دلالهای حرفه ای که دارن جلوی توزیع رو میگیرن و کمبود مصنوعی در بازار ایجاد میکنن تا قیمتها دوباره بره بالا...آقای وزیر و رئیس سازمان حمایت هم دلشون خوش باشه که خودروسازها قول دادن بازارو کنترل کنن....آره قول دادن...ولی قول دادن جوری کنترل کنن که بیشترین سودو خودشون و بیشترین ضرر رو مشتری ببره.....
!
!
!