دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۱
خودروهای تجاری گران می شود
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۱
اجاره خودرو
مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل:

خودروهای تجاری گران می شود

پرشین خودرو: تیراژ محدود تولید و واردات قطعات خودروهای سنگین در کشور، قطعا قیمت تمام شده خودروهای تجاری ساخت داخل را افزایش خواهد داد.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل با بیان این مطلب گفت: نیاز 60 درصدی خودروهای تجاری به قطعات وارداتی در کنار افزایش نرخ ارز رشد هزینه های تولید و در نتیجه افزایش قیمت نهایی این خودروها را به دنبال خواهد داشت.

هاشم یکه زارع با تاکید بر اینکه تاثیرپذیری خودروهای سنگین از نوسانات نرخ ارز بسیار بالاست، اظهار داشت: با توجه به اینکه خودروسازان تا کنون موفق به دریافت ارز مبادله ای نشده و ناچار به تامین نیاز ارزی خود از بازار آزاد شده اند، افزایش نرخ ارز قیمت تمام شده خودروهای تجاری را قطعا دچار تغییر خواهد کرد.

یکه زارع با بیان اینکه قطعه سازان داخلی برای تامین مواد اولیه برخی از قطعات، ناگزیر به واردات قطعه از دیگر کشورها هستند، تصریح کرد: این وابستگی ارزی در کنار تیراژ پایین خودروهای تجاری تولید داخل تاثیر محسوسی در افزایش هزینه های تمام شده و قیمت اینگونه خودروها دارد.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل با بیان اینکه خودروهای تجاری بین 14 تا 90 درصد ساخت داخل هستند، افزود: در حال حاضر به طور متوسط در تولید خودروهای سنگین حدود 60 درصد از قطعات خارجی و 40 درصد از قطعات داخلی استفاده می شود که بهره گیری از قطعات وارداتی تحت تاثیر قیمت ارز، برهزینه و قیمت تمام شده انواع خودرو تجاری تاثیرگذار خواهد بود.

به گفته وی، ارتقا استاندارد خودروها به یورو4 از دیگر موارد موثر در افزایش قیمت خودروهای سنگین خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!