شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۵ | ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
206 ایرانی افتخاری برای صنعت ایران
۱۳:۰۵ | ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
اجاره خودرو

206 ایرانی افتخاری برای صنعت ایران

پرشین خودرو: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست روز 29 آذرماه با حضور معاون اول رییس جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.

به گزراش «پرشین خودرو»، در این نمایشگاه گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان یكی از صنایع سبز كشور، آخرین دستاوردهای خوددر زمینه كاهش آلایندگی خودرو و همچنین محصولات دوست‌دار محیط زیست را به نمایش گذاشت.

محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری به همراه رییس سازمان حفاظت محیط زیست و گروهی از مقامات داخلی و خارجی از آخرین دستاوردهای زیست محیطی گروه صنعتی ایران خودرو دیدن كردند.

در این دیدار جواد نجم الدین مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو توضیحات لازم را در خصوص محصولات دوستدار محیط زیست ین گروه صنعتی بیان کرد.

سخنرانان مراسم افتتاحیه

محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی محیط زیست، با تاكید بر اهمیت توجه به مسایل محیط زیست، از برخی اقدامات و موفقیت های دولت در زمینه حمایت از محیط زیست سخن گفت.

محمدی زاده رییس سازمان حفاظت محیط زیست سخنران دیگر مراسم موضوع محیط زیست را از دغدغه های مهم بین المللی دانست و علت آن را محدودیت ماده و انرژی و رو به زوال بودن آن ها عنوان كرد.

وی مشاركت عموم مردم را تنها راه برون رفت از بحران تخریب محیط زیست دانست و افزود: نه تنها مسوولان بلكه آحاد جامعه و مردم نیز باید در این مسیر گام بردارند و با ارتقای اخلاق زیست محیطی و براساس اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست را وظیفه خود بدانند.

بازدید از غرفه ایران خودرو

در ادامه مراسم معاون اول رییس جمهوری به همراه رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از غرفه ایران خودروبازدید كردند.

206 مجهز به موتور TU5، 206 مجهز به موتور EF4 و سمند میكروهیبرید از محصولات عرضه شده شركت ایران خودرو در این نمایشگاه بودند.

نجم الدین در این بازدید توضیحاتی درخصوص محصولات سبز ایران خودرو ارایه كرد و تولید داخلی موتور كم مصرف TU5 را از موفقیت های ایران خودرو در كاهش آلایندگی های زیست محیطی دانست.

محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری از داخلی سازی محصول 206 به عنوان افتخاری برای صنعت خودروی ایران یاد كرد.

شركت ایران خودرو در بخش موتور نیز چهار نوع از موتورهای تولیدی را به نمایش گذاشت كه موتور های EF7، TU5، XUM و موتور دیزلی دارای استاندارد یورو 4 و 5 هستند.

علاوه بر این محصولات، شركت ساپكو به عنوان طراح و تامین كننده قطعات ایران خودرو، قطعات یدكی و تجهیزات مرتبط با كاهنده آلایندگی محیط زیست را به نمایش گذاشت. این قطعات از استانداردهای زیست محیطی یورو 4 عبور كرده اند.

شركت ایران خودرو دیزل نیز آخرین دستاوردهای محیط زیست خود را در غرفه ایران خودرو به بازدیدكنندگان عرضه كرد.

درباره نمایشگاه محیط زیست

دوازدهمین نمایشگاه محیط زیست متفاوت تر و در سطحی گسترده تر نسبت به سایر نمایشگاه ها با شعار "ترویج فرهنگ عمومی حفاظت از محیط زیست،‌ اساس توسعه پایدار" برگزار شد.

به گونه ای كه بیش از 500 شركت از 27 استان در 10 سالن و در فضایی بالغ بر 12 هزار متر مربع در این نمایشگاه حضور یافتند. در ضمن نمایندگان 12 كشور خارجی كه در زمینه های مختلف اقتصادی، فنی، مهندسی و تجاری با ایران همكاری دارند در این نمایشگاه حضور یافتند و 40 كارگاه آموزشی با حضور كلیه شركت كنندگان با موضوع محیط زیست برگزار شد.

مصوبه نمایشگاه برای سال های آینده

مقرر شده است با توجه به فراگیر بودن موضوع محیط زیست و برای هرچه بهتر برگزار كردن نمایشگاه های آتی، دبیرخانه دایمی تشكیل شود. همچنین متقاضیان شركت در نمایشگاه محیط زیست براساس تحقیقات میدانی مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرند.

در حاشیه نمایشگاه

برای اولین بار در تاریخ برگزاری نمایشگاه محیط زیست، اقدامات و فعالیت های فنی و تخصصی آن از طریق رادیو سلامت و شبكه تلویزیونی بازار و با حضور گسترده خبرنگاران رادیو و تلویزیون پوشش خبری داده شد.

در مراسم افتتاحیه امیری مشاور امور زنان در سازمان محیط زیست از خانواده شهید یاری محیط بان نمونه، با اهدای لوح یادبود تقدیر كرد.

در نمایشگاه امسال گروه نمایشی سوما كه نام آن در سال 2006 به علت اجرای طولانی ترین نمایش صامت،‌ در كتاب ركوردهای گینس ثبت شده نمایش كوتاهی را با مضمون ترویج فرهنگ عمومی محیط زیست اجرا كرد.

به مناسبت دوازدهمین سال برگزاری نمایشگاه محیط زیست، تعداد 12 گلدان به صورت نمادین توسط محیط بانان در محل سن قرار گرفت و توسط محیط یاران نوجوان آبیاری شد.

انتشار ویژه نامه برای اطلاع رسانی و انتشار نتایج حاصله از این رویداد از دیگر ویژگی های نمایشگاه امسال به حساب می آمد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
206 ایرانی
نظر بینندگان
!
!
!