سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۷ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
تکلیف طلبکاران رخش‌خودرو چه می‌شود؟
۰۹:۲۷ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
اجاره خودرو

تکلیف طلبکاران رخش‌خودرو چه می‌شود؟

پرشین خودرو: اگرچه مسوولان شرکت رخش خودرو دیزل به اتهام کلاهبرداری و خیانت در امانت در بازداشت به سر می‌برند اما هنوز تکلیف طلبکاران این شرکت مشخص نشده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، شرکت رخش خودرو دیزل از چند سال پیش به پیش‌فروش خودروهای تجاری با برند دو شرکت روسی و چینی اقدام کرده بود اما نتوانست به تعهدات خود در برابر مشتریان عمل کند. نتیجه این وضعیت دستگیری مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این شرکت در هفته گذشته بود.

حدود سه ماه پیش نیز پیمان زارعی یکی از خریداران خودرو از این شرکت، گفته بود: سال 1388 مبلغ 23 میلیون و 300 هزار تومان را به صورت نقدی به حساب شرکت رخش خودرو دیزل واریز کردم تا چند ماهه کامیون را تحویل بگیرم با این حال تاکنون خودرویی تحویل نشده است.

وی البته به بخش جالب ماجرا نیز اشاره کرده بود: شرکت رخش خودرو دیزل برای کامیونی که وجود ندارد کارت خودرو، کارت سوخت و کارت بیمه دریافت کرده و تحویل خریداران داده است.

پس از آن نیز کیومرث فروتنی مدیرکل دفتر صنایع ماشین‌سازی و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به ایسنا درباره نحوه پیگیری مطالبات مردم از این شرکت، گفته بود: به دنبال پیگیری‌های انجام شده مسوولان شرکت رخش خودرو دیزل متعهد شده‌اند که ظرف یکی دو ماه آینده این مشکلات را حل کنند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران اما از پذیرفته نشدن شرکت رخش خودرو دیزل برای عضویت در این انجمن خبر داده و خاطرنشان کرده بود: این شرکت چند سال پیش خواهان عضویت در انجمن خودروسازان ایران شد اما به دلیل آنکه شرایط لازم را نداشت از پذیرش آن خودداری شد. سه شرط سپری شدن حداقل سه سال از زمان شروع به تولید، تولید حداقل 30 درصد ظرفیت اسمی در طول سه سال و خوشنامی از شروط اصلی پذیرش شرکتهای خودروساز در این انجمن است.

به هر حال اگرچه با شکایت بیش از 818 نفر از شرکت رخش خودرو دیزل مبنی بر کلاهبرداری و خیانت در امانت و حیف و میل وجوه دریافتی از ثبت‌نام کنندگان پیش خرید کامیون، مدیرعامل و اعضاء هیأت مدیره این شرکت در استان آذربایجان شرقی بازداشت و دفاتر آنها نیز پلمب شد اما هنوز تکلیف خریداران این شرکت مشخص نشده است.

نکته مهمتر آن است که هنوز مشخص نیست این شرکت خصوصی چگونه توانسته برای خودرویی که وجود نداشته و تحویل خریداران نشده، کارت خودرو، کارت سوخت و کارت بیمه دریافت کرده و تحویل خریداران دهد.

اتهام مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت رخش خودرو دیزل، کلاهبرداری در بیش از 17 میلیارد تومان وجوه دریافتی از مردم و عدم بازپرداخت بیش از 15 میلیارد تومان بابت اسناد اعتباری (LC) بانک‌ها است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
رخش خودرو
نظر بینندگان
!
!
!