شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
آزادسازی قیمت ها موجب رشد صنعت خودرو می شود
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
اجاره خودرو
دبیر انجمن قطعه سازان ایران:

آزادسازی قیمت ها موجب رشد صنعت خودرو می شود

پرشین خودرو: دبیر انجمن قطعه سازان ایران معتقد است که با آزادسازی قیمت ها، صنعت خودرو با رشد و شکوفائی همراه می شود.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، در حال حاضر اختلاف قیمت فاحشی بین نرخ فروش برخی خودروها در کارخانه و بازار بوجود آمده که این تفاوت قیمت از جیب مردم پرداخت شده و به جیب دلالان می رود.

ساسان قربانی افزود: اگر این تفاوت قیمت با اعمال مدیریت صحیح به صنعت بازگردانده شود، شرکتهای قطعه سازی و خودروسازی قادر خواهند بود در شرایط موجود، بخشی ازافزایش هزینه ها در قیمت تمام شده محصولات خود را جبران کنند.

وی آزادسازی قیمت را ضروری دانست واضافه کرد: با این کار قطعا صنعت با عبور از بحران موجود رشد سالهای گذشته را تداوم خواهد داد.

دبیر انجمن قطعه سازان ایران اظهار داشت: آزادسازی قیمت خودرو می تواند باعث توسعه صنایع قطعه سازی شود ضمن اینکه خودروسازان نیز می توانند قسمتی از این درآمد را صرف توسعه محصولات محصولات خود کنند.

قربانی با اشاره به اینکه روند تولید خودرو در کشور رو به بهبود است، اظهار داشت: تا کنون ارز مبادله ای به صنعت خودرو داده نشده است که این امر می تواند دوباره در روند تولید خودرو اختلال ایجاد کند.

وی اظهار امیدواری کرد: دولت با اختصاص ارز مرجع به صنعت خودروسازی مانع بازگشت دوباره بحران به این صنعت شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آزادسازی
نظر بینندگان
ضعیف
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۰۳
راستش رو بخواهید خودرو سازان به طمع افتادن ، از اینکه قیمت بازار رو میبینند و تفاوت قیمت بازار با قیمت مصوب اونها رو به طمع انداخته و میخوان تمام سود رو خودشون به جیب بزنن اصلاً مردم چکاره هستن امیدواریم مسئولین خودشون رو جای مصرف کننده بزارن گول این دلال بازی خودروسازان رو که خودشون عامل این گرونی هستن رو نخورن چهار تا آدم حسابی که هم بتونه از مصرف کننده حمایت کنه هم از صنعت کشور بد نیست مسئولیت خودرو سازی کشور رو بعهده بگیره . ای کاش یه مسئول هم پیدا بشه این پیامها رو حداقل نگاه کنه , عمل که چه عرض کنم!!!!!
آنتی نعمت بخش
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۰/۰۲
راست میگه دیگه ....آزاد سازی که بشه قیمت اونقدر بالا میره که کارمند و کارگری که حقوقش تکون نخورده قدرت خریدشو کاملا از دست میده و در داخل کشور کسی دیگه ماشینارو نمیخره و ایشان و دوستاش همه خودرو هارو به خارج صادر کرده و سود سرشاری نصیبشان میشود....یعنی کارگر ایرانی با حقوق کم کار میکند و دیگران میبرند....
vahid
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۰/۰۲
چون تو کشور ما هیچ کاری کارشناسی نیست و مدیریت ضعیف است پس در این زمینه هم با عدم مدیریت، آزادسازی قیمت به فاجعه تبدیل میشه و این مردم هستند که ضرر می کنند
1
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۰/۰۲
جدن؟خسته نشين از رقابت فشرده يا صادرات ميليوني يا بهره وري و كيفيت!!!
Davoud
vote
۱۵
vote
۱۳۹۱/۱۰/۰۲
فكر مي كنيد دلالان كيا هستند؟ خودتونيد...تو پاركينگ همه نمايندگي هاي ايرانخودرو ماشين صفر خوابيده... واسه نمونه مردم برن نمايندگي ايران خودرو تو خيابون ايران زمين تو شهرك غرب...با ماشين ازونجا رد بشي همه چيو ميبيني... مطمئن باشيد قيمت خودرو آزاد بشه سمند تا صد ميليون ميرسه!!! وقتي بايد قيمت آزاد بشه كه واردات ماشين بدونه تعرفه براي همه ي مردم آزاد بشه...
م.جعفری
vote
۱۱
vote
۱۳۹۱/۱۰/۰۲
بنام خدا انحصار تولید خودروباعث شکست صنعت خودروپس از بیست سال وصرف هزینه های بسیارمادی وانسانی شده است وشغل هاوتخصص های بی فایده وغیر اصولی در کنار خودش ایجاد کرده بنظر من تنها راه حل مشکل صنعت خودرویک برنامه ریزی چندساله که تعریف یک استاندارد اولیه که مرحله ای افزایش ونهایتا"به استاندارد روز دنیا برسد وموازی با آن کاهش مرحله ای تعرفه خودرو وارداتی باشددر این شرایط قیمت ها می تواند آزادباشدولی در شرایط فعلی برای این خودروی داخلی بی کیفیت آزادسازی قیمت هاجز حیف ومیل بیت المال ظلم به مردم وآینده سوزی حاصل دیگری ندارد
مصرف کننده
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۰/۰۲
یه عمر خون مردمو تو شیشه کردید از تعرفه بالا سود فروش 50 درصدی طبق امارچند روز پیش که قیمت تمام شده خودرو نصف فروش بود و کیفیت پایین و حمایتهای بی بدلیل دولت مردان از دو خودرو ساز بزرگ چه کردین برای این مردم؟ خود خودرو ساز باعث رانت و دلالی در این صنعت بدلیل انحصار بالا نشده؟در طول این چند سال برای کیفیت چکار کردید؟ که الان دم از ازاد سازی خودرو میزنید ؟ چرا تو این مملکت اینجوریه؟
فلك زده
vote
۱۴
vote
۱۳۹۱/۱۰/۰۲
تصحيح مي شود : آزاد سازي قيمت خودرو موجب رشد قيمتها مي شود
!
!
!