پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۸ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
بنزین چقدر گران می شود؟
۰۹:۳۸ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
اجاره خودرو

بنزین چقدر گران می شود؟

پرشین خودرو: دولت به دنبال بنزین 5 هزار تومانی است. این نظر اقتصادی های بهارستان نهم بعد از اظهارات تلویزیونی اخیر رئیس جمهور است. بسیاری از کارشناسان نیز می گویند این سخنان سرآغازی است برای افزایش قیمت بنزین.

به گزارش «پرشین خودرو»، هر چند رویانیان خبربنزین 5 هزار تومانی را تكذیب كرده اما در هر حال احمد توكلی در جلسه علنی مجلس هشدار داده بود كه دولت به‌دنبال بنزین 5هزار تومانی، گازوئیل 1750تومانی، نفت كوره 1000تومانی و گاز طبیعی 1100تومانی است تا 250میلیارددلار از طریق افزایش قیمت حامل‌های انرژی كسب كند.

درآمدی که دولت به دلیل کسری بودجه و عدم توانایی پرداخت یارانه نقدی به آن نیازمند است.

در حالی كه عصر روز یك‌شنبه وزیر نفت با حضور در مجلس با اعضای كمیسیون انرژی درباره قیمت بنزین در بودجه92 تشكیل جلسه داد، رئیس ستاد مدیریت و حمل‌ونقل سوخت از حذف سهمیه بنزین 400تومانی خودروهای جدید بالای 1800سی‌سی تا ماه آینده خبر داد تا به نوعی آزاد سازی قیمت بنزین کلید بخورد.

به گزارش شفاف، این جدی‌ترین تغییر در وضعیت سهمیه‌بندی بنزین پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌هاست كه از سوی ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت و درست پس از دومین سالگرد اجرای این قانون اعلام شده است و با توجه به سخنان وزیر نفت مبنی بر افزایش قاچاق سوخت و نیاز به افزایش قیمت ها و اظهارات رئیس جمهور مبنی بر افزایش 5 برابری یارانه نقدی که معنای آن آزاد سازی قیمت ها و اجرای فاز دوم هدفمندی است، قیمت بنزین به زودی افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز از لزوم افزایش قیمت بنزین و گازوئیل سخن گفته تا احتمال افزایش قیمت بنزین قوت بگیرد.

ارسلان فتحی‌پور درباره فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفته: سال آینده حتماً‌ لازم است قیمت حامل‌های انرژی شامل بنزین و گازوئیل افزایش پیدا کند، چون اگر این کار انجام نشود، به خاطر افزایش مصرف داخلی و افزایش پدیده قاچاق، مجبور خواهیم شد، بنزین و گازوئیل بیشتری وارد کنیم.

وی اضافه کرده: اصلاح قیمت در مورد بنزین و گازوئیل برای سال آینده ضروری به نظر می‌رسد، حال فاز دوم اجرا شود، یا نه، اما برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه مصرف، این قیمتها باید اصلاح شوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تاکید کرده: سال آینده قیمت بنزین و گازوئیل باید حداقل 50درصد افزایش پیدا کند که از قاچاق و مصرف بی‌رویه آن جلوگیری شود.تا به این ترتیب به گفته این نماینده حتی اگر دولتی ها کوتاه بیایند و بر اساس قانون مجلس، فاز دوم هدفمندی را فعلا اجرایی نکنند قیمت بنزین باید حداقل افزایش قیمت دو برابری داشته باشد.

گفتنی است، روز یك‌شنبه وزیر نفت از آزاد شدن قیمت بنزین در مناطق مرزی خبر داد و اعلام كرد كه بررسی افزایش قیمت بنزین در حال بررسی است.

با این تفاسیر به نظر می رسد بنزین به زودی گران خواهد شد و این در حالی است که همواره گرانی بنزین ، به دلایل نامعلوم گرانی خدمات و کالاهای اساسی را نیز در پی داشته است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قیمت بنزین
نظر بینندگان
!
!
!