شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
کدام خودروساز برند اول جهان می شود؟
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
اجاره خودرو

کدام خودروساز برند اول جهان می شود؟

پرشین خودرو: تویوتا در سال آیندۀ میلادی امیدوار است 9.9 میلیون خودرو به فروش برساند و به برند شمارۀ یک جهان تبدیل شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، گروه اتومبیل سازی تویوتا امیدوار است در سال آینده فروش خود را افزایش دهد. تویوتا، برای سال 2012 فروش 9.7 میلیون خودرو را پیش بینی کرده بود که با فروش 9.7 میلیون خودرو تقریباً هدف مورد نظر تحقق یافت.

این گروه خودروسازی ژاپنی پیش بینی کرده است که تعداد 9.91 میلیون خودرو را در سال 2013 به فروش برساند.

گفتنی است فروش اتومبیل های تویوتا در سال 2012 در مقایسه با 2011 از افزایش 22% برخوردار بوده است، آنهم در حالی که این گروه اتومبیل سازی در سال جاری با تبعات سونامی عظیم در شمال شرقی این کشور و همچنین کاهش تولید روبرو بوده است.

به نظر می رسد تویوتا برای کسب مقام برند شمارۀ یک اتومبیل جهان در مقایسه با جنرال موتورز آمریکایی و فولکس واگن آلمانی در وضعیت مساعدی قرار دارد.

این دو گروه اتومبیل سازی به ترتیب 9.1 و 9.2 میلیون خودرو در سال جاری فروخته اند. این در حالی است که جنرال موتورز و فولکس واگن در سال 2011 از تویوتا پیشی گرفته بودند و به ترتیب به اتومبیل اول و دوم جهان تبدیل شده بودند.

در سال جاری تویوتا شاهد افزایش فروش مدلهای متفاوت خود(اعم از تویوتا توریستی، لکسوس، دایهاتسو و خودروی سنگین وزن هینو) بود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامۀ فیگارو، در ژاپن فروش اتومبیل های تویوتا از افزایش 35 درصدی(2.41 میلیون عدد) برخوردار بوده است و این در حالی بود که دولت نیز از این گروه خودروسازی، حمایت های لازم را به عمل آورد.

گفتنی است طی ماههای اخیر اختلافات میان چین و ژاپن بر سر جزایر سنکاکو در دریای چین شرقی، فروش خودروهای ژاپنی را کاهش داده بود که کاهش فروش محصولات این شرکت رقم 200.000 عدد را نشان می دهد. با این حال تویوتا امیدوار است که در سال 2013 فروش خود را به 9.9 برساند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!