شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
پرشین خودرو
بررسی خودروهای سورن ای.ال.ایکس
۱۱:۴۶ | ۱۳۸۹/۱۰/۲۶
باشگاه مشتریان کرمان موتور

بررسی خودروهای سورن ای.ال.ایکس

پرشین خودرو: خودرو سورن ای.ال.ایکس با چهار نوع موتور در شرکت ایران خودرو تولید و عرضه می شود.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، سورن ای.ال.ایکس علاوه بر ارتقای سیستم های ایمنی، به سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، دنده اتوماتیک(سفارشی) و سیستم پیشرفته الکترونیکی مجهز شده است.

افزایش راحتی سرنشینان در مسافرت های طولانی با طراحی جدید صندلی های جلو و عقب برقی و هشت حرکته کردن صندلی های جلو میسر شده است.

سامانه هوشمند مرکزی نصب شده روی سورن ای.ال.ایکس قابلیت تشخیص عیب را دارد، این سیستم الکترونیک از نظر کیفیت و عملکرد ارتقا یافته است و تحول اساسی در سیستم الکترونیک خودرو با استفاده از کنترل کننده هوشمند مرکزی ایجاد شده است.

مجموعه هایی نظیر کیسه های هوا برای راننده و سرنشین جلو، کمربند ایمنی مجهز به پیش کشنده و محدود کننده نیرو، همچنین ستون فرمان تلسکوپی جمع شونده در تصادفات به عنوان عوامل مهم در کاهش تلفات انسانی ناشی از برخورد سر و سینه سرنشین به مجموعه فرمان و قطعات داخلی خودرو نقش ایفا می کند.

در ادامه، خودروهای سورن ای.ال.ایکس در چهار موتور مختلف را بررسی می کنیم.

سورن ای.ال.ایکس با موتورTU5

حجم موتور در خودرو سورن با موتور تی.یو.5(TU5) یک هزار و 584 سی.سی است و حداکثر قدرت این مدل 110 اسب بخار در پنج هزار و 800 دور می باشد.

سیستم سوخت این خودرو پاشش چند نقطه ای مرحله ای و حداکثر گشتاور آن 142 نیوتن متر در چهار هزار دور است.

این سورن 16 سوپاپ، حداکثر سرعت آن 190 کیلومتر بر ساعت و سیستم انتقال نیرو آن پنج دنده دستی است. نوع سوخت در این خودرو بنزین می باشد و استاندارد آلایندگی یورو4 را پاس می کند.

سورن ای.ال.ایکس با موتور EF7NA

یکی دیگر از محصولات سورن که در ایران خودرو تولید می شود با موتور ای.اف.7.ان.آ(EF7NA) است که حجم موتور در این خودرو یک هزار و 648 سی.سی است.

این خودرو 16 سوپاپه، دارای حداکثر سرعت 189 کیلومتر بر ساعت است و سیستم سوخت آن پاشش چند نقطه ای پاششی می باشد.

حداکثر قدرت این مدل 113 اسب بخار در شش هزار دور و حداکثر گشتاور آن 155 نیوتن متر در چهار هزار و 500 دور است.

نوع سوخت در این محصول بنزین و گاز، پنج دنده دستی و دارای استاندارد آلایندگی یورو4 می باشد.

سورن ای.ال.ایکس با موتور EF7TC

این نوع سورن دارای حداکثر سرعت 214 کیلومتر بر ساعت است که نسبت به سایر محصولات سورن ای.ال.ایکس از سرغت بیشتری برخوردار می باشد و سیستم انتقال نیرو در آن پنج دنده دستی تقویت شده است.

حجم موتور در این محصول یک هزار و 648 سی.سی و حداکثر قدرت آن 150 اسب بخار در پنج هزار و 500 دور است و از قدرت بیشتری نسبت به سایر تولیدات سورن بهره می برد.

نوع سوخت در این خودرو بنزین و گاز، دارای استاندارد آلایندگی یورو4، 16 سوپاپ و سیستم سوخت آن نیز پاشش چند نقطه ای مرحله ای است. حداکثر گشتاور در این نوع از محصولات سورن، 215 نیوتن متر در دو هزار و 200 تا چهار هزار و 800 دور می باشد.

سورن ای.ال.ایکس با موتور XU7

حجم موتور در این محصول سورن از سایر تولیدات بیشتر بوده و یک هزار و 761 سی.سی است اما حداکثر قدرت آن 100 اسب بخار در شش هزار دور می باشد.

این خودرو هشت سوپاپه، دارای حداکثر گشتاور به میزان 153 نیوتن متر در سه هزار دور است و سیستم سوخت در آن پاشش چند نقطه ای با کنترل الکترونیکی است.

حداکثر سرعت در این نوع سورن 185 کیلومتر بر ساعت، سیستم انتقال نیرو پنج دنده دستی، دارای استاندارد آلایندگی یورو3 و نوع سوخت آن بنزین است.

عکس های مرتبط
سورن ای.ال.ایکس
سورن ای.ال.ایکس
نظر بینندگان
!
!
!