شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
به بهانه گیری های خودروسازان عادت کرده ایم!
۱۲:۰۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
اجاره خودرو
برای عدم رعایت استانداردها

به بهانه گیری های خودروسازان عادت کرده ایم!

پرشین خودرو: معاون سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به درخواست خودروسازان از وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تعویق تولید خودرو با استاندارد سوخت یورو 4، گفت: به بهانه گیری های خودروسازان برای عدم رعایت استانداردها عادت کرده ایم.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایرنا، بهادر کاظمی ضمن بیان این مطلب، افزود: به بهانه گیری های خودروسازان برای عدم ارتقای کیفی خودرو و رعایت استانداردهای آلایندگی عادت کرده ایم و در هر صورت آنها باید تا پایان سال جاری به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند.

وی افزود: وزارت نفت نیز اعلام کرده که میزان تولید بنزین یورو چهار و پنج در حال افزایش است و لذا بهانه های بی مورد در این زمینه قابل قبول نیست، زیرا رعایت استانداردها جز حقوق مصرف کنندگان است و باید به آن توجه شود.

کاظمی با بیان اینکه با رعایت استانداردیورو چهار بخش عمده ای از مشکلات زیست محیطی و آلایندگی کشور حل خواهد شد، تصریح کرد: تولید خودرو با استاندارد پائین در دنیا در حال منسوخ شدن است، در حالی که در کشور ما خودروسازان به بهانه های مختلف بدنبال تعویق اجرای رعایت استانداردها هستند.

یادآور می شود خودروسازان در نامه‌ای به وزیر صنعت،معدن و تجارت خواهان تعویق اجرای استاندارد سوخت یورو چهار شده اند. طبق قانون نیز مقرر شده خودروسازان از ابتدای سال 92 تمام خودروهای خود را بر مبنای این استاندارد تولید کنند.

همچنین وزارت نفت موظف شده است سوخت خودروهای سبک و سنگین رااز سال 1391 منطبق با استاندارد جهانی یورو چهار عرضه کند، اما خودروسازان معتقدند این وزارتخانه تاکنون نتوانسته به تعهدات خود در این زمینه عمل کند. بنابراین خواهان آن هستند اجرای استاندارد یورو 4 تا پس از تأمین و توزیع سراسری این سوخت از سوی وزارت نفت، تجهیز پمپ بنزین ها به مخازن مجزا و تجهیز مراکز معاینه فنی به امکانات تست یورو چهار، به تعویق افتد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!