شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
پرشین خودرو
طرح زوج و فرد از درب منزل اجرا می شود
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
در روزهای سه شنبه و چهارشنبه

طرح زوج و فرد از درب منزل اجرا می شود

پرشین خودرو: کمیته اضطرار پس از 45 دقیقه جلسه فوق العاده با 10 مصوبه به کار خود پایان داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، عصر دوشنبه کمیته اضطرار در محل معاونت عمرانی استانداری تهران تشکیل و پس از اعلام آخرین گزارشهای هواشناسی و کنترل ترافیک و اخذ پیشنهادات مصوبات ذیل را اعلام کرد.

تردد خودروهای فرسوده در سطح تهران ممنوع

در روزهای سه شنبه و چهارشنبه طرح زوج و فرد از درب منزل اجرا می شود

تشدید برخورد با موتورسیکلتهای دودزا

مدارس ابتدایی، مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های شهر تهران در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تعطیل است

فروش طرح ترافیک روزانه سه شنبه و چهارشنبه ممنوع

کارخانه های تولید شن و ماسه در این دو روز فعالیت نداشته باشند

ممنوعیت تردد خودروهای نیکسر و کامیونها در این دو روز

در صورت افزایش آلاینده ها اورژانس و هلال احمر باید در میادین مستقر شوند

تمامی کارگاه های صنعتی آلاینده در این دو روز تعطیل شوند

برخورد با خودروهایی که وارد طرح زوج و فرد می شوند

به گزارش مهر، در این جلسه محمدرضا محمودی معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه آلودگی ها در شمال تهران بیشتر شده است، گفت: وقتیکه درختها را می بریدند تا خانه بسازند حالا باید دودش را هم بخورند.

وی افزود: براساس مصوبه قبلی نامه ای به وزرای نفت، صنعت و نیرو ارسال شد تا از سرویس ادارات در صورت داشتن معاینه فنی استفاده شود.

همچنین نامه ای هم به سردار فیروزآبادی نوشته شد تا سرویس ایاب و ذهاب سربازان و نیروهای مسلح هم نوسازی و معاینه فنی شوند.

جزئیات تردد خودروها طی دو روز آینده در پایتخت

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ جزئیات تردد خودروها طی دو روز آینده را در پایتخت اعلام کرد.

سرهنگ جمال بذرافشان با اشاره به مصوبات امروز کمیته هشدار آلودگی هوای تهران گفت: بر این اساس طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه طرح زوج و فرد از در منازل به مرحله اجرا گذاشته می‌شود که بر این اساس در روز سه‌شنبه خودروهایی که پلاک سمت راست آنها فرد است و روز چهارشنبه خودروهایی که پلاک سمت راست آنها زوج است تنها مجاز به تردد از در منازل تا داخل محدوده زوج و فرد هستند، اما اجازه تردد در محدوده طرح ترافیک را ندارند.

وی افزود: همچنین خودروهای دارای آرم طرح ترافیک منعی برای تردد نداشته و می‌توانند با هر پلاکی طی دو روز آینده در تمام سطح شهر و داخل محدوده طرح ترافیک تردد کنند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: برابر اعلام قبلی ساعات اجرای زوج و فرد در تهران از ساعت 6:30 تا 19 و طرح ترافیک از 6:30 تا 17:30 است.

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است پلیس با خودروهای غیرمجازی که در شهر تردد کنند برخورد کرده و نسبت به جریمه 200 هزار ریال به ازای هر یک ساعت تردد آنها اقدام می‌کند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ بذرافشان، جانشین رییس پلیس تهران همچنین در جلسه کمیته هشدار آلودگی هوای تهران گفت: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه پلیس با خودروهایی که طرح زوج و فرد را رعایت نکنند به شدت برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین برای کاهش غلظت آلاینده‌های هوا با خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا و فاقد معاینه فنی نیز به شدت برخورد خواهد شد.

بذرافشان تصریح کرد: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تردد کامیون‌ها و میکسرها در سطح شهر تهران در تمام طول شبانه‌روز ممنوع است و پلیس در صورت مشاهده برابر قانون نسبت به متوقف کردن آنها و اعمال جریمه اقدام می‌کند.

برچسب ها:
زوج و فرد
نظر بینندگان
!
!
!