سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۴۳ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
عاقبت بنز در ایران +تصاویر
۱۶:۴۳ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
اجاره خودرو

عاقبت بنز در ایران +تصاویر

پرشین خودرو: اینجا تهران، خیابان ولیعصر، نبش اسفندیار.

به گزارش «پرشین خودرو»، اتاق نیوز نوشت: سال ها خودروی شماره یک آلمانی ها در این منطقه از تهران نمایندگی داشت و آرم و نشان “بنز” همیشه اینجا چشم نوازی می کرد.

دیر زمانی نبود که پوستر اتومبیل‌های شاسی بلند «پاجرو» بر دیوار نمایشگاه‌های خودرو نصب بود، اما دیری هم نگذشت که نه آن خودروهای قدیمی، بلکه گرانقیمت‌ترین‌هایشان در اتوبان‌های پایتخت ایران خودنمایی کردند. به همین نسبت دیگر برند‌های معروف نیز در بخش‌های مختلف تجاری اعم از خودرو،به قلب ایران رسیدند اما برخی از آنها ماندگار نماندند.­

نصب بیلبوردهای بزرگ تبلیغاتی شرکت‌های «بنز» و «بی‌ام و» و «لکسوس» در سال های اخیر، چشم‌ها را خیره کرد. افتتاح فروشگاه‌های تولید لباس معروف جهان چون «بنتون»، «نایک»، «پوما»، «تامی» و «آدیداس» در شهر‌های ایران نیز، از نشانه‌های هجوم برند‌های معروف بین‌المللی به ایران بود؛ هجومی که به دلیل بازار مصرفی در ایران قابل تحلیل بود، اما تداوم سرمایه‌گذاری و ماندن در جای نخست، چندان پایدار نماند.

برند‌ها و مارک‌های معروف دیگر میلی به آن تبلیغات پر فروغ سال‌های گذشته را ندارند و دیگر از بیلبورد بزرگ «بنز» در اتوبان چمران خبری نیست.

گرچه بخشی از این کاهش تبلیغات و افول سرمایه‌گذاری در بخش‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی مربوط به بحران اقتصادی جهان و کاهش ارزش سهام شرکت‌هایی است که از نام و نشان تجاری برخوردارند، اما بی‌شک بی‌رغبتی سرمایه‌گذاری شرکت‌های صاحب نام در بخش‌های صنعتی و تجاری اقتصاد ایران از سوی دولت و سرمایه‌داران ذی نفوذ ایرانی که در پس پرده همه چیز را تحت کنترل دارند، سبب شده است تا مارک‌ها و برند‌های معروف عطای کسب و کارشان در ایران را به لقایش بفروشند و شال و کلاه کنند و کوله پشتی به پشت، از ایران هجرت کنند.

شرکت ستاره ایران (سهامی خاص) نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران نیز که در سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون بزرگترین پایگاه فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت دایملر در ایران است مرکز اصلی این شرکت در تهران را تعطیل کرده است.

تغییر روزانه قوانین صادرات و واردات و اعمال سلیقه در شیوه‌های تجارت نیز یکی از دلایل خروج برندها از ایران است. کمبود نقدینگی برای خرید کالاهای مصرفی در ایران نیز یکی دیگر از دلایلی است که کارشناسان اقتصادی آن را از دلایل عدم تمایل ماندن برندها در ایران می‌دانند.

بی‌رغبتی سرمایه‌گذاری شرکت‌ها،سبب شده است تا مارک‌ها و برند‌های معروف عطای کسب و کارشان در ایران را به لقایش ببخشند.حالا از بنز فقط بنزهای کلاس سی ۲۰۰ پلیس مانده است که روزگاری سردار چشم آبی با فرمولی اقتصادی برای پلیس به ارمغان آورد و بنزهایی که از مبادی ورودی وارد کشور می شوند و به بنزهای “وارداتی” مشهور هستند.

سهم بنز در ایران

شاید سال ها پیش وقتی شاه ملعون، بخشی از سهام بنز را با پول مردم ایران برای خانواده اش خرید، کسی فکرش را هم نمی کرد که سه دهه بعد سال بعد مرسدس بنز دفترش را در ایران تعطیل کند؛ دفتری که حتی در سال های جنگ تحمیلی هم تعطیل نشد، دفتری که یکی از بزرگ ترین فروشندگان خودروهای رنگارنگ به دولت ایران بوده؛ از آمبولانس و ماشین پلیس و بنز های ضدگلوله گرفته تا نفربرهای جنگی، خودروهای حمل موشک، کمپرسی، کامیون کشنده و حتی خودرو های حمل جنازه. بنز و ستاره اش آشنا ترین اسم برای هر ایرانی است؛ اسمی که حتی کسانی که کمترین علاقه ای به اتومبیل ندارند هم با آن آشنا هستند و آن را نماد آلمان می دانند.

بنز از کجا آمد؟

برخلاف تصور اکثر مردم ایران که فکر می کنند با تولید پیکان صنعت خودرو ایران و ایران خودرو جان گرفته، صنعت خودرو ایران با تولید بنز پا به عرصه ظهور گذاشته است. ایران خودرو قبل از آنکه خبری از تولید پیکان باشد در سال ۱۳۴۲ اتوبوس ۳۰۲ مرسدس بنز را مونتاژ می کرد.

در کنار ایران خودرو هم شرکت خاور، کامیون بنز را تولید می کرد. اما حال این آشنا ترین برند خودرویی برای هر ایرانی پس از نیم قرن کار دفترش را در ایران تعطیل می کند. البته پس از تعطیلی دفتر بنز اطلاعاتی از گذشته این شرکت در ایران در حال روشن شدن است.

سال ها بود که گفته می شد ایران بخشی از سهام بنز را پیش از انقلاب خریده است و پس از انقلاب بنز به جای سهامش چهار هزار ماشین پلیس به ایران داده اما در حقیقت این گونه نبوده است.

پیش از انقلاب، و در دهه ۷۰ میلادی با بروز بحران مالی در غرب، بنز با مشکل مواجه می شود و رو به ورشکستگی می رود. در این شرایط دولت ایران سعی می کند ۳۰ درصد از سهام بنز آلمان را بخرد. با این کار مدیریت شرکت مرسدس بنز در اختیار ایران قرار می گرفت اما دولت آلمان برای جلو گیری از این موضوع خود اقدام به خرید سهام مرسدس بنز می کند تا مالکیت این شرکت از دست آلمان ها خارج نشود.

البته پس از این اتفاق محمدرضا پهلوی با پول ملت ایران بخشی از سهام بنز را برای خانواده اش می خرد.شاه ایران در اواخر حکمرانی اش مدل معروف کلاس G را که شاسی بلندی متوسط است برای ارتش ایران سفارش می دهد. شرکت بنز بنا به درخواست شاه ایران شروع به طراحی این مدل می کند که انقلاب رخ می دهد. مرسدس بنز هم مدل G را به جای ارتش ایران تحویل نیرو های ناتو می دهد.

تعطیلی موقت بنز پس از انقلاب

البته پس از انقلاب مرسدس بنز همچنان همکاری خود را با ایران ادامه می دهد. این شرکت تنها در جنگ تحمیلی به مدت دو ماه و آن هم به صورت موقت دفترش را در تهران تعطیل می کند.

کامیون های تولیدی این شرکت یکی از اصلی ترین وسایل حمل نیرو در سال های جنگ تحمیلی بوده است؛ خودرو هایی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از بنز آلمان تامین شده بود.

اوج تعامل مرسدس بنز به دو دوره تاریخی در ایران بازمی گردد که یکی پیش از انقلاب و دیگری طی هشت سال دولت اصلاحات است. پیش از انقلاب مرسدس بنز جدید ترین مدل هایش را در ایران تولید می کند و حتی برای افزایش سهم ساخت داخل، ۳۰ درصد از سهام موتور سازی تبریز «ایدم» را می خرد. با این کار عملاً موتور های بنز در ایران تولید و به بنز آلمان صادر می شدند.

فروغ ستاره بنز در ایران

بنز قصد داشته با تولیدات ایران بازار قاره آسیا و بخشی از آفریقا را تامین کند. مابین سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ بنز دوباره مدرن ترین محصولاتش را در ایران تولید می کند و برای تولید سواری مرسدس بنز کلاس E و C با شرکت ایران خودرو به توافق می رسد.

این شرکت در سال ۱۳۸۲ برای فروش و خدمات پس از فروش بنز های سواری شرکت ستاره ایران را که تمام سهامش در اختیار بنز آلمان بود تاسیس می کند. با تولید مرسدس کلاس E در سال ۱۳۸۵ ساخت بنز سواری در ایران آغاز می شود. اما تولید کلاس C در ایران هیچ گاه عملی نمی شود.

در سال ۱۳۸۶ با ایجاد تنش های سیاسی بین ایران و آلمان و همچنین بحث کاهش هزینه در دایملر بنز، دفتر این شرکت با تعدیل گسترده نیرو در ایران مواجه می شود و دو طبقه معروف برج سایه که عملاً مانند سفارتخانه آلمان بخشی از خاک این کشور محسوب می شد، فروخته می شود.

شرکت بنز در ادامه سهام ستاره ایران را در مقابل حدود یک میلیون دلار به ایران خودرو می فروشد و با این کار تولید سواری بنز در ایران کمرنگ و کمرنگ تر می شود. با بروز تنش بین دو کشور تولید کامیون هایی با ظرفیت بیشتر از ۲۰ تن و سه محور در ایران متوقف می شود.

وی علت این کار را زیان ده بودن کارخانه عنوان می کند اما برخی کارشناسان کاهش روابط سیاسی را دلیل اصلی ماجرا می دانند.

چند ماهی از این تصمیم نمی گذرد که فروش کامیون بنز به ایران از طرف بنز ممنوع می شود و پس از آن این شرکت به کارمندانش اعلام می کند تا پایان سال ۲۰۱۰ دفتر بنز در ایران برای همیشه بسته خواهد شد.

جالب آنکه بزرگ ترین معامله بنز با ایران پیش از این تصمیم فروش ۶۰ خودرو تشریفاتی بنز به ریاست جمهوری ایران بوده است.

با تعطیلی دفتر بنز در ایران واردات مستقیم بنز سواری به ایران قطع می شود و بنز هم به ایران دیگر قطعه نمی فروشد و عملاً تمام خودروهای عمومی ایرانی مانند آمبولانس و خودروهای پلیس و آتش نشانی با مشکل خدمات پس از فروش مواجه می شوند. ایران خودرو دیزل بزرگ ترین شریک تجاری اش را هم از دست می دهد و تولید کامیون های مدرن بنز در این شرکت قطع می شود.

بنز حالابا تمام دلبستگی مردم ایران به آن و با تمام خواستش برای باقی ماندن در ایران رفتنی می شود.خودرویی که شاید مدل سواری آن نماد ثروتمندان در ایران باشد.این عاقبت بنز در ایران است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنز
عکس های مرتبط
1
2
3
نظر بینندگان
ناشناس
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۲/۱۱
گذر زمان مشخص خواهد کرد تاریخ فراموش نکرده و در آینده شهادت خواهد داد
دانشجو
vote
۱۶
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۱
واقعا باعث تاسفه که چنین برندی دیگر در ایران نباشد و از کشور ما برود چون این برند یک برند جهانی و بسیار معروف است و هر چی برند معروف در یک کشور بیشتر باشد نشان دهنده ی سطح رفاهی و اقتصادی آن کشور است من ماندم زمانی که اکثر برند های معروف چه ماشینی و چه غیر ماشینی در ایران بودند با بی توجهی دولت از ایران رفتند و جایشان را به محصولات بی کیفیت چینی داده اند واقعا حق یک ایرانی نسبت به اون عرب های کپل چیه؟نمی توان با تمام دنیا قهر بود و پشت کرد بنز،بی ام و ،تویوتا،لکسوس،رنو و پژو همه رفتند واقعا مقصر کیست و چرا کسی کاری نمی کنه؟؟؟؟؟
!
!
!