جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۶ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
سهم خودروساز از قیمت خودرو چند؟
۱۰:۰۶ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
اجاره خودرو

سهم خودروساز از قیمت خودرو چند؟

پرشین خودرو: آنچه بیش از همه دراین روز ها با افزایش قیمت ارز و جدی شدن تحریم ها رخ داد ه است بازار آشفته خودرو در کشورمی باشد که سخت گریبان خودروساز را گرفته و عرصه را بر او تنگ نموده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، احتمالا دیواری کوتاه تر از خودروساز پیدا نشده است که سخت گیران اینگونه در حیاط خلوتش جولان می دهند و رسوایی گرانی قیمت خودرو را بی فلسفه بر هر طبلی می کوبند.

این در حالی است که واردکنندگان خودرو با آنکه بعضا از ارز مرجع برای واردات خودرو استفاده کرده اند، خودروهای وارداتی خود را با هر قیمتی به بازار عرضه می کنند و مراجع قانونی نیز غیر از حساب و کتاب های اخیر که تعدادی از آنان را مشمول جریمه کرده اند واکنش دیگری از خود نشان نداده و این بنگاه ها همچنان بر بازار آشفته قیمت خودرو می تازند.

همگان می دانند که صنعت خودروسازی در کشور بنگاهی برای اشتغالزایی می باشد تا بسیاری از آن ارتزاق کنند، شغلی داشته باشند و از این طریق گذران زندگی نمایند. بی هیچ گمان این صنعت نه چندان نوپا بخاطر نقش استراتژیکی که در اشتغالزایی کشور دارد می بایست مورد توجه مسئولین کشور قرار گیرد و برای دوام و حیات آن چاره ای بیندیشند.

دو خودروساز بزرگ کشور که با نام های گروه سایپا و ایران خودرو عناوینی چون برترین و بزرگترین خودروساز در خاورمیانه را یدک می کشند همواره با چالش های بزرگی روبرو بوده اند.

زمانی در ارائه چگونگی خدمات پس از فروش و کیفیت عرضه خدمات به مشتریان مورد عتاب قرار می گیرند، زمانی دیگر بخش نامه های پلیس کشور الزامات اجباری ایمنی خودرو را بی توجه به هزینه های که می تواند در قیمت خودرو تاثیر داشته باشد دیکته می کند و هم اکنون با نابسامانی بازار ارز و تحریم کشور و بدنبال آن افزایش قیمت خودرو ضربه مهلک دیگری بر بدنه کم جان این صنعت فرود می آید.

با این همه براستی سهم واقعی خودروساز از قیمت خودرو چیست. خودروساز چه میزان از کل قیمت خودرو فروش رفته را صرفنظر از حاشیه سود اندک که اکنون از آن هم محروم شده است را در اختیار دارد.

مولف های که در افزایش قیمت خودروهمواره تاثیر دارد و از آن گریزی نیست تا چه اندازه برقیمت خودرو تاثیرگذار می باشد.

شاید بسیاری از مشتریان بدانند که افزایش بیمه شخص ثالث یکی از مولفه های مهمی است که در سال های اخیر با رشد قابل ملاحظه ای روبرو بوده است. مولفه ای که در افزایش نرخ خودرو تاثیرگذار است و از طرفی نمی توان آن را نادیده گرفت. کافی است با مراجعه به نرخ افزایش بیمه سرنشین خودرو شخصی خود در سال های اخیر متوجه شوید که این میزان چه اندازه با رشد مواجه بوده و چگونه بر قیمت خودرو تاثیر گذار می باشد.

مالیات بر ارزش افزوده، عوارض شهرداری، شماره گذاری و سایر مولفه ها و در نهایت رشد هزینه ای آنها از جمله عواملی می باشد که بر روند افزایش قیمت خودرو تاثیر گذاراست.

مولفه های پنهانی که خودروساز مجبور و یا ملزم به پرداخت آن می باشد و نا خواسته هزینه ای را بر او تحمیل می کند. هزینه های که متوجه خودروساز نیست و هر ساله با افزایش روبرو می شود و دراین میان خودروساز رابه ناچار وادار به پاسخگویی می کند و عواید آن نصیب سایر بنگاه ها می شود.

به گزارش دنیای صنعت، بنابراین تنها گرانی ارز، تحریم ها و یا الزامات اجباری ایمنی خودرو از سوی پلیس نیست که می تواند برافزایش نرخ خودرو اثر گذار باشد، بلکه عواملی مهمی چون افزایش شدید هزینه ها، خصوصا از زمان جاری شدن طرح یارانه ها، تاثیر سیاست های جهانی تولید خودرو برتولید داخلی و خصوصا مولفه های که از آن نام برده شد بر افزایش قیمت خودرو تاثیرگذار است و بی توجه به همه آنچه گفته شد هیچگاه نمی توان در این خصوص نظریه درستی صادر کرد.

متاسفانه قیمت خودروهای تولید داخل بر اساس سبد کالا و میزان توانایی مردم طبقه متوسط صورت می گیرد. به عبارتی دیگر نرخ خودروهای که تولید می شود باید به گونه ای باشد که اقشار کم در آمد قادر به خرید آن محصول باشند.

حال مهم نیست که محصول تحت چه شرایطی و با چه مشخصاتی باید تولید شود و از طرفی دیگر کاری به اقشار پر درآمد ندارند، چرا که بر این باورند که اقشار پر درآمد توان خرید خودرو با قیمت های بالا را دارند که با این اتفاق حقوق آنان نیز نادیده گرفته می شود.

اگرچه سیاست دولت مردان برای حفظ ثبات در بازار خودرو ستودنی است، اما بدون برخورداری خودروساز از سبد حمایتی دولت، خودروسازهرگز نخواهد توانست مسیر پر پیچ و خم فعلی را طی نماید و چه بسا که در روزهای سرد بازار سردرگم خودرو در گردنه مشکلات متوقف شود و تراژدی غمناک توقف تولید بوقوع بپیوند. تراژدی که می تواند هزاران نفر را به ورطه بی کاری بکشاند و فاجعه ای عظیم را رقم بزند.

توجه داشته باشیم که با تعارف و حرف هایی از جنس شعار هرگز نمی توان بر مشکلات فایق آمد. بلکه با بکار گیری تدبیری درست و قبول این حقیقت که خودروساز دراین شرایط صرفا بفکر حفظ وضع موجود می باشد و نه چیز دیگر می توان به آینده ای بهتر امیدوار بود. خدایا چنان کن سر انجام / تو خشنود باشی و ما رستگار

برچسب ها:
صنعت خودروسازی
نظر بینندگان
کوروش
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۲/۰۵
بنگاهی برای اشتغالزایی می باشد یا بنگاهی برای آ...زایی؟!
!
!
!