سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
لطفا صنعت خودرو را نجات دهید
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
اجاره خودرو
درخواست دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران

لطفا صنعت خودرو را نجات دهید

پرشین خودرو: دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران خواستار اتخاذ تدابیر عاجل برای نجات صنعت خودرو شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، ساسان قربانی اظهار کرد: مشکلات مربوط به مواد اولیه، ارز، قیمت خودرو و تسهیلات بانکی فعالان صنعت قطعه و خودرو را تحت فشار قرار داده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون تکلیف مردم و تولیدکنندگان با نرخ ارز مشخص نیست، خاطرنشان کرد: مهمتر از قیمت ارز تثبیت آن است زیرا در شرایط نوسان قیمتی امکان هرگونه برنامه‌ریزی از سوی تولیدکنندگان از بین می‌رود.

دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: از آن سو قیمت مواد اولیه نیز تا 300 درصد افزایش یافته است بنابراین یا باید مواد اولیه را ارزان‌تر در اختیار تولیدکننده قرار داده و یا مابه‌التفاوت قیمت فروش خودرو با قیمت تمام شده تولید به اضافه سود مشروع را به خودروساز پرداخت کنند.

وی افزود: تثبیت قیمت خودرو در شرایطی که هزینه‌های تولید روز به روز در حال افزایش است تنها موجب ضرردهی قطعه‌سازان و خودروسازان و کاهش تولید این محصول شده است. از آن سو بانک‌ها نیز از ارائه تسهیلات به این بخش خودداری می‌کنند.

دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران با بیان اینکه برای تمام این مشکلات باید تصمیمات عاجل اتخاذ شود، تصریح کرد: اگرچه هم‌اکنون امکان بهبود وضعیت فعلی وجود دارد اما با طولانی شدن این روند امکان بازگشت به شرایط مطلوب تولید خودرو کمتر خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قطعه سازان
نظر بینندگان
!
!
!