یكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
صنعت خودرو درگیر مشکلات ریشه ای شده است
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
اجاره خودرو
عضو انجمن قطعه سازان ایران:

صنعت خودرو درگیر مشکلات ریشه ای شده است

پرشین خودرو: در حال حاضر صنعت خودرو ایران درگیر مشکلات ریشه ای شده به طوری که اگر مسوولان برای از بین بردن این مشکلات تدبیری اتخاذ نکنند، کمر این صنعت زیر بار مشکلات خواهد شکست.

به گزارش «پرشین خودرو»، یکی از اعضا انجمن قطعه سازان ایران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر عدم تناسب ساختار هزینه و درآمد به اصلی ترین مشکل صنعت خودرو کشور تبدیل شده است به طوری هزینه سربار در این بخش برخلاف استانداردهای جهانی بسیار بالاست.

محمدرضا نجفی منش افزود: افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه از یک سو و کمبود نقدینگی از سوی دیگر باعث عدم توازن بین هزینه های تمام شده و قیمت خودرو شده است.

وی مهمترین مشکل واحدهای خودروسازی را دولتی بودن عنوان کرد و گفت: تا مادامی که صنعت خودرو دولتی بوده و قیمت گذرای خودرو در دست دولت باشد شرایط فعلی در صنعت خودرو ادامه خواهد داشت.

نجفی منش با بیان اینکه تا زمانی که این شرایط بر صنعت خودرو حاکم باشد امکان رقابتی شده واحدهای خودروسازی و بهبود کیفیت در این بخش وجود نخواهد داشت، ادامه داد: تغییرات مداوم مدیریتی، عملکرد سلیقه ای به همراه تغییر سیاست های دولت از جمله دلایلی است که مشکلات کنونی صنعت خودرو را رقم زده است.

به گفته وی، این مسائل در کنار یکدیگر شرایطی را ایجاد کرده که خودروسازان قادر به دستیابی به شرایط مطلوب نباشند.

این عضو انجمن قطعه سازان ایران اصلاح ساختار هزینه شرکتهای خودروساز را اولین اقدام و راهکار رفع مشکلات صنعت خودرو عنوان کرد و افزود: وجود هزینه های سربار علاوه بر افزایش هزینه در شرکتهای خودروساز، موجب تحمیل هزینه و ضرر و زیان مصرف کننده خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعت خودروسازی
نظر بینندگان
حمد
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۳
اینا تولید دارن ماشیناشونو بیرون نمیدن برید تو پارکینگهاشون بببینید 206 هم تولید میکنن ولی به اونایی که پیشخرید کردن پارس یا ال 90 تحویل میدن
دانشجو
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۲
آه مردم بلند و چوب خدا صدا نداره شما همین جوری هم ورشکسته اید اما هر دفعه پول مردم بی گناه نجات میده واقعا متاسفم...
محسن
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۲
دوستان چرا واقعی فکر نمی کنید خودرو ساز هم یک مصرف کننده است این کمیته ..... چرا نمی آید روی قیمت فولاد مواد معدنی و پتروشیمی و پالا یشگاهی و دلار نظارت کند و قیمت گذاری فرمایند به خدا هم به نفع خودروساز و مسکن ساز ودر نتیجه مصرف کننده ،راه را بلد هستند ما می دانیم به دنبال رانت و........ هستند ، خیلی ها اخراج شدند یک مسول نمیخواهد جلوی این گرانی در همه اقلام را بگیرد .
سعید
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۲
این جمله اخرش که به زیان مصرف کننده خیلی باحاله. چونکه خودرو سازی ما هیچ وقت مسئولیتی از بابت حمایت دولتها در قبال مصرف کننده نداشته.
عباس
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۲
سالهای قبل دولا پهنا میفروختین فکر اینجا رو میکردین . موقعی که مصرف کننده مینالید شما میخندیدید این اه مردمه که گریبان شما رو گرفته!
محمد2
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۲
يه سوال ايا خودروهاي وارداتي بجز از نظر داشتن چهر چرخ مشابه نمونه توليدات داخلي شباهت ديگري دارند؟كه اقايون ميگن ما داريم توليد ميكنيم چه نيازي به وارداته؟؟!!مثلا بنز مشابهش پارسه؟تويوتا مشابهش پرايد؟
محمد
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۲
چرا حرف علمي نمي زني و مثل دلالان صبح و شب بجاي توليد دنبال سود و پول و امتياز گرفتني شما؟!!دوم كدوم خودروسازا در دنيا ديدي با گراني و افزايش قيمت محصولاتش پيشرفت بكنه؟مثلا تويوتا بعد از اين همه بحران ها قيمت برخي محصولاتش رو كم كرد بازم به دوران اوج برگشت صنعتي كه بقويل همه اقايون نماينده و غير هنوز بجايي نرسيده بتونه با نمونه "مشابه خارجي" رقابت كنه بعد امتياز انحصراي توليد كه داره خودشم بروي محصولاتش قيمت گذاري بكنه؟سوم:اقايون نمي تونن توليد كنند و قالب محصولاتي كه قطعتات وارداتيش زياد بود توليدش تموم شده و مونده محصولات قديميتون كه ازربري نداره پس اين ادعا شما توخاليه!چهارم :ميگيد مشكل دلالان است و خودروساز جا پاي دلالان بگيره !!مشكل دلالان تا به امروز هرچي گرون كرديد حل نخواهد شد چون مشكل دلالي كاهش توليد و بازار انحصاريه تا خودرساز نمي تونه توليد بكنه مسلما بازار مشكل داره
!
!
!