شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
تناقض‌گویی در اعلام وضعیت هوای تهران
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
اجاره خودرو

تناقض‌گویی در اعلام وضعیت هوای تهران

پرشین خودرو: در حالی‌که مسئولان شهرداری تهران وضعیت هوای امروز تهران را در شرایط «هشدار» اعلام کرده‌اند، مرکز هماهنگی اطلاع‌رسانی آلودگی هوای تهران، وضعیت «ناسالم» را برای هوا عنوان می‌کند، اما آیا امکان دارد هوا برای هر سازمانی شرایط متفاوت داشته باشد؟

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، یوسف رشیدی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران امروز اعلام کرد که شاخص آلودگی هوای تهران وارد مرحله هشدار شده است در حالی‌که مرکز هماهنگی اطلاع‌رسانی آلودگی هوای تهران که مجموعه‌ای شامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران متعلق به شهرداری، اداره کل محیط زیست تهران، هواشناسی تهران و بخشی از وزارت بهداشت و درمان است امروز شرایط هوا را «ناسالم» اعلام کرد.

یوسف رشیدی عنوان کرده است که به دلیل وزش باد در روز گذشته قدری وضعیت بهتر شده است ولی احتمالا دوباره امروز و فردا غلظت آلایندگی‌ها افزایش می‌یابد.

به گفته رشیدی، شاخص آلودگی امروز 130 است و در شرایط پایدار هستیم.

مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوای تهران نیز اعلام کرده است که هوای تهران تا ظهر امروز برای افراد حساس در شرایط «ناسالم» قرار دارد.

این مرکز اعلام کرده است که بر اساس اطلاعات رسیده از مرکز سنجش آلودگی هوای شهر تهران میزان غلظت کلیه آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است.

طبق اعلام این مرکز، ‌بر این اساس میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون فراتر از حد مجاز بوده است و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

آلوده‌ترین نقاط تهران از نظر ذرات معلق بر اساس اعلام مرکز هماهنگی اطلاع‌رسانی آلودگی هوا، مناطق اقدسیه، دروس، شادآباد، شهر ری، پارک رازی، پارک قائم، دانشگاه شهید بهشتی، سوهانک، شهرک چشمه و فرمانداری شهر ری است.

اما پرسش در اینجا این است که در حالی‌که آسمان در تهران برای مردم و مسئولان یکی است، چرا هر دستگاه و مرکزی یک وضعیت را برای آلودگی هوا اعلام می‌کند؟

در حالی‌که آلودگی هوای تهران موضوعی است که به طور مستقیم با سلامتی مردم در ارتباط است انتظار می‌رود حداقل، مسئولان دقت نظر بیشتری در اعلام وضعیت هوا داشته باشند تا بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان که بیشتر در معرض خطر هستند بتوانند با اعتماد به این اطلاع‌رسانی‌ها نسبت به حفظ سلامت خود اقدام کنند.

خودروسازان به جای نامه‌نگاری به وظایف خودشان عمل کنند

معاون سازمان محیط زیست درباره نامه خودروسازان مبنی به تعلیق در آمدن تولید خودرو یورو ۴ گفت: خودروسازان به جای نامه‌نگاری به وظایف خودشان عمل کنند که بیش از این باعث به خطر افتادن سلامت مردم نباشند.

علی‌محمد شاعری درباره نامه خودروسازان به وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر به تعویق افتادن تولید خودرو با استاندارد یورو 4 گفت: این نامه‌نگاری‌ها بهانه‌گیری‌هایی است که خودروسازان طی چند سال گذشته داشته‌اند و به همین دلیل هم از اجرای برنامه طفره رفته‌اند. سازمان حفاظت محیط زیست در سال گذشته طرح ارتقاء استاندارد خوردها به یورو4 را به تصویب دولت رساند و به همه دستگاه‌ها ابلاغ شد.

وی تأکید کرد: تا زمانی که مصوبه را دولت لغو نکند، این مصوبه پابرجاست و در موعد خود اجرا خواهد شد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: خودروسازان به جای نامه‌نگاری به وظایف خودشان عمل کنند تا بیش از این باعث به خطر افتادن سلامت و بهداشت مردم نباشند زیرا خودروهای یورو 2 دو برابر خودروهای یورو 4 آلودگی ایجاد می‌کنند.

به گفته شاعری در حال حاضر خودروهای روز دنیا با استاندارد‌ یورو5 در حال تولید و عرضه است در حالی که در کشور ما خودرو با استاندارد یورو 2 و به دلیل اصرار خودروسازان و با اهداف اقتصادی که دارند، سعی می‌کنند از رعایت استاندارد آلایندگی و استانداردهای لازم فرار کنند، تولید می‌شود که این کار به منزله به خطر انداختن سلامت جامعه است.

وی ادامه داد: وزارت نفت هم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که سوخت مورد نیاز خودروهای یورو 4 را از سال آینده تأمین و در جایگاه‌های سوخت به میزان مورد نیاز عرضه کند.

معاون محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: سوخت یورو 4 نیاز به مخزن جداگانه ندارد و در حال حاضر بنزین‌های سوپری که در جایگاه‌های سوخت در حال عرضه است هیچ مشکلی را بدون مخزن خاص،به وجود نیاورده است.

شاعری گفت: بنزین‌های یورو 4 که از سال آینده تولید و عرضه خواهد شد برای تأمین سوخت مورد نیاز خودروهای یورو 4 کافی است. اگر 10 درصد سوخت مورد نیاز مصرف فعلی را تبدیل به یورو 4 کنیم سوخت مورد نیاز ما تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: وزارت نفت متعهد شده است که تا پایان امسال حدود 20 میلیون لیتر بنزین و 20 میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد مورد نیاز را تولید و عرضه کند.

خودرو سازان در 4 دی ماه سال جاری نامه‌ای به مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت نوشته‌ بودند که در آن خواستار به تعلیق در آمدن تولید خودرو با استاندارد یورو4 بوده‌اند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آلودگی
نظر بینندگان
!
!
!