شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۵ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
زمان انتظار در جایگاه CNG، یک ساعت!
۱۴:۳۵ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
اجاره خودرو

زمان انتظار در جایگاه CNG، یک ساعت!

پرشین خودرو: طولانی شدن صفوف سوختگیری در جایگاه های عرضه گاز طیبعی فشرده (سی.ان.جی) در کشور، به ویژه در پایتخت و انتظار زیاد رانندگان برای دریافت سوخت، باعث شده 30 درصد از خودروهای دوگانه سوز از دریافت گاز به عنوان سوخت دوم صرفه نظر کرده و به نوعی عطای گاز را به لقایش ببخشند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایرنا، یک دهه از اجرای طرح سی ان جی در کشور می گذرد و دولت در این مدت بیش از 14 میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری کرده و هم اکنون نزدیک به 22 درصد سبد سوخت خودروهای سبک در اختیار سوخت سی.ان.جی است.

ایران هم اکنون با 3 میلیون و 300 هزار خودروی سی.ان.جی سوز در رتبه دوم جهان قرار دارد و با یک هزار و 980 جایگاه عرضه سی.ان.جی، روزانه 18 میلیون مترمکعب گاز را به حدود سه میلیون دستگاه خودرو دوگانه سوز عرضه می کند.

براساس آمارهای رسمی منتشره، میانگین مصرف سی.ان.جی کشور در سال 1388 سه میلیارد و 340 میلیون متر مکعب بود که این رقم در سال 1389 به پنج میلیارد و 400 میلیون متر مکعب و در سال 1390 به شش میلیارد و 200 میلیون مترمکعب افزایش یافت.

پیش بینی می شود این رقم در سال جاری به هفت میلیارد متر مکعب برسد.

سرمایه گذاری در این بخش که کاهش مصرف بنزین را بدنبال داشته ، صرفه جویی ارزی 23 میلیارد دلاری در مصرف سوخت را نصیب اقتصاد کشور کرده است.

با توسعه حمل و نقل عمومی، اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و توسعه جایگاه های سی.ان .جی در کشور، مصرف بنزین در کشور به 65 میلیون لیتر در روز رسیده است.

علیرضا ضیغمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به تازگی در پنجمین همایش سی.ان.جی که آذرماه در تهران برگزار شد، گفت که هم اکنون ظرفیت تامین 48 میلیون مترمکعب سی ان جی برای خودروهای گازسوز در کشور ایجاد شده است.

وی با بیان این که نزدیک به 20 میلیون مترمکعب از این ظرفیت به مصرف خودروها می رسد، تاکید کرد: اگر ظرفیت سازی برای توسعه صنعت سی ان جی در کشور انجام نشده بود، امروز مصرف بنزین کشور به حداقل 80 میلیون لیتر در روز می رسید.

با راه اندازی جایگاه های سی ان جی در نقاط مختلف کشور، شمار جایگاه های این سوخت در مرز 2 هزار باب قرار گرفته و طبق برنامه‌ریزی‌ های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران این رقم باز هم افزایش خواهد یافت و به 2 هزار و 500 باب خواهد رسید. بدین ترتیب کشور از لحاظ توسعه جایگاه های سی‌ان‌جی به جایگاه دوم جهان دست خواهد یافت.

ایران هم اکنون از نظر شمار جایگاه های سی ان جی با بیش از 1900 باب جایگاه سی‌.ان.‌جی، پس از پاکستان، چین و آرژانتین، مقام چهارم جهان را به خود اختصاص داده است.

شهرام اسدپور مدیر طرح توسعه CNG در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز به تازگی با اشاره به توسعه روزافزون صنعت سی.ان.جی درکشور گفت: توسعه این صنعت تاکنون حدود 24 هزار شغل در کشور ایجاد کرده و این روند رو به رشد است.

وی درباره پیشرفت چشمگیر احداث جایگاه های سی ان جی در کشور گفت: در طول 85 سال گذشته حدود 3 هزار جایگاه عرضه فراورده های نفتی در کشور احداث شده ، این در حالی است که فقط در مدت 9 سال حدود 2 هزار جایگاه سی.ان.جی در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده است.

وی ایجاد مشاغل جدید، کاهش آلودگی هوا، پوشش سهم مصوب سی ان جی در سبد سوخت ناوگان حمل و نقل کشور، انتقال دانش و فناوری روز، بسترسازی ایجاد شرکت های بومی تولیدکننده تجهیزات، قطعات و ایجاد خط تولید موتورهای دوگانه سوز و پایه گازسوز را از جمله دستاوردهای راه اندازی صنعت سی.ان.جی در کشور عنوان کرد.

با اینکه اجرا و توسعه ی طرح عرضه سی.ان.جی در کشور پرشتاب و قابل توجه است، اما هنوز پاسخگوی تقاضا نیست. به طوری که سوخت گیری گاز طبیعی فشرده در نخستین گام منتظر ماندن در صفوف طولانی را به ذهن می آورد که گفته می شود این روند با افزایش تعداد خودروهای دوگانه سوز افزایش یافته است.

به گفته ی رییس انجمن صنفی جایگاه داران سی.ان.جی، بر اساس تحقیقات انجام شده در ماه های اخیر، طول صفوف جایگاه های عرضه سی.ان.جی در تهران از 500 متر به 2 کیلومتر افزایش یافته است.

اردشیر دادرس افزود: بر اساس نتایج بدست آمده، میانگین زمان انتظار در صفوف جایگاه های سی.ان.جی نیز از 20 دقیقه به حدود یک ساعت افزایش یافته است.

وی کمبود تعداد جایگاه های عرضه سی. ان. جی نسبت به تعداد خودروها را دلیل اصلی این انتظارها عنوان کرد و گفت: میانگین فاصله یک جایگاه تا جایگاه دیگر در شهر تهران 13 کیلومتر است، در حالی که استاندارد آن 3 کیلومتر است.

دادرس با بیان اینکه در تمامی کشورها ابتدا جایگاه های عرضه احداث می شود و سپس خودروها گازسوز می شوند، افزود: همواره ما با این پرسش از سوی مصرف کنندگان مواجه هستیم که چرا قبل از تبدیل سوخت خودروها، جایگاه های مورد نیاز احداث نشده است.

نگاهی به آمار گازسوزکردن خودروها نشان می دهد که در سال 1388 تعداد 540 هزار خودرو تبدیل وضعیت شد و این روند در سال های 1389 و 1390 با گازسوز کردن 552 هزار و 443 هزار خودرو ادامه پیدا کرد. در 9 ماه نخست امسال نیز تعداد 140 هزار خودرو گازسوز شده است.

براساس استاندارد تناسب تعداد جایگاه های عرضه سی.ان.جی و خودروهای دوگانه سوز باید به ازای هر یک هزار خودرو، یک جایگاه احداث شود. هم اکنون در ایران حدود سه میلیون و 300 هزار خودروی دوگانه سوز وجود دارد، در حالیکه تعداد جایگاه های احداث شده به یک هزار و 980 جایگاه می رسد؛ ضمن اینکه این جایگاه ها نیز در دوره هایی به دلایل مختلف نظیر قطعی گاز و تعمیرات به صورت موقت تعطیل می شوند.

لذا به نظر می رسد شتاب بخشی به احداث جایگاه ها برای تامین تقاضای روزافزون گازطبیعی فشرده به عنوان یک سوخت پاک و با صرفه در کشور ضروری است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سی.ان.جیCNG
نظر بینندگان
!
!
!