پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۷ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
احتمال حذف شارژ تاکسیهای خصوصی
۰۹:۴۷ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
اجاره خودرو

احتمال حذف شارژ تاکسیهای خصوصی

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران درحالی از پیشنهاد حذف شارژ تاکسیهای شرکت خصوصی به سازمان تاکسیرانی خبر داده که دبیر شورای عالی ترافیک می‌گوید: شرکتهای خصوصی به بهانه‌های مختلف چندین برابر ارقام مصوب را از رانندگان دریافت می‌کنند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از مهر، حمزه شکیب با اشاره به گلایه های برخی رانندگان تاکسی در خصوص پرداخت شارژ ماهانه بدون ان که خدماتی در مقابل ان دریافت کنند گفت: ما از سازمان تاکسیرانی خواسته ایم که شارژ تاکسیها را از قالب دریافت مبلغ ثابت ماهیانه بیرون بیاورد.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح شرکتهای تاکسیرانی در مقابل هر خدماتی که به رانندگان تاکسی می دهند مبلغی را دریافت می کنند. مانند دفاتر خدمات الکترونیک که برای هر موضوع هزینه ثابتی دریافت می کنند و به صورت فله ای برای ساختمان پول نمی گیرند. قصد شورا هم از این طرح توقف دریافت فله ای شارژ توسط شرکتهای خصوصی تاکسیرانی است.

شکیب با بیان اینکه این درخواست شورا به دلیل تغییر مدیریت ها در سازمان تاکسیرانی مدتی به تاخیر افتاده است گفت: در جلسه ای که کمیسیون عمران شورا چند هفته گذشته با مدیرعامل جدید تاکسیرانی داشت این درخواست مطرح شد که وی درخواست فرصتی برای بررسی و اجرایی شدن این طرح کرد.

درخواست کتبی از شورا نداشته ایم

این درحالی است که میثم مظفر، مدیر عامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی در خصوص طرح جدید شورا در خصوص حذف شارژ شرکتهای خصوصی و دریافت هزینه خدمات به خبرنگار مهر گفت: هنوز پیشنهاد مکتوبی از سوی شورا به ما ارسال نشده است.

وی ادامه داد: البته این موضوع یکی از دغدغه هایی است که با سازمان تاکسیرانی مطرح شده و ما نیز در حال کارهای مطالعاتی و کارشناسی آن هستیم.

مظفر با اشاره به نظارت دقیق سازمان تاکسیرانی بر عملکرد شرکتهای خصوصی گفت: نظارتهای دوره ای بر عملکرد این شرکتها و نظارت روزانه و پیوسته مدیران منطقه ای و حضور ناظران مقیم سازمان در این شرکتها از جمله اقدامات ما برای کاهش تخلفات و افزایش نظارت بر عملکرد این شرکتهاست.

مصوبه شارژ تاکسیها به تایید فرمانداری نرسیده است

مجتبی شفیعی دبیر شورای عالی ترافیک نیز با تاکید براین که از زمانی که شورای شهر تهران مصوبه ای در خصوص میزان شارژ های شرکت های خصوصی داشته تاکنون این ارقام توسط برخی از شرکت های خصوصی اعمال نشده است به خبرنگار مهر گفت: شرکتهای خصوصی به بهانه های مختلف چندین برابر ارقام مصوب را از رانندگان دریافت می کنند.

وی ادامه داد: این درحالی است که این مصوبه به تایید فرمانداری وقت نیز نرسیده و فرایند قانونی خود رابرای ابلاغ طی نکرده است.

هتل سازی برخی از صاحبان شرکت های خصوصی

دبیر شورای عالی ترافیک با تاکید بر اینکه برخی شرکتهای خصوصی در حق رانندگان که جزو قشر ضعیف و متوسط جامعه هستند اجحاف می کنند گفت:برخی از صاحبان این شرکتهای خصوصی طی این سالها با سودی که مبنای به دست آوردن آن مشخص نیست به هتل سازی در مناطق توریستی روی آورده اند.

برچسب ها:
تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!