پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۴ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
تولید خودرویی آلمان ها کم می شود
۰۹:۱۴ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
اجاره خودرو

تولید خودرویی آلمان ها کم می شود

پرشین خودرو: تولید خودروهای جدید آلمانی به علت پایداری بحران فروش در اروپا در سال 2012 در مجموع حدود سه درصد کمتر از سال 2011 بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، به گزارش کانال اول تلویزیون دولتی آلمان، آ.اِر.دِ به اعتقاد کارشناسان خودرو، بازار خودروی امسال کل اروپا همچنان کم رونق است و به روند کاهنده خود ادامه خواهد داد.

یولیانه فلیگن اشمیت، خبرنگار آ.اِر.دِ در این باره گزارش داد: سال 2012 در واپسین روزهای خود، آخرین خبر بد و ناگوار را در مورد تولید خودرو در آلمان درک کرد.

شرکت خودروسازی اوپل در آلمان (که هم اکنون یکی از سهامداران عمده آن، شرکت جنرال موتورز آمریکا است) اعلام کرد ظرف سه سال آینده، کارخانه قدیمی خود در شهر بوخوم آلمان را تعطیل می کند.

مدیران این شرکت همچنین متعاقبا از تعطیلی سه کارخانه دیگر خود در سایر کشورهای اروپایی خبر دادند. برای کارشناسان روشن است که بسیاری از شرکتهای خودروساز آلمانی همچنان به بازارهای مصرف اروپا وابسته اند؛ وابستگی که چشم انداز آن در سال 2013 نیز نامطلوب می نماید.

ویلی دیتس از موسسه اقتصاد خودرو گایس لینگن آلمان اظهار داشت: در حال حاضر ما در غرب اروپا با کشورهایی که درگیر بحران بدهی های خود هستند، روبروییم.

این کشورها که بعضا بزرگند و تعدادشان کم هم نیستند، مثل فرانسه، اسپانیا و ایتالیا بطور محسوس با کاهش فروش خودروهای تولیدی خود در کشورهای یونان و پرتغال مواجه شده اند. طبیعی است که در چنین شرایطی، برخی خودروسازان، نگرانی شدیدی برای آینده بازارهای خود داشته باشند.

آ.اِر.دِ به نقل از اتحادیه صنایع خودروسازی آلمان افزود: عکسِ بازارهای اروپا، بازار خودرو در چین برای نخستین بار از اروپا پیشی گرفته است؛ بطوری که در سال 2012 میلادی، جمع گردش بازار خودرو در چین به سیزده میلیون و دویست دستگاه، افزایش اما این رقم برای اروپا به دوازده و نیم میلیون خودرو کاهش یافت.

کشش بازار خودرو در چین موجب شده است که خودروسازان آلمانی نظیر فولکس واگن، مرسدس بنز و ب.ام.وِ از این شرایط متنفع شوند.

به اعتقاد کلاوس بروینیگ، مدیرعامل اتحادیه صنایع خودروسازی آلمان، بازار چین برای ما بازاری مقرون به صرفه است؛ بطوری که در سال گذشته خودروسازان ما توانستند بیست و دو درصد سهم بازار خودرو در چین را از آن خود کنند.

یولیانه فلیگن اشمیت، خبرنگار آ.اِر.دِ گفت: برغم دسترسی مطلوب خودروسازان آلمانی به بازارهای جدید اما آنها نمی خواهند مشتریان آلمانی محصولات خود را از دست دهند.

بر این اساس، کارشناسان بر این باور دارند که تولید کنندگان خودروهای آلمانی در سال جاری میلادی، رقابت بیشتری را در زمینه ارائه قیمتهای معقول برای مشتریان آلمانی با هم خواهند داشت تا بدینوسیله توانسته باشند پیشنهادهای مناسب تری را به آنها داده باشند.

آ.اِر.دِ همچنین در گزارش کوتاه دیگری با یادآوری اینکه بحران کسادی فروش خودرو در اروپا، تولید خودروهای آلمانی را به میزان حدود سه درصد کاهش داده است به نقل از اتحادیه تولید کنندگان بین المللی خودرو اعلام کرد: در سال 2012 میلادی، مجموع مجوزهای تولید خودرو در آلمان به حدود سه میلیون و یکصد هزار دستگاه کاهش یافت.

این در حالی است که میزان فروش سواریهای تولیدی تنها در دسامبر پیش نیز حدود 16 درصد افت کرد. این اتحادیه، وضعیت بازار خودرو را در سال جدید میلادی در بهترین حالت، وضعیتی در حال رکود پیش بینی کرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آلمانی
نظر بینندگان
!
!
!